موزاییک پرسی

موزاییک پرسی

کفپوش بتنی از دو قسمت لایه زیرین و رویه تشکیل شده است، رویه این محصول که حدود ۲ تا ۵ میلیمتر ضخامت دارد و نمای ظاهری محصول را تشکیل میدهد. در رویه محصول به‌منظور ایجاد مقاومت و حفظ و ثبات رنگ و ظاهر، دانه‌بندی مناسب و استفاده از مواد و رنگ مرغوب اهمیت فراوان دارد. در رویه این محصول از سیلیس بمنظور آب کردن برف و یخ در فصول سرد استفاده می‌گردد.

لایه زیرین که بیشتر تحمل فشار و خمش‌ها روی این قسمت قرار دارد استفاده از پرس مناسب و دانه‌بندی درست و با کیفیت به ضخامت حدود ۶  سانتیمتر موجب مقاومت و طول عمر بیشترمحصول می‌گردد. کفپوش پرسی بمنظور تخلیه و بارگیری راحت به صورت بسته بندی و پالت ارسال می‌گردد.

مهمترین مزایای کفپوش بتنی پرسی (موزاییک پرسی)

کفپوش بتنی پرسی با نام کفپوش بتنی پیاده‌رو، یک قطعه پیش ساخته بتنی با روکش پودر بتن سخت است که مقاومت سایشی بسیار بالایی دارد. این کفپوش به دلیل مزایای منحصر به فرد و روش تولید آن و همچنین استاندارد جهانی اش به عنوان مناسب ترین نوع کفپوش برای محیط هایی همچون پیاده روها و معابری که به عنوان مسیرهای پرتردد استفاده می شود، شناخته شده است. 

دوام بسیا ر بالا

اگر به دنبال یک نوع کفپوش با دوام بسیار بالا برای محوطه های خاص هستید، کفپوش های بتنی پرسی می توانند به عنوان یکی از بهترین گزینه ها مطرح باشند. این کفپوش ها در مقابل عبور مرور اشخاص و انواع ماشین آلات کاملا مناسب محسوب می شوند.

ماندگاری بالای رنگ

همان طور که در نمونه ها مشاهده کردید تنوع رنگ کفپوش های بتنی پرسی قابل توجه است و نکته حائز اهمیت در این مورد ماندگاری بالای رنگ این کفپوش ها است که در اثر مرور زمان، تابش نور خورشید یا حرارت و همین طور شستشو، تغییر نخواهد کرد.

ضد حریق و آتش سوزی

موزاییک های پرسی کاملا ضدحریق بوده و در مقابل حرارت های بسیار بالا نیز تغییر حالت نداده و مشتعل نخواهند شد. از این روی از این کفپوش ها در کارگاه ها، مراکز صنعتی، کارخانه ها و … با اطمینان خاطر استفاده می شود.

گزیده‌ای از مشتریان ما که به رابین اعتماد کردند

سوالات متداول

این سوالها ممکن است سوالهای شما هم باشد....

این کفپوش ها گزینه هایی عالی برای پیاده روها، ، حیاط و محیط هایی با رفت و آمد بالا و همچنین میتوان با توجه به وزن بالای محصول به صورت خشکه چین هم میتوان کار کرد

این کفپوش ها از ماسه، سیمان، سنگ دانه و پودر سنگ ساخته می شوند.و روی قطعه برای آب شدن برف و یخ اتمالی از سیلیس استفاده میگردد و فقط لایه رویه رنگی و دارای سیلیس میباشد

این کفپوش ها در مقابل سایش مقاومت بالایی داشته و طی رفت و آمدهای زیاد و در شرایط جغرافیایی مختلف، آسیبی نخواهند دید. همین طور جالب است بدانید که در برابر آتش سوزی نیز کاملا مقاوم هستند.

خوشبختانه تنوع رنگ  نسبتا بالا و قابل توجهی در این کفپوش ها وجود دارد.

کفپوش های بتنی چیست؟

کفپوش بتنی دارای سطحی مسطح و از جنس بتن هستند که با سمباده و با مقاومت بالا تهیه می‌شوند و در معماری‌ های امروزی بشدت مورد استفاده قرار می گیرد.

این کفپوش ها در دو سطح رویی و سطح بستر ساخته‌ شده که سطح رویی هنگام استفاده از کفپوش نمایان می‌شود و در معرض سایش قرار می‌گیرد. مصالح ریز دانه ها و یکنواختی که استفاده می‌شود در سطح زیری آن قرار گرفته و پس از چیدمان کفپوش ها در تماس با زمین نیستند و از مصالح درشت دانه طرحی برای ساخت لایه زیرین استفاده می‌شود.

کفپوش های بتنی چیست؟
کفپوش های بتنی چیست؟

کفپوش بتنی چگونه ساخته می شود؟

کفپوش بتنی به دو روش ویبره ای و پرسی ساخته می‌شود که در ادامه به توضیح هرکدام از این روش‌ ها خواهیم پرداخت.

کفپوش بتنی چگونه ساخته می شود؟
کفپوش بتنی چگونه ساخته می شود؟

روش ویبره ای :

در این روش از کفپوش های بتنی از روش  لرزش دستگاه متراکم خواهند شد و به صورت ۱  لایه‌ ای تولید می‌شوند به دلیل استفاده از این روش این نوع از کف پوش‌ها دارای مقاومت فشاری بسیار بالاتری هستند و مقدار پایین‌ تری از آب را به خود جذب می‌کنند.

روش پرسی :

در این روش کفپوش های بتنی به‌ صورت دو لایه تولید خواهند شد و از طریق فشار دستگاه پرس متراکم می شوند. این روش یکی از کم‌ هزینه ترین و متداول‌ ترین روش‌ های تولید کفپوش های بتنی است.

کفپوش بتنی پرسی :

این کفپوش ها که در ابعاد و طرح‌ های گوناگونی تولید می شوند از طریق فشار پرس  و در حقیقت بتن هستند که از جنس ماسه، سیمان و سنگ دانه‌ ها و پودر سنگ تهیه می شوند. معمولاً این‌ جور کفپوش و چیدمان منظمی که در کنار هم‌ دیگر دارند موزاییک نامیده می شوند.

موزاییک نام سنتی کفپوش های بتنی است و یکی از پر کاربردترین مصالح ساختمانی است و در پروژه‌ های راه‌ سازی و عمرانی و ساختمان‌ سازی بسیار مورد استفاده قرار می‌گیرد. این کفپوش ها در برابر حرارت و آتش سوزی مقاومت بسیار بالایی دارند.

همچنین در برابر نفوذ آب و یخ‌ زدگی به دلیل فشار پرس که به آن‌ ها وارد شده مقاومت بسیار بالا و مثال‌ زدنی خواهند داشت. همچنین در برابر شستشوی مداوم و تغییرات جوی بسیار انعطاف ‌پذیر می‌باشد.

