مشاوره رایگان

تماس با فراگستر88243700(021)

تماس با واتس آپ 09123240232

  • شنبه تا چهارشنبه - ساعت 9 الی 18
  • پنجشنبــه - ساعت 9 الی 13

واش بتن درجه یک

واش بتن درجه یک

واش بتن درجه یک دارای مزیت های خاصی است و مشتریانی که می خواهند از واش بتن با کیفیتی برای محیط مورد نظر استفاده کنند، باید به ویژگی های خاص این محصول توجه زیادی داشته باشند تا انتخاب مناسبی صوت گیرد.

واش بتن درجه یک
واش بتن درجه یک

در ادامه مقاله به سوالاتی که در زمینه واش بتن درجه یک برای شما پیش می آید و ذهنتان را درگیر می کند، پاسخ می دهیم. امیدواریم مطالب این مقاله برای شما مفید باشند.

منظور از واش بتن چیست؟ آیا در مورد تاریخچه استفاده از واش بتن اطلاع دارید؟

ساخت واش بتن بر اساس چه اصولی صورت می گیرد؟

ویژگی های اصلی واش بتن درجه یک کدام موارد می باشند؟

مزیت های استفاده از واش بتن درجه یک به چه مواردی مربوط می شود؟

در چه مواردی می توان از واش بتن درجه یک استفاده کرد؟ آیا کاربردهای این محصول در مناطق زیادی است؟

انواع واش بتن درجه یک کدام موارد می باشند؟

آیا واش بتن درجه یک دارای ابعاد مختلفی است؟

آیا واش بتن دارای رنگ های متفاوتی است؟ نکات حائز اهمیت برای انتخاب رنگ واش بتن درجه یک کدام موارد می باشند؟

به کار بردن واش بتن در یک مکان و نحوه اجرای آن به چه صورتی است؟

در ساخت واش بتن به شیوه ویبره چه اقداماتی صورت می گیرد؟

واش بتن به شیوه پرسی به چه نحوی ساخته می شود؟

آیا در مناطق سردسیر از واش بتن خاصی باید به کار برده شود؟

نکات مهمی که در هنگام تهیه واش بتن درجه یک باید مد نظر قرار بگیرند، کدام موارد می باشند؟

منظور از واش بتن چیست؟ آیا در مورد تاریخچه استفاده از واش بتن اطلاع دارید؟

واش بتن را به نوعی همان بتن شکسته می دانند و از این محصول با کیفیت برای محیطهای زیادی استفاده می شود. ذکر این نکته الزامی است که معماران و مهندسان به کار بردن واش بتن را در مراکزی مهم تر می دانند که زیباتر کردن محیط اهمیت بیشتری داشته باشد و ساختن محوطه سازی بی نظیری مد نظر قرار بگیرد.

از کفپوش های خاصی امروزه در زمینه صنعت ساختمان سازی استفاده شده و برای پوشش دهی بهتر به کف ساختمان و همچنین محوطه ها، میتوان از کفپوش های بتنی به نام واش بتن استفاده کرد. به کار بردن واش بتن از سال های گذشته رواج داشته و در حالت کلی به پوشش هایی که از آن برای پوشاندن کف استفاده می شود، کفپوش های بتنی گفته می شود.

موزاییک های قدیمی را تنها از سیمان می ساختند، اما با پیشرفت تکنولوژی در زمینه های مختلف، توجه به زیبایی در تمام محیط ها افزایش یافت و کفپوش های خاصی ساخته شد تا کیفیت بهتری از خود ارائه دهند.

منظور از واش بتن چیست؟ آیا در مورد تاریخچه استفاده از واش بتن اطلاع دارید؟
منظور از واش بتن چیست؟ آیا در مورد تاریخچه استفاده از واش بتن اطلاع دارید؟

ساخت واش بتن بر اساس چه اصولی صورت می گیرد؟

کفپوش های بتنی برتری که در بسیاری از محوطه ها مورد استفاده قرار می گیرد، مربوط به واش بتن می باشد. این محصول خاص را از سیمان و همچنین سنگ دانه های معدنی تولید می کنند و جالب است بدانید که بیشتر این سنگ دانه ها رنگ طبیعی دارند.

