آموزش گام به گام نصب موزاییک واش بتن

آموزش نصب موزاییک واش بتن

واش بتن یک مدل کف پوش است که در ایجاد محوطه باغ، ویلا، روف گاردن، معابرسازی، پارکینگ و… مورد استفاده قرار می گیرد. در تولید واش بتن، سنگدانه‌های معدنی و رنگی به کار رفته است. این سنگدانه‌ها دارای حالت برجسته هستند. نصب موزاییک واش بتن کار حساسی است و نمی توان آن را بدون گاهی کامل انجام داد از همین رو نیاز است که کار را به کاردان آن بسپاریم. جهت اطلاع از قیمت واش بتن با رابین کفپوش تماس بگیرید.

نحوه اجرای موزاییک واش بتن

در ادامه می توانید نحوه اجرای موزاییک واش بتن را به صورت گام به گام ببینید.

گام ۱: ایجاد سطح زیرِ کار مناسب

 

طریقه نصب واش بتن
طریقه نصب واش بتن

زیر کار واش بتن باید محکم، دارای استقامت  و به میزان لازم متراکم باشد که پس از اجرای کف پوش دچار شکستگی نشود. در صورتی که می خواهید از خاک دستی در زیر کار استفاده کنید، باید به خوبی آن را بکوبید. کوبیدن خاک را می توانید با غلتک انجام دهید. دقت کنید که چند بار آن را آبیاری کنید که بعداً نشست نکند.

گام ۲: ایجاد شیب بندی مناسب

محل نصب واش بتن باید از لحاظ شیب بندی، چه از نظر طولی و چه از نظر عرضی مناسب باشد. در صورتی که محل مورد نظر شیب مناسب نداشته باشد در آینده آب روی سطح می ماند و دچار یخ زدگی می شود، که موجب ایجاد مشکلاتی می شود. در اجرای واش بتن برای هر متر مربع، میزان سه سانتی متر شیب باید رعایت شود.

گام ۳: ملات زیر کار

 

زیرسازی نصب واش بتن
زیرسازی نصب واش بتن

ضخامت ملات جهت چسباندن واش بتن، ۴ سانتی متر است. از کافی بودن میزان سیمان مطمئن شوید. در صورتی که در آینده شل شود نمی توانید از دوغاب استفاده کنید. توصیه می شود قبل از کار چسباندن واش بتن کمی دوغاب به ملات اضافه کنید.

گام۴ : نگهداری و آب پاشی ملات

 

نحوه نصب واش بتن
نحوه نصب واش بتن

هنگامی که کار نصب موزاییک واش بتن تمام شد، هر روز روی سطح آن را آبیاری کنید. زیرا سیمان در طی عملیات هیدراتاسیون و جهت کسب مقاومت بالا به آب زیاد نیاز دارد.

گام ۵ : بندکشی 

در فضای خالی بین واش بتن ها باید یک سانتی متر برای بندکشی گذاشته شود. این بندکشی خمیری بوده و به صورت دوغابی نیست. در هنگام اجرای واش بتن، اگر آنها را به هم بچسبانیم، دیگر نمی توان آن را بندکشی خمیری کرد و باید از دوغاب استفاده کرد. از طرفی اگر از دوغاب استفاده کنید، خیلی زود سفت می شود و قابل پاک شدن از روی واش بتن نبوده و جلوه و زیبایی واش بتن را از بین می برد.

در صورتی که در هنگام نصب مجبور شدید واش بتن ها را در کنار هم، بدون فاصله قرار دهید، توصیه می شود که بندکشی خشک انجام دهید. برای انجام این کار باید دارید چند روز آفتابی بعد از ساخت واش بتن، که رطوبت سطح واش بتن از بین رفت، سیمان و ماسه بادی را با هم به شکل خشک ترکیب کنید و سپس بین فاصله های خالی بریزید و آن را جارو بزنید.

این کار را باید به دفعات انجام دهید تا فاصله های ریز پر شود و روی آن تمیز شود. پس از آن سطح را کمی نم دار کنید تا سیمان و ماسه بادی استفاده شده به صورت کامل سفت شود. به این نکته توجه کنید که با فشار آب پاشی نکنید، زیرا باعث از بین رفتن ملات خشک از بین آن ها می شود. لازم است که این کار چندین بار و به دفعات انجام شود.

۴.۶/۵ - (۵ امتیاز)

مقالات مرتبط

بهترین روش نصب موزاییک پلیمری چیست؟

بهترین روش نصب موزاییک پلیمری چیست؟

روش نصب موزاییک پلیمری، و انتخاب آن خیلی مهم است. اینکه شما از چه روشی برای نصب موزاییک‌‌ها استفاده می‌کنید، تأثیر مستقیمی روی دوام موزاییک‌ها برای شما دارد. با داشتن کمی اطلاعات و چند دقیقه وقت گذاشتن برای خواندن این مقاله، شما می‌توانید عمر کف‌پوش پلیمری خودتان را تا ده‌ها سال افزایش بدهید. ما در

ادامه مطلب »
کفپوش پلیمری چیست و چه تفاوتی با کفپوش بتنی پلیمری دارد؟

کفپوش پلیمری چیست و چه تفاوتی با کفپوش بتنی پلیمری دارد؟

آیا تا به حال به این فکر کرده‌اید که کفپوش پلیمری چه تفاوتی با کفپوش بتنی پلیمری دارد؟ این روزها که بازار خرید و فروش کفپوش‌ها بسیار داغ است، عده زیادی هستند که میان کفپوش پلیمری و کفپوش بتنی پلیمری تردید دارند و به دنبال توضیحی هستند که انتخاب را برای آن‌‌ها راحت کند.اگر شما

ادامه مطلب »
هر آنچه لازم است درباره موزاییک واش بتن بدانید

موزاییک واش بتن چیست؟|مشخصات، معایب، مزایا و کاربردها

امروزه از موزاییک واش بتن استفاده های بسیار زیادی می شود. استفاده از این موزاییک ها در صنعت ساختمان سازی و عمرانی به عنوان کفپوش های زمین، صنعت راهسازی و زیر ساخت کشور برای سنگ‌فرش کردن خیابان ها، همچنین انواع محوطه ها استفاده می شود. موزاییک واش بتن چیست و کاربرد مصرف آن در چه

ادامه مطلب »
تولید سنگفرش پلیمری

تاریخچه استفاده از سنگ فرش به عنوان پوشش به چه دوره ای باز می گردد؟

در رابطه با تاریخچه و قدمت استفاده از سنگ‌فرش به عنوان پوشش می توان به رومیان باستان اشاره کرد که از معروف ترین افرادی هستند که برای پوشاندن خیابان ها و معابر و شهر ها استفاده می کردند. به گونه ای که استفاده از پوشش سنگ‌فرش به صورت روشی رایج در روم رواج پیدا کرده

ادامه مطلب »
اسکرول به بالا