این کفپوش ها پس از آماده شدن در قالب ریخته می‌شوند و توسط دستگاه پرس زیر فشار می روند تا آب از پوسته و هسته مرکزی آن‌ ها به بیرون ریخته شود در اثر خالی بودن پوسته و هسته آن از آب در مقابل یخ‌ زدگی بسیار مقاوم می شوند، و مناسب استفاده در فضاهای بیرونی مانند پارک‌ ها و پیاده‌ روهای شهری خواهند شد.

قیمت کفپوش بتنی پرسی:

قیمت کفپوش بتنی پرسی به نسبت طرح و اندازه آن کاملا متفاوت است که می‌توانید برای اطلاع از آخرین قیمت کفپوش بتنی پرسی با کارشناسان سایترابین کفپوش تماس حاصل کنید.

کفپوش بتنی ویبره ای :

این نوع از کفپوش ها که در اثر فشار دستگاه ویبره تولید می شوند، غالباً به‌ صورت تک لایه‌ ای  هستند  و کفپوش های ویبره ای که به روش سنتی تولید خواهند شد، قابلیت جذب آب بالایی دارند اما در برابر سرما امکان خرد شدن این کفپوش ها بسیار بالاست، بهتر است که از کفپوش های طبیعی استفاده کنیم و کاربرد این کفپوش ها برای محوطه‌ سازی حیاط ها و پارک‌ ها و استراحتگاه‌ ها، منازل و پارکینگ ها است.

این کفپوش‌ ها بسیار مورد استفاده قرار می‌گیرند و باید تولید آن‌ ها به گونه‌ ای باشد که در برابر نفوذ آب و همچنین سرما و گرما انعطاف‌ پذیری بسیار بالایی داشته باشد.

انواع کفپوش های بتنی چیست؟

همان‌ طور که گفتیم این کفپوش های بتنی در انواع و طرح‌ های گوناگونی تولید می شوند. از قبیل کفپوش های بتنی طرح پازلی، کفپوش های بتنی طرح موج، کفپوش های بتنی پرسی آجری، کفپوش های بتنی پرسی طرح صخره‌ ای و کفپوش های بتنی طرح واش و کفپوش های بتنی طرح پنج ضلعی، کفپوش های بتنی طرح موج شکسته، کفپوش های بتنی طرح آی،

کفپوش های بتنی طرح طبری، کفپوش های بتنی طرح شیاری نابینایان، کفپوش های بتنی پرسی طرح بیک، و کفپوش های بتنی پوست ماری طوسی، کفپوش های بتنی پوست ماری قرمز و کفپوش های بتنی پرسی نابینایان، کفپوش های بتنی شیاری، کفپوش های بتنی طرح کنگره، کفپوش های بتنی طرح شش‌ ضلعی و…

انواع کفپوش های بتنی چیست؟
انواع کفپوش های بتنی چیست؟

کفپوش های بتنی پیاده رو :

این نوع از کفپوش ها را حتما زیاد دیده اید ، کفپوش هایی که در پیاده رو ها به وفور به چشم میخورند ، حتی قسمت هایی هم برای نابینایان تعبیه شده اند و به صورت شیاردار هستند هم جز این دسته از کفپوش ها به شمار میروند. در انواع مختلفی وارد بازار شده اند و همچنین رنگ بندی بسیار زیادی دارند.

مناسب برای عبور و مرور و نصب در پیاده رو ها هستند. یکی از مقاوم ترین و بهترین گزینه ها در برابر ضربات و همچنین تغییرات جوی است. از نمونه این نوع از کفپوش ها میتوان به : کفپوش های شیاردار ، کفپوش های نابینایان ، کفپوش های هلالی ، کفپوش های آی ، کفپوش های پوست ماری ، کفپوش های کنگره ، کفپوش های دمبلی

کفپوش های شش ضلعی ، موزاییک پلیمری و … اشاره کرد. همچنین همانطور که در بالا ذکر شد دارای رنگ بندی بسیار متنوعی از قبیل : آبی ، زرد ، قرمز ، خاکستری  و … در بازار وجود دارند. هر کدام از این نوع کفپوش ها دارای قابلیت ها و همچنین معایب بسیار زیادی است که در این مطلب نمی گنجند. برای استفاده از این نوع کفپوش ها لازم است حتما اطلاعات لازم را کسب کرده و کاملا با آنها آشنایی داشته باشید.

کفپوش های بتنی پیاده رو :
کفپوش های بتنی پیاده رو :

کفپوش های بتنی طرح سنگ :

شاید شما برای استفاده علاقه مند به طرح های قدیمی باشید. میتوانیم به شما پیشنهاد بدهیم میتوانید از کفپوش های بتنی با طرح و نقش و نگار های سنگی استفاده کنید. کفپوش های بتنی دارای مزایای کفپوش ها اما طرح هایی سنگی هستند. این کفپوش ها با ظاهری طبیعی و ساختاری بسیار مقاوم میتواند شما را در محقق ساختن خواسته دلتان یاری دهد.

همیشه سبک و سیاق سنگ های قدیمی و زیبا مخاطبین خاص خودشان را دارد. به همین دلیل است که عده ای هنوز استفاده از سنگ های طبیعی را بر استفاده از کفپوش های بتنی ترجیح میدهند. اما مزایای کفپوش بسیار بیشتر از سنگ های طبیعی است. صنعت ساخت موزاییک و کفپوش به همین علت ، دست به ساخت کفپوش هایی با طرح سنگ زده است و نیاز علاقه مندان به استفاده از طرح های طبیعی سنگ ها را برآورده کرده است.

شما با استفاده از این کفپوش ها مقاومت و سختی بالای کفپوش ها را در کنار ظرافت و ظاهری طبیعی خواهید داشت. لازم است حتما قبل از خرید و تهیه این نوع از کفپوش ها اطلاعات خود را درباره کاربری این کفپوش ها تکمیل کنید.

کفپوش های بتنی پیش ساخته :

این مدل از کفپوش های بتنی مناسب برای کارفرمایان و صاحب خانه هایی است که از سبک ساده و یکنواخت خانه یا محل کار خود خسته شده اند. این کفپوش ها بعد از شکل گیری در قالب ها ، و نصب در محل اجرا با الگوهای مختلفی در کنار هم قرار می گیرند و ظاهر ساده کار را با تکرار الگویی خاص از بین میبرند. ایجاد این الگوها در کنار هم برای ظاهری بسیار چشم گیر به محل کار یا خانه شما خواهد داد.

هزینه این مدل از کفپوش ها بسیار مقرون به صرفه و مناسب است و نصب آن به خودی خود هزینه ای در پی نخواهد داشت. اما اگر بخواهید آنها را به اشکال یا طرح ها یا حتی رنگ های دیگری سفارش دهید باید هزینه بیشتری پرداخت کنید.