دیگر مواد مهم در ساخت واش بتن مربوط به چسب بتن است که همراه با افزودنی های مخصوص برای این نوع واش بتن به کار برده می شوند تا طرح ها و نقش های متفاوت و زیبایی را در محیط مورد نظر به وجود آورده و از این طریق بتوان به محیط زیبایی بیشتری بخشید.

بیشتر معماران و مهندسان ساختمان باور دارند که واش بتن را می توانند برای کف ساختمان به کار برند و در حال حاضر مناسب ترین پوشش بتنی می باشد که می توان از آن استفاده کرد.

ترکیب های اصلی که برای واش بتن به کار برده می شوند، همان طور که اشاره شد، شامل سیمان پرتلند هم می شوند که بهتر است، از سیمان هایی که تیپ ۲ هستند، بیشتر استفاده شود تا کار مرغوب تری به وجود آید.

از مواد مناسب دیگر می توان به ژل میکروسیلیس اشاره کرد که از این ماده در واش بتن به کار می برند تا نفوذ یافتن آب کمتر شود و رطوبت به درون موزاییک نفوذ نکند.

منظور از داشتن اصطکاک بالای واش بتن این است که در مقابل سائیدگی به هیچ عنوان شکل آن دچار مشکل نمی شود و بعد از مدتی فرم آن تغییر نمی کند. واش بتن را بهتر است که در فضاهای باز استفاده نمایید.

ساخت واش بتن بر اساس چه اصولی صورت می گیرد؟
ساخت واش بتن بر اساس چه اصولی صورت می گیرد؟

ویژگی های اصلی واش بتن درجه یک کدام موارد می باشند؟

هر واش بتنی که با بهترین کیفیت ساخته می شود، دارای ویژگی های خاصی است و لازم است که به این ویژگی ها دقت زیادی گردد.

  • از مزیت های اساسی که واش بتن درجه ۱ باید داشته باشد، مربوط به وجود سنگ دانه ها در این محصول است. بعد از اینکه یک قطعه واش بتن شکسته می شود، باید سنگ دانه های مخصوصی که در این محصول وجود دارند، در همه قطعه و همچنین کل ضخامت واش بتن دیده شوند و به صورت مناسب پخش شده باشند، به طور مثال در مواردی که این کفپوش بتنی ۳۰ میلی متر می باشد، لازم است که در همه ۳۰ میلی متر واش بتن سنگ دانه ها دیده شود.
  • ویژگی دیگر واش بتن درجه یک که توجه به آن اهمیت زیادی دارد، مربوط به عیار بتن این محصول است که این میزان عیار باید استاندارد باشد و به میزان کافی در این محصول از چسب بتن یا افزودنی های مخصوص به کار برده شود، همچنین دوره لازم را این نوع واش بتن گذرانده باشد تا در صورت شکستن واش بتن، دانه های سنگ و دانه های سیمان از هم جدا نشوند و به صورت مناسبی به هم چسبیده باشند.
ویژگی های اصلی واش بتن درجه یک کدام موارد می باشند؟
ویژگی های اصلی واش بتن درجه یک کدام موارد می باشند؟

نکته

نباید در واش بتن و برش های عرضی و طولی که داده می شود، به هیچ عنوان حباب هوا مشاهده گردد و باید این واش بتن به گونه ای ساخته شود که در آن حباب وجود نداشته باشد، ویژگی خاصی که لازم است، واش بتن درجه یک داشته باشد، مربوط به همین ساخت محکم و فشرده آن است که در این محصول نباید حباب مشاهده گردد.

اما در صورتی که واش بتن مورد نظر این مشخصات خاص را دارا نباشد، مسلما نمی تواند مقاومت مکانیکی مناسبی داشته باشد و ممکن است، در اولین فرصت با توجه به یخبندان یا تغییرات آب و هوایی مختلف، سنگ و سیمان از هم جدا شوند.

ویژگی دیگر واش بتن به وزن مخصوص آن مربوط است که باید این نوع محصول وزن در حد مناسبی داشته باشد و بافت واش بتن درجه یک به صورت فشرده درست شود و این بافت یکپارچه باشد.

