روش های تولید واش بتن، ویبره ای + پرسی

روش های تولید واش بتن

واش بتن از بهترین کف پوش های محیطی به حساب می آید و با توجه به تنوع جدید و طرح، استقبال قابل توجهی از آن به عمل آمده است. روش های تولید واش بتن در چند الگوی مختلف تعریف شده است و ضمن وجود تشابه میان کاربردهای نهایی این کف پوش ها، جالب است که در خصوص این روش های تولید بیشتر بدانیم.

روش های تولید واش بتن

روش های تولید واش بتن را می توان در الگوهای زیر تعریف کرد:

  • تولید واش بتنی به روش ویبره

روش ویبره جهت ساخت واش بتن به این شکل می باشد که ابتدا مواد اولیه مخلوط شده، سپس بتنی را که تولید می شود داخل قالبهای لاستیکی قرار می گیرد و پس از آن از روی میز ویبره عبور داده می شود، با گذشت بیست و چهار ساعت مواد را از قالب خارج کرده ، در نهایت با قرار دادن بتن در برابر فشار آب و برس های فلزی خاص جهت این کار، لعاب سیمان از سطح سنگ دانه ها زدوده می شود تا برجستگی ها و نمای سنگ دانه مشاهده شود و کف پوش با جلوه طبیعی و شیک ایجاد شود.

روش های تولید واش بتن

  • تولید واش بتنی به روش پرس

در تولید واش بتنی به روش پرسی بتن در لایه تحتانی قالب ویژه روی میز پرس ریخته می شود و بر روی آن ملات ماسه سیمان قرار می گیرد. سپس در برابر فشار دستگاه قرار داده می شود، به صورت دولایه و با سطحی از سنگ دانه های طبیعی ساخته می شود. در نهایت مانند روش ویبره موزاییک ها شستشو داده می شوند. از این محصولات در ایجاد نمای پارک ها، ویلا، حیاط منازل و معابر عمومی و … بهره گرفته می شود.

در روند ساخت و تولید واش بتنی باید از سنگ های مقاوم و با داوم بالا استفاده کرد که در برابر شرایط جوی و در برابر فشار مقاومت خوبی را از خود نشان دهند.امروزه در صنعت سنگ سازی در کشور وضعیت خوبی را شاهده هستیم و شرکت هایی که واش بتنی را تولید می کنند از محصولات داخلی بهره می گیرند و مجبور نیستند سنگ های را از خارج از کشور وارد کنند. سنگ های موجود در معادن الیگودرز در استان لرستان، آذرشهر در استان آذربایجان شرقی، بجستان استان خراسان ، قابل استفاده برای تولید واش بتنی می باشند.

برای تولید و ساخت واش بتنی اصلی بعد از اینکه مواد اولیه مخلوط شد، بتن تولید شده را در قالبهای مخصوص این کار می ریزند و از میز ویبره عبور داده می شود ، سپس با استفاده از فوق روان کننده هایی که در بتن وجود دارد هوای داخل بتن خارج شده و متراکم تر می شود. واش بتن در اتاق بخار قرار داده می شود، قرار گرفتن در معرض بخار باعث می شود واش بتن مقاومت بالایی را در مدت زمان کمی بدست آورد.

روش های تولید واش بتن

  • واش بتن درجا

در تولید واش بتن درجا، سنگدانه های رنگی و روند ساخت و تولید بتن در محل پروژه صورت می گیرد و استفاده می شود. توصیه می کنیم از واش بتن درجا استفاده نکنید. زیرا مقاومت بتن از راه فشار و یا ویبره به دست می آید. در روش درجا از فشار و لرزش مناسب استفاده نمی شود. به علاوه دوره کیورینگ بیست و هشت روزه نیز در محل کار انجام می شود، که کار آسانی نمی باشد. واش بتن درجا عمر مفید کوتاهی دارد .

  • واش بتن آنتیک

مواد اولیه و به کار رفته در تولید این نوع واش بتن باید با دقت بالایی انتخاب شوند. قابل ذکر است که سنگدانه ها باید دارای استانداردهای لازم در برابر سایش در سیمان ، جذب آب، مقاومت فشاری و رنگ یکنواخت باشند. مواد اولیه و تشکیل دهنده این محصول ترکیبی از پودر میکرونیزه، پیگمنت های رنگی، سنگدانه ها، سیمان، آب و دیگر اقزودنی ها می باشد.

کلام آخر

در بالا به روش های تولید واش بتن اشاره کردیم و توضیحاتی در خصوص هر یک شرح دادیم. شما چه تجربه ای در خصوص خرید و استفاده از واش بتن در محیط های مختلف دارید؟ واش بتن برای استفاده در چه موقعیت های مکانی مناسب است و به کار بردن آن چه مزایایی دارد؟ نظرات خود در این زمینه را با ما و دیگر کاربران وب سایت رابین کف پوش در میان بگذارید.

Share:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on pinterest
Pinterest
Share on linkedin
LinkedIn

مقالات مرتبط

تولید سنگفرش پلیمری

تاریخچه استفاده از سنگ فرش به عنوان پوشش به چه دوره ای باز می گردد؟

در رابطه با تاریخچه و قدمت استفاده از سنگ فرش به عنوان پوشش می توان به رومیان باستان اشاره کرد که از معروف ترین افرادی هستند که برای پوشاندن خیابان ها و معابر شهر از این سنگ فرش ها استفاده می کردند، به گونه ای که استفاده از پوشش سنگ فرش به صورت روشی رایج

ادامه مطلب »
قیمت سنگ فرش

عوامل موثر بر قیمت سنگ فرش در بازار کدام اند؟

استفاده کردن از سنگ برای پوشش دادن یک محیط مانند حیاط بسیار می تواند به صرفه تر باشد، بنابراین شما می توانید با پرداخت هزینه ای مناسب حیاط خود را پوشش دهید، چرا که می توان سنگ ها را به صورت طبیعی بدون هیچ گونه برشی به عنوان سنگ فرش برای پوشش دادن یک محیط

ادامه مطلب »
قیمت سنگ پلیمری

قیمت سنگ پلیمری

سنگ های پلیمری به عنوان یکی از پر کاربرد ترین نوع سنگ ها در ساخت و ساز محسوب می شود که  اکثر معماران  پروژه های سختمانی  در ساخت و ساز نما و یا محوطه سازی در ترکیب با موزاییک پلیمری از این نوع سنگ استفاده می کنند. در این مقاله قصد داریم به موضوع قیمت

ادامه مطلب »
 نحوه اجرای موزاییک واش بتن

 نحوه اجرای موزاییک واش بتن به چه صورت می باشد؟

همانطور که پیش از این نیز در مطالب قبلی، بیان کردیم واش بتن یک مدل کف پوش می باشد که در ایجاد محوطه باغ، ویلا، روف گاردن، معابرسازی، پارکینگ و… مورد استفاده قرار می گیرد. در روش های تولید واش بتن، از سنگدانه های معدنی و رنگی به کار گرفته شده است که دارای حالت

ادامه مطلب »
اسکرول به بالا