نصب کفپوش های بتنی پیش ساخته با توجه به نوع خاکی که در آن قرار میگیرد باید بر روی سطحی از ماسه و شن فشرده نصب و اجرا شوند تا مقاومت خود را حفظ کرده و همچنین ظاهری فوق العاده به محیط هدیه دهند. این محصول با داشتن فاصله ای بین قطعاتشان درون فواصل باید از ماسه و شن پر گردد تا مقاومت بیشتری داشته باشیم و ظاهری زیباتر را دریافت کنیم.

کفپوش های بتنی پیش ساخته :
کفپوش های بتنی پیش ساخته :

کفپوش های بتنی پازلی :

اجزای تشکل شده این محصول توسط دستگاه های ویبراتور متراکم خواهند شد ، این نوع از کفپوش ها با دستگاه ویبره به دو حالت خشکه چینی و تر ارائه می شوند. با حالت ویبره دستگاه اجزای تشکیل دهنده بتن متراکم می شوند.

همانطور که از نامشان پیداست مانند پازل در کنار هم قرار خواهند گرفت و ظاهری بسیار زیبا به محیط میدهند. از مزایای این مدل کفپوش ها میتوان به اجرای کامل در محیط ، بدون ایجاد لغزندگی کفپوش ها ، مقاومت بسیار بالا ، تحمل فشار بسیار زیاد ، و … اشاره کرد.

مناسب برای استفاده در پارک ها و پیاده روها هستند. این مدل کفپوش نصب فوق العاده سریع و آسانی دارند همچنین تعمیر آنها به سرعت انجام میشود. به دلیل صنعتی بودن این کار در صورت وارد شدن هر گونه آسیب به سرعت مورد جایگزین پیدا ، و تعمیر خواهد شد. کفپوش های پازلی مناسب برای نصب در کنار دریاها و استخرهاست. این گزینه دارای انواع بسیار زیادی است که هر کدام دارای قابلیت های فراوانی می باشند که در این بحث نمی گنجند.

کفپوش های بتنی ترافیکی :

یکی از مشکلات شهرسازی و دغدغه اصلی آنها این بوده است که برای ساخت بهتر شهرها مخصوصا در ناحیه تردد ماشین که سطح زمین احتیاج به استحکام بالایی دارد در عین حال باید کاملا مناسب عبور و مرور چرخ های ماشین باشد ، چیست ؟

با پیشرفت صنعت کفپوش سازی به این نتیجه رسیدند ، یکی از ایده آل ترین گزینه های مورد نظر که برای عبور و مرور بسیار در سطح شهر و حتی ماندن ساعت ترافیک و عبور ماشین های سنگین باری ، استفاده از کفپوش های بتنی است که به آن کفپوش های بتنی ترافیکی نیز گفته میشود.

این نوع از کفپوش ها دارای استحکام بسیار بالایی هستند ، به همین علت برای عبور و مرور شهری ، خیابان ها ، فضاهای پر تردد شهری در نظر گرفته میشود. این نوع از کفپوش ها دارای طرح ها و رنگ های بسیار متنوعی هستند.

امروزه در پیشرفته ترین کشورها تا کشورهایی کوچک و حتی فقیر از این دست کفپوش ها برای شهر سازی استفاده میشود. این نوع کفپوش ها پاسخگوی نیاز صاحبان خودروها با کمترین آسیب به ماشین های سنگین و وسایل نقلیه بوده است. به گونه ای که قابلیت عبور و مرور حتی حیوانات و حتی انسان ها نیز بر روی این سطوح ممکن است.

کفپوش های بتنی آراکس :

شاید شما هم برای انتخاب بهترین کفپوش به دنبال فاکتور اصلی انتخاب آن ، یعنی استحکام بالا هستید. برای شما گزینه کفپوش های بتنی آراکس گزینه مناسبی است زیرا این مدل از کفپوش ها از نظر صنعتی دارای قدرت استحکام بسیار بالایی هستند ، قدرت کفپوش ها همیشه اولین فاکتوری است که سنجیده می شود ، زیرا هیچکس حاضر به داشتن محصولی زیبا اما بی کیفیت و بی دوام نخواهد بود.

به همین علت است که این روزها صنعت کفپوش سازی پیوسته در تلاش است که کیفیت ساخت محصولات خود را افزایش دهد. از این رو اولین موردی که محصولی در آن بررسی میشود کیفیت ساخت و دوام آن خواهد بود.

محصول با توجه به میزان کیفیت و همچنین استحکام و مقاومت آن برای قیمت کفپوش بتنی پرسی قیمت گذاری گذاری خواهد شد. کفپوش بتنی آراکس همچنین خود به تنهایی دارای سه نوع از کفپوش های پلیمری، ملاتی ، پاششی می باشد. ما در این قسمت میخواهیم مفصلا به توضیح هر کدام از این مدل ها بپردازیم. اگر شما نیز علاقه مند به کسب اطلاعات بیشتر درباره این مدل از کفپوش ها هستید حتما ادامه این مقاله را با ما همراه باشید.

کفپوش های بتنی آراکس ملاتی :

این نوع از کفپوش ها مناسب برای تعبیه شدن در کف کارگاه ها ، کارخانه ها و … می باشد. به دلیل داشتن کیفیت و استحکام مطلوب مناسب با شرایط و محیطی است که مورد ضربات بسیار سنگین قرار خواهند گرفت.

این محصول از سنگ ریزه های سخت و سیمان تهیه شده اند. همچنین این محصول خاصیت رنگ پذیری دارد و به همین دلیل میتوانند نیاز تنوع طلبی مخاطبین خود را نیز ارضا کنند.

این محصول به سادگی تمیز می شوند و همچنین مناسب تردد برای وسایل سنگین و لیفتراک هستند ، موارد استفاده از این نوع کفپوش ها در ایستگاه های مترو ، سردخانه ها ، پارکینگ ها ، فرودگاه ها ، کشتارگاه ها ، صنایع خودرو سازی  و … می باشند.

تا کنون تنها بتنی که در صنعت پاسخگوی نیاز بسیاری از خواسته ها بوده است این نوع از کفپوش های بتنی بوده و با توجه به رنگ بندی مختلف و داشتن خصوصیات های بیان شده نسبت به بتن های مشابه شرایط ایده آل تری نسبت به باقی کفپوش های بتنی رقیب دارند. با توجه به مکان های قید شده و مناسب برای استفاده از این نوع کفپوش ها ، استفاده از این مدل بتن در منازل شخصی فقط هزینه ای اضافه در پی خواهد داشت.