نکته مهم در مورد بافت داخلی واش بتن این است که اگر در ساخت این محصول تلاش گردد که به صورت یکپارچه ای واش بتن تهیه شود، با این شیوه ممکن است که واش بتن در مقابل جذب آب مقاومت بالاتری داشته باشد و در قسمت های داخلی این محصول آب قرار نمی گیرد.

واش بتن به دو شیوه ساخته می شود:

در کل واش بتن به دو شیوه ساخته می شود و واش بتنی که به شکل پرسی تهیه می گردد، مقاومت خیلی بالاتری در مقایسه با نوع دیگر دارد. واش بتن پرسی را از مواد مناسبی چون سیمان پرتلند و همچنین سنگ دانه های طبیعی می سازند.

علاوه بر تولید کردن یک واش بتن با کیفیت بالا و توجه به ساخت این محصول، دقت به اجرا کردن آن نیز مهم می باشد و در خیلی موارد اگر واش بتنی به شکلی درست اجرا نشود، ممکن است، این محصول جلوه زیبایی به محیط ندهد.

نصب کردن واش بتن به دو شیوه صورت می گیرد، شیوه خشکه چینی از روش های مهمی است که در نصب واش بتن توسط کارشناسان مد نظر قرار گرفته است، نوع دیگر روش اجرا در زمینه واش بتن مربوط به استفاده از ملات ماسه و سیمان است.

یک واش بتن باید بتواند مقاومت زیادی داشته باشد و فشار زیادی را تحمل کند، به طور کلی گفته می شود که واش بتن درجه یک در هر یک سانتی متر مربع، می بایست فشاری بالغ بر ۳۰۰ الی ۴۰۰ کیلوگرم را بپذیرد و با این میزان از فشار دچار آسیب و شکستگی نگردد.

واش بتن درجه یکی مناسب تر است که سیمان پرتلند در این محصول به کار برده شود و عیار این سیمان در حد چهارصد به بالا باشد.

در ساخت واش بتن باید سنگ دانه هایی استفاده شود که مش بندی آن یکسان باشد و توجه به این ویژگی خاص از واش بتن درجه یک، اهمیت زیادی دارد.

واش بتن باید در مقابل سرما مقاومت زیادی داشته باشد و این محصول در برابر نفوذ آب درجه مقاومت بالایی ایجاد کند.

واش بتن به دو شیوه ساخته می شود
واش بتن به دو شیوه ساخته می شود

نباید لب پریدگی داشته باشد

واش بتن درجه یک باید هیچ لب پریدگی نداشته باشد و به شکل استاندارد ساخته شود.

در ساخت و تولید واش بتن لازم است که از سنگ هایی که معدنی و رنگی هستند، به کار برده شود و این محصول در کل بر پایه بتن باشد.

باید سنگ دانه های رنگی که در واش بتن درجه یک قرار دارند، به صورت کامل مشخص و واضح باشند.

در واش بتن درجه یک باید مشخص شود که این محصول توانسته است دوره عمل آوری کامل را گذرانده و به صورت درست تمام مراحل را طی کرده است.

واش بتن درجه یک در آن هیچ حباب هوایی نباید وجود داشته باشد.

مش بندی مناسب و یک دست واش بتن درجه یک نیز اهمیت دارد.

واش بتنی درجه یک است که ۹۰ درجه باشد، یا زاویه های قائمه آن نمایان گردد.

ابعاد واش بتن مورد نظر باید بررسی شود که با نوعی که مد نظر می باشد، مطابقت داشته باشد.

نباید لب پریدگی داشته باشد
نباید لب پریدگی داشته باشد

مزیت های استفاده از واش بتن درجه یک به چه مواردی مربوط می شود؟

استفاده از واش بتن هایی که درجه یک هستند، مزایای زیادی دارد و توجه به این مزیت های خاص به مشتریان کمک می کند که در محیط های بیشتری به عنوان یک کفپوش بتنی با کیفیت بتوانند واش بتن را به کار برند.

واش بتن را می توان یک کفپوش بتنی دانست که در مقابل عوامل خاصی همانند گرمای زیاد یا سرمای طاقت فرسا نیز مقاومت خیلی بالایی دارد و در هر محیطی با هر دمایی استفاده از آن امکان پذیر است. در خیلی موارد ممکن است، در محیط های خاص از موزائیک هایی به کار برده شود که در برابر درجه های هوایی مختلف مقاومت نداشته باشند و بعد از مدت زمان کمی این کفپوش ها آسیب ببیند و نیاز به تهیه دوباره موزائیک هایی باشد که دارای مقاومت بیشتری هستند.

مزیت های استفاده از واش بتن درجه یک به چه مواردی مربوط می شود؟
مزیت های استفاده از واش بتن درجه یک به چه مواردی مربوط می شود؟

توجه داشته باشید

در این گونه موارد هزینه در نظر گرفته شده برای مشتریان به شدت افزایش می یابد به همین دلیل لازم است، از همان زمانی که افراد قصد تهیه واش بتن برای محیط مورد نظر را دارند، به مقاومت بالای آن توجه کنند و در این مکان ها از واش بتن های درجه یک که کیفیت خیلی بالاتری دارند، به کار برند.

این کفپوش مخصوص در برابر فشار نیز مقاوم می باشد و تا حد زیادی از فشار را می تواند بپذیرد و دچار شکستگی و… نمی شود. مقاوم بودن واش بتن در مقابل ضربه و فشار وارده نیز از موارد مهمی است که در ارتباط با یک واش بتن باید به آن توجه گردد و قبل از هر اقدامی شرکت سازنده واش بتن توانسته باشد، مقاومت محصول را در برابر فشار و موارد دیگر بسنجد و محصول مناسبی را به مشتریان ارائه دهد.

مزیت دیگر واش بتن مربوط به اصطکاک زیاد آن است که با توجه به این مزیت خاص می توان در معابر شهری و همچنین پارک هایی که عبور و مرور زیادی در این مکان ها وجود دارد، نیز استفاده کرد.

سنگ دانه های این محصول چسبندگی خیلی بالایی دارند و امکان ندارد که این سنگ دانه ها از بتن سریعا جدا شوند. واش بتن درجه یک، باید تمامی قسمت های محصولاتش با کیفیت باشد.

در واش بتن سنگ دانه هایی که به کار برده می شود، تراکم یک نواخت و مناسبی دارد.

در چه مواردی می توان از واش بتن درجه یک استفاده کرد؟ آیا کاربردهای این محصول در مناطق زیاد است؟

واش بتن را در خیلی از مکان ها می توان به کار برد و همان طور که اشاره شد، این محصول زیبایی خاصی به محیط می دهد و برای جلوه دادن بیشتر به محیط مورد استفاده قرار می گیرد. در محل های عمومی می توان از واش بتن برای زیبا کردن محیط مورد نظر استفاده کرد. در برخی محوطه های خارجی نیز، واش بتن درجه یک به کار می برند. در مناطقی چون حیاط منازل و مجتمع های مسکونی واش بتن به میزان زیادی مورد استفاده قرار می گیرد.

در رمپ و همچنین پیاده روها نیز واش بتن درجه یک به کار می برند.

در پارکینگ ها نیز از واش بتن های با کیفیت استفاده می کنند.

در محوطه هایی که در میان بلوک های ساختمانی قرار می گیرد، می توان از واش بتن استفاده کرد.

معمولا در کناره استخرها و همچنین آبگیرها نیز از واش بتن های مرغوب می توانند استفاده کنند.

در پمپ بنزین ها می توان از واش بتن برای کف این محوطه ها استفاده کرد.

در پیاده روهای شهری نیز واش بتن های درجه یک به کار می برند و از رنگ بندی های خاصی استفاده می کنند تا جلوه این محیط زیباتر شود.

در فضاهای سبز و محوطه پارک ها از واش بتن استفاده می شود.

واش بتن ها را همانند یک کفپوش مناسب می توان در راهروهایی که رو بسته هستند، به کار برد. در این مورد لازم است، گفته شود که در هر یک از این اماکن باید از واش بتنی به کار برده شود که رنگ خاصی داشته باشد تا از این طریق با محیط تناسب برقرار گردد.