کفپوش های آراکس پاششی :

یکی دیگر از فاکتورهای انتخاب کفپوش ها ، اندازه و وزن محصول است ، کفپوش های آراکس پاششی که نوعی از کفپوش های ملاتی هستند وزنی بسیار سبک دارند. و کاربرد آنها در سقف ها و پارکینگ ها می باشد.

این محصول با توجه به کاهش قابل ملاحظه بار سازه منجر به کاهش وزن اصلی کار و پروژه اصلی میشود به همین دلیل است که مناسب برای استفاده برای حتی در سقف ها می باشد. این محصول به صورت پودر بوده و بر روی لایه ای تازه از بتن قابل اجرا هستند.

با این روش نصب و تولید دارای استحکام بسیار بالایی هستند. و در برابر نفوذ آب مقاومت بالایی از خود نمایش میدهند. از موارد استفاده آن میتوان به استفاده در چایخانه ها ، انبارهای نگهداری کالاها ، مراکز عمومی بهداشتی ، دستشویی های عمومی ، راه آهن و … می باشد.

همچنین دارای رنگ بندی متنوعی هستند که مناسب برای انواع سلایق گوناگون می باشند. البته با توجه به ضخامت کمی که دارند باید حتما قبل از تصمیم گیری به تهیه آنها اطلاعات خود را در مورد این محصول کاملا تکمیل کنید.

کفپوش های آراکس پلیمری :

شاید با توجه به بیانات بالا ، شما هنوز به دنبال استحکامی بالاتر باشید. جواب شما در این قسمت از مقاله ماست. کفپوش های آراکس پلیمری با داشتن قابلیت های پاششی و ملاتی ، همچنین دارای استحکام و تحمل بار بسیار بیشتری از دو مدل نقل شده است.

به همین دلیل است که این مورد بیشتر برای صاحبان کسب و کارهای بزرگ مورد استفاده قرار میگیرد. این نوع از کفپوش ها دارای سطحی صاف و بدون لغزندگی هستند. همچنین شرایط نصب ایده آل تری نسبت به دو مورد بیان شده دارند.

این مدل از کفپوش ها نیازی به تخریب و آماتور بندی نداشته و به راحتی نصب میشوند. دارای رنگ بندی متنوعی هستند و علاوه بر مزایای بالا میتواند تا حدودی پاسخگوی نیاز تنوع طلبی مخاطبین خود نیز باشند.

بهتر است که برای انتخاب این مدل از کفپوش ها با توجه به شرایط نصب آسانی که دارند موقعیت فعلی مکان خود را بسنجید و با توجه به شرایط موجود اقدام به تهیه و خرید و نصب کفپوش های مورد نظر خود کنید. استفاده از پلیمر در این نوع کفپوش ها سبب ایجاد قدرت چسبندگی بالایی شده و به راحتی نصب میشوند.

مزایای کفپوش بتنی چیست ؟

در این قسمت از مقاله میخواهیم به بررسی مزایای کفپوش های بتنی بپردازیم. و با توجه به نوع ساخت آنها بررسی کنیم خرید آنها چه مزیت هایی را شامل خواهد شد. حتما در ادامه مطلب با ما همراه باشید.

مزایای کفپوش بتنی چیست ؟
مزایای کفپوش بتنی چیست ؟

دوام بسیار بالا :

مهم ترین مزایای استفاده از کفپوش های بتنی ، داشتن دوام بسیار بالای آن ها در برابر سرما ، گرما ، و شرایط جوی متغییر است. این نوع از کفپوش ها بسیار مقاوم هستند ، حتی پایه وسایل سنگین ، مانند لاستیک ماشین ها ، پایه مبلمان ، یا حتی پنجه حیوانات نمیتواند به آنها آسیبی برساند. به همین دلیل بسیار مورد استقبال واقع میشوند ، استفاده از این کفپوش ها در پارکینگ ها ، فضاهای پر تردد ، بسیار مورد استفاده قرار میگیرند. همچنین این کفپوش ها مناسب برای استفاده در پارک ها و محدوده بازی کودکان نیز هستند.

دوام بسیار بالا :
دوام بسیار بالا :

تنوع در طرح و رنگ های مختلف :

بسیاری از عموم فکر میکنند کفپوش های بتنی دارای طرح های یکنواخت و ساده ای هستند. در حالی که این روزها ، کفپوش های بتنی دارای اشکال و رنگ بندی بسیار متنوعی هستند.

به همین دلیل مناسب استفاده برای بسیاری از مکان ها می باشند. بتن دارای قالب های بسیاری است و می تواند به اشکال مختلفی با طرح ها و رنگ های بسیار زیادی ساخته شده و به فروش برسد.

تنوع در طرح و رنگ بتن است که این محصول ساختمانی را به سرعت به محبوبیت رسانده و حتی با قرار دادن چندین کفپوش در کنار هم در بسیاری از مکان ها ، نمایی فوق العاده به ساختمان و حتی مکان های عمومی می دهد.

سهولت بسیار در نگهداری کفپوش بتنی :

نگهداری این مدل از کفپوش ها بسیار آسان است به صورتی به دلیل داشتن انعطاف پذیری بالا با شرایط سخت و جوی نامناسب کمتر دچار آسیب میشوند. اما اگر به هر دلیلی دچار آسیب یا شگستگی شدند به سادگی قابل تعمیر و تعویض هستند. این کفپوش ها در بازار به وفور یافت میشوند و مشکلی در تامین دوباره آنها نیست. همچنین شرایط شست و شوی آنها بسیار ساده است ، با مواد خنثی به راحتی پاک شده و تمیز میشوند.

سهولت بسیار در نگهداری کفپوش بتنی :

سازگاری بسیار بالا با محیط زیست :

در ساخت این نوع از کفپوش ها دقت بسیار بالایی به کار رفته است ، به گونه ای که در ترکیب آنها از مواد مصنوعی استفاده نشده و با محیط زیست بسیار سازگار هستند. به دلیل نداشتن مواد برگشت ناپذیر در ساخت کفپوش های بتنی میتوانید به راحتی از آنها استفاده کرده و دیگر نگران نجزیه نشدن آنها پس از چندین سال بعد از استفاده توسط طبیعت نباشید. این مدل از کفپوش سازگاری کامل با محیط زیست دارند.

ضد حریق و آتش سوزی هستند :

حتما برای شما هم بسیار اهمیت دارد و جای سوال  است  که واکنش این کفپوش ها در برابر آسیب هایی همچون آتش سوزی و احتراق چیست ؟ اگر بعد از مدتی مکان مورد نظر یا ساختمان دچار حریق شد این مواد طبیعی چگونه نسبت به آتش سوزی واکنش نشان خواهند داد ؟ باید این نکته را ذکر کنیم. این مدل از کفپوش ها کاملا ضد حریق بوده و در برابر آتش سوزی بسیار مقاوم هستند.

به گونه ای که در برابر آتش دچار کمترین آسیب خواهند شد. اگر برای شما این نکته بسیار اهمیت داشته باشد باید بگوییم با انتخاب کفپوش های بتنی ، انتخاب کاملا درستی را انجام خواهید داد.

روش های نصب کفپوش های بتنی چیست ؟

یکی از مهم ترین سوالاتی که پرسیده میشود این است که کفپوش های بتنی چگونه نصب میشوند؟ باید بگوییم این کفپوش ها به سه روش اجرا می شوند. ما میخواهیم در این قسمت به این سه روش اجرا اشاره ای داشته باشیم.

روش های نصب کفپوش های بتنی چیست ؟
روش های نصب کفپوش های بتنی چیست ؟

روش نصب ماله کش فلزی :

این یکی از متداول ترین روش های اجزای کفپوش های بتنی است که برای اجرای کار کفپوش بتنی براق بیشتر مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

روش نصب جلا دادن کفپوش های بتنی :

در این روش که بسیار شباهت به روش نصب قبلی دارد ، روش هایی برای جلا دادن به کفپوش استفاده میشود که باعث درخشان شدن آن نیز خواهد شد.

روش نصب صیقلی کردن کفپوش های بتنی :

این روش برای ایجاد سطحی صاف و صیقلی مورد استفاده قرار میگیرد. در این روش سطوح کفپوش توسط سمباده های صنعتی صیقل داده شده تا به سطحی یکدست و یکنواخت برسد.

پرداخت کار به کفپوش های بتنی

حتما شما هم به دنبال ظاهری دلچسب تر و زیباتر هستید. ما در این قسمت از مقاله برای شما چند نمونه از متریال های کاربردی و مهم را معرفی میکنیم تا با استفاده از آنها در کنار کفپوش های بتنی بتوانید ظاهری بسیار زیبا و چشم نواز تر به کفپوش های مورد استفاده خود بدهید.

اگر شما هم به ظاهر کار اهمیت میدهید باید بدانید که این کار هزینه بر خواهد بود اما نتیجه آن فوق العاده میشود. استفاده از این نوع متریال ها نمای کار شما را بسیار چشم نواز خواهد کرد. حتما در ادامه مقاله با ما همراه باشید.

پرداخت کار به کفپوش های بتنی
پرداخت کار به کفپوش های بتنی

استفاده از خمیرهای جلا دهنده کفپوش های بتنی :

یکی از مواردی که به ظاهر کار شما نمایی بسیار زیبا هدیه میدهد استفاده از خمیرهای جلا دهنده است. این خمیرها بعد از قرار گرفتن بر روی سطح کفپوش به سرعت بر روی آن جذب شده و باعث یکدست شدن سطح بتن ها خواهند شد به همین علت جلوه ای بسیار زیبا بر روی کار شما خواهند داشت. بهتر است در مورد استفاده از این نوع خمیرها حتما قبلا تحقیق کرده و سعی کنید بهترین مورد انتخابی را استفاده و از افراد حاذق در این حوزه کاری مشورت بگیرید.

استفاده از بتن های متخلخل :

بتن های متخلخل مخلوطی از بتن ها هستند که هیچ گونه مقدار ماسه ای در ساختار خود ندارند تا ایجاد حفره کند به همین دلیل آب به داخل آن تحت هیچ عنوان نفوذ نخواهد کرد. یکی از گزینه هایی است که هزینه بر خواهد بود اما برای ایجاد جلوه ای متفاوت به ساختمان های صنعتی به کار میرود پس از جایگذاری به سرعت شکل و فرم خود را به دست می آورند. همچنین مقاومت بسیار بالایی خواهند داشت. ظاهری خام و ناهموار که پس از نصب و اجرای کار به صورت بسیار منحصر بفرد عمل خواهند کرد.

استفاده از پودر جلا دهنده در کفپوش های بتنی :

اگر به دنبال متریالی قابل دید میگردید باید به شما بگوییم استفاده از پودرهای جلا دهنده گزینه مناسب شماست. این گزینه مناسب برای ساختمان هایی است که به شکل صنعتی طراحی شده و اجرا میشوند. همچنین به دلیل اینکه این محصول در معرض دید قرار دارد فوق العاده جلوه ای چشم نواز و زیبا بر روی کفپوش های بتنی ایجاد می کند. بهترین گزینه و مقرون به صرفه ترین گزینه برای کسانی است که میخواهند با دردسری کمتر زیبایی را به محیط خود هدیه دهند.

استفاده از بتن های رنگی :

یکی از گران قیمت ترین متریال های موجود در بازار فعلی ، استفاده از بتن های رنگی است. اگر شما به دنبال محیطی سرزنده و شاد هستید میتوانید با صرف هزینه ای بالا ، از بتن های رنگی استفاده کنید. اشتباه نکنید بتن های رنگی با بتن های رنگ آمیزی شده تفاوت های بسیاری دارند. به دلیل به کار رفتن رنگ در بتن های این متریال ظاهری بسیار شاداب و سرزنده به محیط شما وارد میشوند. اما قبل از انجام این کار حتما تحقیقات لازم را به عمل آورید زیرا هزینه این کار بسیار بالا خواهد بود .

استفاده از بتن های رنگی :
استفاده از بتن های رنگی :

استفاده از بتن های رنگ آمیزی شده در کفپوش های بتنی :

و اما آخرین متریال معرفی شده ، استفاده از بتن هایی است که رنگ آمیزی شده اند. این گزینه بر پایه رنگ های مصنوعی است. و بتن ها در حقیقت پس از ساخت مورد رنگ آمیزی قرار میگیرند. نسبت به بتن های رنگی دارای قیمت کمتری هستند اما کیفیت کار بتن های رنگی از بتن های رنگ آمیزی شده بسیار بیشتر خواهد بود. مناسب برای کسانی است که به ظاهر محیط اهمیت میدهند اما قیمت کفپوش بتنی پرسی در مورد متریال برای آنان نیز اهمیت ویژه ای دارد.

نکاتی برای نگهداری کفپوش های بتنی :

نحوه صحیح نگهداری و مراقبت منظم از کفپوش‌ ها باعث می‌شود که طول عمر آن‌ ها افزایش پیدا کند و اگر به‌ درستی از کفپوش ها مراقبت کنیم، چندین سال نیاز به بازسازی مجدد نخواهند داشت کفپوش هایی که به دلیل سهل‌ انگاری به بازسازی پیدا می‌کنند می‌‌توان با رعایت مواردی که ذکر می‌شود طول عمر آن‌ ها را افزایش دهید. البته باید این نکته را بدانید که این کفپوش ها شامل گارانتی نمی‌شوند  افزایش طول عمر کفپوش های بتنی می‌توانید از روش‌ هایی استفاده کنید.