در برج ها نیز می توان از واش بتن درجه یک استفاده کرد.

در هر نوع آب و هوایی و در پیاده روها نیز می توان واش بتن را به کار برد.

در باغ و ویلاها از واش بتن به کار برده می شود تا از این طریق زیبایی این محیط افزایش یابد.

در تمامی مجتمع های تفریحی و مکان های گردشگری برای زیباتر کردن محیط، می توان از واش بتن درجه یک استفاده کرد.

در پالایشگاه ها می توان واش بتن های محکم را به کار برد و در هنگام عبور ماشین آلات سنگین بر روی این واش بتن ها این محصول دچار آسیب نشود.

در مجتمع های مسکونی نیز واش بتن به کار می برند.

نکته مهم این است که در هر منطقه جغرافیایی مناسب تر این می باشد که از لحاظ گرما و سرما به رنگ واش بتن و نوع آن توجه شود تا ماندگاری این محصول افزایش یابد و برای مدت طولانی تری واش بتن درجه یک با کیفیت مورد استفاده قرار گیرد.

انواع واش بتن درجه یک کدام موارد می باشند؟

امروزه واش بتن ها را در نوع های مختلفی تولید کرده اند و این محصول را در اختیار مصرف کنندگان قرار داده اند تا با توجه به محیط مورد نظر استفاده شود.

واش بتن درجا از قدیمی ترین مدل های واش بتن است که بیشتر این محصول را در زمانی می ساختند که ماشین آلات مختلف به صنعت ساخت و ساز هنوز وارد نشده بودند و محصول به این صورت تولید می گردید. در ساخت این محصول بتن آماده ای که مخلوط می شود، را در قالب های خاصی می ریزند و سطح مورد نظر را صاف می کنند، بعد از این اقدمات با استفاده از فشار آب این بتن را شست و شو می دادند، با این کار سیمانی که در اطراف سنگ دانه ها وجود داشت،

به طور کامل شسته می شد و در مقابل قسمت خاصی از سطح سنگ ها برجسته تر از دیگر قسمت ها می گردید. این نوع واش بتن با توجه به اینکه از فرمولاسیون خاصی برای ساخت آن به کار نمی برند ممکن است، در زمان خیلی کوتاهی کیفیتش را به طور کامل از دست دهد و سنگ دانه های موجود در این واش بتن از خود بتن جدا می گردند. با توجه به این موارد از واش بتن های درجا کمتر استفاده می شود و امروزه در صنعت ساختمان سازی جایگاهی خیلی خاصی ندارد.

نوع دیگر واش بتن مربوط به واش بتن ویبره می باشد که برای تولید کردن این نوع کفپوش معمولا سیمان و مواد دیگری همانند سنگ دانه و همچنین پودر سنگ را به اضافه آب در قالب های خاص می ریزند و این مواد را در میز ویبره می گذارند تا در این قسمت حباب هایی که در این مخلوط وجود دارد، با استفاده از لرزش میز از بین برود و تراکم مربوط به این ماده افزایش پیدا کند.

لازم به ذکر است که؛

بعد از گذراندن این مراحل واش بتن مورد نظر دارای مقاومت زیادی می شود، این مواد را از قالب های مناسب بیرون می آورند و با فشار آب خیلی بالایی سطح این نوع واش بتن را به شکل برجسته ای نمایش می دهند.

واش بتن پرسی به این صورت می باشد که در ساختن این نوع محصول باید ۵۰ درصد از قالب پرس مانند را با استفاده از ترکیب های خاصی که برای تولید واش بتن وجود دارد، پر کرده و بقیه قسمت را با استفاده از ماسه و همچنین سیمان و میزان مناسبی از آب،پرس می کنند.

بعد از اینکه عملیات پرس انجام می گیرد، این ترکیب را که به شکلی متراکم صورت گرفته از قالب مورد نظر خارج می کنند و برای بیست و چهار ساعت در اتاق بخار می گذارند. بعد از این اقدام سطح مورد نظر را می شویند و در این مورد لازم است، دقت شود که پرسی که با قدرت بیشتری انجام شود، مقاومت بالاتری دارد.

واش بتن آنتیک نیز از محصولات دیگری است که در زمینه ساختمان سازی از این نوع واش بتن به کار برده می شود. واش بتن آنتیک را به نوعی واش بتن ماشینی نوینی می دانند که در ساخت این مواد حساسیت خیلی بالایی به کار برده می شود و دقت کافی برای آن در نظر می گیرند.

سنگ دانه هایی که در این واش بتن استفاده می شود، لازم است، استانداردهای مناسب را با توجه به موارد مهم دریافت کرده باشد و در زمینه ضریب سایش بالا در مقابل سیمان و همچنین جذب کردن آب، این استاندارد خاص رعایت شود، همچنین داشتن مقاومت فشاری مناسب و استفاده از رنگ یکنواخت در کل این محصول اهمیت دارد.

لازم به ذکر است که

پودر میکرونیزه و پیگمنت های رنگی

موادی که برای واش بتن آنتیک به کار برده می شود، از پودر میکرونیزه و همچنین پیگمنت های رنگی ساخته می شود. آب، سیمان و سنگ دانه های رنگی نیز از مواد مهم برای ساخت واش بتن است.

واش بتن هایی وجود دارد که کاملا برای محیط پیاده رو ساخته شده اند و این نوع محصول را در پارک ها و فضاهای عمومی به کار می برند.

واش بتن هایی که طرح سنگ هستند، نیز از انواع دیگر واش بتن هستند که طرفداران خاصی دارند.

البته واش بتن هایی وجود دارند که به نوعی پیش ساخته در نظر گرفته می شوند و می توان از این نوع واش بتن های خاص در محیط مورد نظر بدون دادن سفارش های خاص استفاده کرد.

در واش بتن های مخصوص پیاده رو، مدل های گوناگونی وجود دارد که مدل هلالی و مدل پلیمری از این نوع هستند. مدل های شش ضلعی و مدل شیاردار نیز از دیگر مدل های واش بتن مخصوص پیاده رو است.

واش بتن باید رنگ خاصی داشته باشد و رنگ این محصول خسته کننده نباشد و جذابیت خاص به محیط بدهد.

مراقبت کردن از واش بتن ها کاری سخت نیست و تولید کردن آن در حد مناسبی است.

آیا واش بتن درجه یک دارای ابعاد مختلفی است؟

در حال حاضر واش بتن های درجه یکی که ساخته می شوند، دارای ابعاد گوناگونی هستند و هر کاربری با توجه به مکان مورد نظر و میزان اندازه محیط می تواند از این واش بتن های با کیفیت به کار برد.

یکی از مواردی که باعث می شود، واش بتن سایزهای مختلفی داشته باشد، مربوط به شرکت سازنده این محصول است و در خیلی از شرکت ها که به کیفیت بالای محصولات خود و کسب رضایت مشتریان توجه زیادی دارند، تلاش می گردد که از واش بتن هایی با ابعاد خاص استفاده کنند.

اندازه واش بتن ها دارای تنوع زیادی است و معمولا در سایز ۳۰ در ۳۰ و همچنین اندازه ۳۰ در ۶۰ واش بتن های درجه یک ساخته می شوند و از سایزهای مورد استفاده در خیلی از مکان ها که اندازه مناسبی می باشد، مربوط به ۳۰ در ۶۰ است.

ابعاد دیگر واش بتن های درجه یک مربوط به سایز ۴۰ در ۴۰ و سایز مناسب دیگر ۵۰ در ۵۰ این محصول است و هر مشتری با توجه به درخواست خاص خود می تواند اندازه های مختلفی از این نوع واش بتن را سفارش دهد یا از شرکت مورد نظر بخواهد که رنگ خاصی را برای واش بتن به کار برند.