نکاتی برای نگهداری کفپوش های بتنی :
نکاتی برای نگهداری کفپوش های بتنی :

پاک کردن لکه‌ های ایجاد شده :

بتن دارای ساختمانی بسیار سخت و مقاوم است اما به دلیل استفاده از ماسه و شن ها دارای منافذی می‌باشد که مایعات را درون خود نگه میدارد. بنابراین اگر درون سطح کفپوش‌ ها مایعاتی از قبیل آب‌ میوه‌ ها وارد شد، سعی کنید که در اسرع وقت این مایعات را پاک کرده، زیرا هر چقدر که مایعات دیرتر از روی سطح کفپوش ها پاک شوند لکه‌ های تیره تری را از خود بجای خواهند گذاشت.

اهمیت دادن به بهداشت کفپوش های بتنی می‌تواند طول عمر آن‌ها را افزایش داده و سالیان سال به طول عمر آن‌ ها برای شما  اضافه  کند مایعات به سرعت باید از سطوح کفپوش ها پاک شده و کفپوش ها به حالت اولیه باز گردند

زیرا از مواد طبیعی کفپوش‌ ها تهیه شده‌ اند و به محض ورود هرگونه مواد مایعاتی می‌تواند ساختار کفپوش‌ ها خرد شده و از بین برود و این خود نیازمند بازسازی مجدد است و می‌تواند باعث کاهش طول عمر کفپوش های بتنی شود.

گرما بخشیدن به کفپوش های بتنی :

بعضی از کفپوش های بتنی دارای ظاهری زیبا و یا سرد هستند، این ویژگی برای بعضی از افراد ممکن است که ناخوشایند باشد همچنین این کفپوش ها ممکن است که در زیر پا بسیار سفت و احساس درد و سرما برای شما به همراه داشته باشد برای گرم کردن فضاهایی که از این نوع کفپوش ها در آن استفاده می شود می‌توانید از سیستم های گرمایشی که از کف شروع به کار می‌کنند

استفاده کنید و یا می توانید از فرش استفاده کنید تا از میزان سردی محیط کم کنید، این کار باعث می‌شود که در فصول سرد زیر پای شما گرم باشد و همچنین میزان انعکاس صدا به حداقل برسد سعی کنید که اجازه دهید نور خورشید به داخل بتابد از رنگ‌ های زیاد در طراحی استفاده کنید.

ممکن است که این سرما برای شما پا درد و حتی درد در ستون فقرات به همراه داشته باشد. بهتر است که قبل از تهیه این نوع از کفپوش‌ ها به فکر سیستم گرمایشی برای کف محیط باشید تا به مشکلات ناشی از سرمای این کف‌ پوش ها جلوگیری کنید.

برای نگهداری از کفپوش های بتنی منظم باشید و برنامه داشته باشید :

یکی از مطمئن‌ ترین روش‌ ها برای افزایش طول عمر این کفپوش های بتنی این است که برای نگهداری و نظافت آن‌ها برنامه‌ای منظم داشته باشید و طبق برنامه و مناسب با رفت‌ و آمد در محل شرایط نگهداری و نظافت را مهیا کنید

برای مثال در ساعاتی که تردد افراد و عبور و مرور کمتر است می‌توانید به نظافت کفپوش‌ ها را به‌عهده بگیرید و آن‌ ها را تمیز کنید البته باید بدانید که کفپوش های بتنی به دلیل استفاده از مواد معدنی به سرعت می‌تواند ذرات گرد و غبار را جذب کند

و حتی اگر در ظاهر کفپوش تمیز باشند تا چندین روز می‌توانند آلوده و گرد و غبار و ذرات گرد و خاک باشند، به همین دلیل از جلا دهنده ها استفاده می‌شود همچنین این گرد و غبار می‌تواند شرایط اولیه خراب شدن کفپوش های بتنی را مهیا کند و نیاز به بازسازی را در این نوع کفپوش ها به جلو بیاندازد.

برای نگهداری از کفپوش های بتنی منظم باشید و برنامه داشته باشید :
برای نگهداری از کفپوش های بتنی منظم باشید و برنامه داشته باشید :

برنامه‌ ای منظم برای استفاده از سیلر داشته باشید :

سیلر یکی از موادی است که برای پاک کردن باقی ماندن لکه‌ها از روی سطوح کفپوش های بتنی استفاده می‌شود معمولاً کفپوش های بتنی براق تر چندین سالی یک‌ بار نیاز به استفاده مجدد پیدا می‌کند

اما به دلیل تنوع بسیار زیادی که سیلر ها در بازار فعلی دارند و شما بهتر است که به ‌دنبال سیلری  بگردید  که برای کفپوش خیلی براق ساخته شده‌ اند سیلر زدن کار بسیار راحتی است و قیمت آن بسیار ارزان بوده و شما در طی چندین ساعت می‌توانید اینکار را انجام دهید بعد از استفاده از سیلر بر روی کفپوش‌ های خود باید از کفپوش ها مراقبت کنید.

از محصولات و ابزارهای مناسب نگهداری استفاده کنید :

این‌که شما بتوانید کفپوش‌ ها را به راحتی نگهداری  کنید  بسیار اهمیت دارد، نگهداری شما باید به‌ صورت منظم و با استفاده از ابزار آلات مناسب صورت بگیرد.

برای آسیب نرساندن به کفپوش ها مثلاً برای نظافت کفپوش بتنی بهتر است که از هر دو روش دستی یا استفاده از تجهیزات اتوماتیک استفاده شود، البته روش دستی بیشتر توصیه می‌شود زیرا در این روش شما با دقت بیشتری کار انجام می‌دهید و حتی ممکن است که متوجه قسمت‌ های آسیب دیده شوید.

بهتر است که برای نظافت و تمیز کردن کفپوش از روش‌ های دستی استفاده کرده و برای از بین بردن گرد و غبار از یک میکرو فیبر در جهت آسیب نرساندن به سطح رویی کفپوش های بتنی استفاده کنید باید در نظر داشته باشید که استفاده زیاد از جارو برقی ممکن است که سطح کفپوش آسیب رسانده و باعث خراش بر روی سطح رویی کفپوش شود و یا استفاده زیاد از مواد شوینده می‌تواند سطح رویی آن را از بین ببرد.

بهتر است از مواد شوینده خنثی استفاده کنید و استفاده تنها از آب برای تمیز کردن و کفپوش ها مناسب نیست به هیچ عنوان از تمیز کننده هایی که حالت اسیدی دارند مانند سرکه و سفید کننده‌ ها استفاده نکنید زیرا این‌ گونه از تمیز کننده های شوینده‌ ها باعث می‌شود که سطح رویی کفپوش از بین برود و برای از بین بردن جرم و کثیفی لایه رویی کفپوش ها نیز از بین خواهد رفت.

 اگر مواد شوینده برای مدت زیادی بر روی کفپوش بماند و بر روی آن خشک شود حالت غباری بر روی آن پیدا کرد و رنگ آن را تغییر می‌دهد.

بهتر است که برای استفاده از مواد شوینده به یک‌باره تمام سطح کفپوش را از این مواد پر نکنید تا به راحتی بتوانید آن را خشک کنید.

استفاده از مواد شوینده به شرطی مجاز است که بتوانید به‌ سرعت آن را از سطح کفپوش خشک کرده و اجازه ندهید تا جذب کفپوش‌ ها شوند. همچنین باید این نکته را  بدانید  که اگر تصمیم به استفاده از تی و آب گرفتید مطمئن باشید که هر دوی آن‌ ها تمیز هستند

و استفاده از پدهای سفت و خشن می‌تواند باعث ایجاد خراش و آسیب‌ دیدگی بر روی سطح‌ های کفپوش بتنی شود بهتر است که اگر از تجهیزات اتوماتیکی استفاده می‌کنید چرخ‌ هایی که به‌ کار رفته در این تجهیزات باید پلاستیکی یا پس از جنس بسیار نرم باشند تا از ایجاد خراش جلوگیری کند. اگر از پد استفاده می کنید استفاده از پدهای سفید رنگ توصیه می‌شود و این پدها برای پاک کردن کف‌ پوش های بتنی بسیار مناسب هستند.

از موادی که آسیب زننده هستند استفاده نکنید :

از موادی که به سطح کفپوش آسیب می‌زنند تحت هیچ عنوانی استفاده نکنید زیرا این مواد می‌توانند باعث از بین رفتن سطح رویی کفپوش ها شوند و این نظافت برای شما بسیار گران تمام خواهد شد و باعث آسیب‌ دیدگی می‌شود

که نه‌ تنها شامل گارانتی نمی‌شود بلکه باعث بازسازی زودرس کفپوش ها می‌شود از چسباندن چسب‌ های کاغذی بر روی سطح کفپوش ها جداً اجتناب کنید، زیرا این چسب ها از کفپوش‌ ها به سختی جدا می‌شوند و باعث آسیب‌ دیدگی آن‌ها خواهد شد.

از موادی که آسیب زننده هستند استفاده نکنید :
از موادی که آسیب زننده هستند استفاده نکنید :

همچنین استفاده از وکس ها یک اشتباه رایج و بسیار بزرگ است و می‌تواند سطح رویی کفپوش را کاملاً از بین برده و چهره‌ ای بسیار زننده و زشت به آن هدیه دهد. استفاده از محصولات رقیق کننده  به‌ طور کلی کاملاً باید فراموش شود

زیرا این مواد باعث از بین رفتن و کم‌ رنگ شدن سطح رویی به کف‌ پوش و خورده شدن سطح رویی خواهد شد. استفاده از شوینده‌ هایی که در ترکیبات آن‌ها اسید استفاده می‌شود می‌تواند باعث از بین رفتن جدی و کف پوش‌ها شود بعد از نصب کفپوش بهتر است که تا سه روز اول هیچ‌ گونه مایعاتی از قبیل آب بر روی سطح کفپوش ریخته نشود.

موارد استفاده از کفپوش های بتنی چیست ؟

استفاده از کفپوش های بتنی در سیستم های روسازی کف جهت جلوگیری از لغزندگی و سرخوردگی افراد و وسایل در سطح زمین ، ساخت لایه های رویی جایگاه های سوخت گیری و پالایشگاه های نفتی و … برای ساخت محیطی مناسب و افزایش کارایی محیط ها ، ساخت لایه های رویی و استفاده از این نوع کفپوش ها در صنعت کفسازی صنعتی و حتی کفسازی های تزیینی برای افزایش کیفیت و زیبایی ، استفاده از این کفپوش ها در شهرسازی و عبور و مرور شهری ، ساخت معابر و پیاده رو ها ، هشدار دهنده ها و حتی سرعت گیرها از این دست کفپوش ها استفاده خواهند شد.

موارد استفاده از کفپوش های بتنی چیست ؟
موارد استفاده از کفپوش های بتنی چیست ؟

افزایش کارایی و کیفیت در محیط هایی که سطوح بیشتر در معرض سایش و ساییدگی قرار دارند به منظور کنترل کیفیت کفپوش ها و همچنین افزایش کارآیی آنها ، استفاده از این نوع کفپوش ها در رویه رمپ ها ،  شیپ ها و پیچ ها به منظور افزایش کیفیت و حفظ استقامت ، مقاومت بسیار بالا در شرایط سخت و تحمل بسیار زیاد فشار ، استفاده از این کفپوش ها در بندرگاه ها

انبارها و حتی پارکینگ های عمومی و منازل به دلیل داشتن مواد معدنی بسیار با کیفیت و مقاومت و تحمل بسیار بالای فشار در برخورد با ماشین ها و وسایل بسیار سنگین ، استفاده از این نوع کفپوش ها در محوطه های بیرونی و حتی استفاده در کف پله ها و راه رو های بیرونی ، استفاده زیاد در محیط های خارجی مخصوصا در شهرسازی که در معرض فرسایش و تغییرات جوی زیاد قرار خواهند گرفت ، استفاده از این کفپوش ها در تقاطع ها ، پیاده روها و سطح معابر شهری.

جمع بندی مطلب

در این مطلب مفصلاً درباره کفپوش های بتنی با شما صحبت کردیم. کفپوش های بتنی دارای سطحی مسطح و از جنس بتن هستند که با سمباده و با مقاومت بسیار بالا تولید می‌شوند و در معماری امروزی بسیار مورد استفاده قرار می گیرند.

کفپوش های بتنی به دو روش ویبره ای و پرسی ساخته می شوند. در روش ویبره ای با استفاده از دستگاه و با لرزش متراکم خواهند شد و به‌ صورت تک لایه‌ ای تولید می‌شوند.

این روش دارای مقاومت فشاری بسیار بالایی هستند و مقدار پایین‌ تری از آب را به خود جذب می‌کند در روش پرسی با استفاده از دستگاه پرس لایه رویی متراکم خواهد شد و به دو لایه زیرین و رویی ساخته می شود. کفپوش های بتنی پرسی دارای ابعاد و طرح‌ های گوناگونی هستند و از جنس ماسه، سیمان و سنگدانه‌ ها تولید می‌شوند.

جمع بندی مطلب
جمع بندی مطلب

همچنین در برابر شستشو و تغییرات جوی مقاومت بسیار بالایی از خود نشان می دهند این کفپوش ها پس از آنکه در قالب ریخته می شوند زیر دستگاه پرس می روند تا آب از پوست و هسته آن‌ها به بیرون ریخته شود، در اثر خالی بودن هسته مرکزی از آب مقاومت بسیار بالایی را بدست خواهند آورد.

کفپوش های بتنی ویبره ای در اثر دستگاه ویبره تولید می‌شوند و به صورت تک لایه و به روش سنتی تولید خواهند  شد. این کفپوش ها ممکن است که در اثر سرما دچار خرد شدن شوند و دارای انعطاف‌ پذیری زیادی در برابر گرما می باشند .

انواع کفپوش های بتنی را می‌توانیم به

کفپوش های بتنی پیاده‌ رو، کفپوش های بتنی طرح سنگ، کفپوش های بتنی پیش‌ ساخته، کفپوش های بتنی پازلی، کفپوش های بتنی ترافیکی، کفپوش های بتنی آراکس که کفپوش های بتنی آراکس به سه دسته کفپوش های بتنی آراکس ملاتی، آراکس پاششی و آراکس پلیمری تقسیم می‌شوند.

در بالا توضیح هر کدام از این موارد مفصلاً پرداختیم. مزایای این کفپوش های بتنی به دوام بسیار بالایی آن‌ها می‌توانیم اشاره کنیم که این کفپوش ها دارای مقاومت و دوام بسیار بالایی هستند و حتی در برابر پایه‌ های وسایل سنگین و حتی ماشین‌ ها یا حتی پنجه حیوانات مقاومت بسیار خوبی از خود نشان می‌دهند.

از دیگر مزایای آن‌ها به تنوع رنگ و طرح آن می‌توانیم اشاره کنیم که این روزها بشدت مورد استقبال واقع می‌شوند و دارای اشکال و طرح‌ های گوناگونی هستند.

انواع کفپوش های بتنی را می‌توانیم به
انواع کفپوش های بتنی را می‌توانیم به

از دیگر مزایای این کفپوش ها می توانیم به سهولت در نگهداری اشاره کنیم. این کفپوش‌ها دارای روش نگهداری بسیار ساده ای هستند و همچنین سازگاری بسیار بالایی با محیط زیست دارند و می‌توانند جذب محیط زیست شوند، ضد حریق و آتش‌ سوزی هستند و در برابر آتش انعطاف بسیار بالایی را از خود نشان می‌دهد

روش نصب کفپوش های بتنی

روش‌ های نصب کفپوش های بتنی به سه صورت است که روش اول روش استفاده از ماله کش فلزی است که یکی از متداول‌ ترین روش‌ های اجرایی کار کفپوش می‌باشد.

روش دوم نصب جلا دادن کفپوش های بتنی است که بی‌ شباهت به روش قبلی نیست و باعث درخشان شدن کفپوش ها می‌شود و روش نصب سوم روش صیقلی کردن کفپوش هاست که با استفاده از سمباده های صنعتی سطوح کفپوش صیقل داده می‌شود و به سطحی یکدست و یکنواخت خواهیم رسید.

در ادامه مطلب به پرداخت کار به کفپوش های بتنی پرداختیم که با استفاده از چه متریال هایی می‌توانید ظاهری جذاب‌ تر و زیباتر را به کفپوش های مورد استفاده خود هدیه دهید استفاده از خمیر های جلا دهنده یکی از مواردی است که می‌توانید از آن‌ها بهره بگیرید تا سطوح بسیار درخشانی را برای خود به همراه داشته باشد.

روش نصب کفپوش های بتنی
روش نصب کفپوش های بتنی

همچنین استفاده از بتن‌های متخلخل می‌تواند شما را در ظاهری بسیار منحصر به‌ فرد یاری کند استفاده از پودرهای جلا دهنده می‌تواند متریال مورد علاقه شما باشد که جلوه ای بسیار چشم نواز به محیط مد نظر شما می‌دهد.

هزینه بالا بتن های رنگی

همان‌ طور که در بالا اشاره کردیم استفاده از بتن‌ های رنگی یکی از گران‌ ترین متریال‌ های مورد استفاده و موجود در بازار است که می‌تواند هزینه‌ ای بسیار زیاد را به‌ همراه داشته باشد.

اما کیفیت این کار بسیار بالاست و ظاهری فوق‌ العاده را به نمای کار شما خواهد داد. استفاده از بتن‌ های رنگ‌آمیزی شده نسبت به بتن‌ های رنگی دارای قیمت کمتری هستند و از نظر کیفیتی در مقایسه با بتن‌ های رنگی در سطح پایین‌ تری قرار خواهند گرفت.

نکاتی برای نگهداری کفپوش های بتنی در ادامه این مطلب بیان کردیم که می‌تواند طول عمر بیشتری را به کار شما را هدیه دهد و پاک کردن لکه‌ های ایجاد شده بر روی سطوح کفپوش که از روش‌ هایی است که می‌تواند از افزایش طول عمر آن‌ها کمک بسیاری کند و بازسازی کفپوش را تا سالیان سال به تعویق بیندازد و گرما بخشیدن به کفپوش های بتنی و جهت جلوگیری از پا درد و همچنین داشتن فضایی گرم‌ تر و کاهش انعکاس صدا در محیط یکی دیگر از روش‌ هایی است که می‌توانید از آن بهره بگیرید.

همچنین برنامه منظمی برای نگهداری از کفپوش ها داشته باشید مثلاً در ساعاتی که رفت‌ و آمد کمتر است وظیفه نظافت کفپوش‌ ها را به‌ عهده بگیرید. از سیلر ها استفاده کنید و به دنبال سیلر باشید که برای کفپوش های خیلی براق استفاده می شود زیرا این کار می‌تواند شما را یاری کند تا از کفپوش ها بهتر مراقبت کنید.

از محصولات و ابزار آلاتی استفاده کنید که برای کفپوش های شما آسیبی به همراه نخواهند داشت

می‌توانیم از این ابزارآلات به استفاده از تجهیزات اتوماتیک برای نظافت کفپوش اشاره کنیم که می‌تواند شما را یاری دهد.

همچنین ابزار آلات باید دارای چرخ‌ هایی نرم و ضد خش باشند تا آسیبی به سطوح رویی کفپوش نرساند همچنین استفاده از موادی که به کفپوش آسیب نمی‌زنند بسیار توصیه می‌شود از مواد شوینده هایی استفاده کنید که دارای مواد اسیدی کمتری هستند و باعث خوردگی و از بین رفتن کفپوش های شما نخواهد شد.

و در آخرین قسمت مقاله به موارد استفاده از کفپوش ها اشاره کردیم که کفپوش های بتنی دارای چه استفاده‌ هایی در شهرسازی و پروژه‌ های عمرانی را به خود جای داده‌ اند.

0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
guest
3 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments
اسماعیلی

جنس کفپوش پرسی چیه؟

تربتی

از کفپوش پرسی کجاها میشه استفاده کرد؟

محمد نادری

برای حیاط ویلا کفپوش پرسی رو پیشنهاد میکنید یا کفپوش ویبره ای؟

اسکرول به بالا