آیا واش بتن درجه یک دارای ابعاد مختلفی است؟
آیا واش بتن درجه یک دارای ابعاد مختلفی است؟

آیا واش بتن دارای رنگ های متفاوتی است؟ نکات حائز اهمیت برای انتخاب رنگ واش بتن درجه یک کدام موارد می باشند؟

همان طور که اشاره شد، در زمینه واش بتن و رنگ های آن با توجه به سلیقه ای که مشتریان دارند، می توان رنگ های این واش بتن را عوض کرد و به نوعی قابلیت تغییر دادن رنگ آن وجود دارد. به صورت کلی ترکیب رنگ های موجود واش بتن درجه یک در بازار شامل این موارد می شود:

واش بتن با رنگ سفید و قرمز که درصد مناسبی رنگ های ترکیبی دارد، از جمله رنگ های پر طرفدار در زمینه واش بتن است که در خیلی مکان ها مورد استفاده قرار می گیرد.

نوع دیگری از رنگ واش بتن درجه یک شامل رنگ های ترکیبی سفید و قرمز می باشد که معمولا در برخی موارد ممکن است از رنگ قرمز بیشتر به کار برده شود، یا در صورت نیاز مشتریان رنگ سفید این محصول بیشتر نمایان گردد.

رنگ سفید و مشکی نیز از ترکیب رنگ های مهم دیگر است که در محیط های خاص توسط مشتریان به کار برده می شود، همچنین رنگ های مهم سفید و سبز از واش بتن های دیگری هستند که در بازار وجود دارند و مورد استفاده قرار می گیرد.

واش بتن های درجه یک که رنگ آجیلی دارند، نیز از مهم ترین واش بتن های موجود در بازار هستند که با توجه به رنگ متفاوت و زیبای این محصول در مح یط های مختلفی به کار برده می شود.

رنگ های ترکیبی قرمز و مشکی و رنگ سبز نیز از جمله واش بتن های پر متقاضی در بازار هستند.

رنگ ترکیبی سفید و زرد نیز از واش بتن های درجه یک مهم است که مشتریان زیادی از آن استفاده می کنند.

واش بتن رنگ لیمویی و سفید نیز وجود دارد.

واش بتن آجیلی را از ترکیب رنگ های خاص می سازند.

واش بتنی که به تنهایی رنگ لیمویی را شامل شود، نیز در این مورد اهمیت دارد.

واش بتن رنگ سبز نیز از دیگر واش بتن های مورد نیاز می باشد.

در خیلی موارد مشاهده می شود که رنگ های واش بتن ممکن است که ترکیبی باشد و رنگ های مختلفی استفاده گردد.

ترکیب کردن رنگ هایی چون سفید با رنگ قرمز از رنگ هایی می باشد که برای واش بتن رایج است و بیشتر به کار برده می شود.

در خیلی موارد واش بتن هایی وجود دارند که از ترکیب کردن سه رنگ در یک قطعه ساخته می شود و معمولا این رنگ ها شامل سفید و قرمز و همچنین رنگ لیمویی می باشد.

رنگ قرمز به اضافه ترکیب رنگ مشکی و سبز نیز از دیگر رنگ های مهم واش بتن است.

از رنگ هایی که طرفداران خاص خود را دارد، می توان به رنگ سفید و مشکی در کنار رنگ قرمز اشاره کرد.

لازم به ذکر است که واش بتن هایی وجود دارند که تک رنگ هستند و در صورت نیاز مشتریان می توانند از آنها استفاده کنند. واش بتن تک رنگ سفید از جمله این واش بتن ها می باشد.

واش بتنی که به رنگ گیلاسی است، نیز در خیلی از محوطه های باز به کار برده می شود.

واش بتن با تک رنگ لیمویی نیز از دیگر واش بتن های مهم و مورد استفاده در خیلی از محوطه ها است.

به کار بردن واش بتن در یک مکان و نحوه اجرای آن به چه صورتی است؟

برای اجرای واش بتن درجه یک و استفاده از آن، در نظر گرفتن اجرای مناسب اهمیت دارد. در واش بتن باید سنگ دانه های خاص رنگی و معدنی به شکلی برجسته مشاهده شود.

در مرحله اول لازم است که سطح خاصی که در آن قصد به کار بردن واش بتن وجود دارد، به طور دقیق کوبیده شود و این سطح صاف باشد تا به این طریق بتوان واش بتن را در محیط مناسب استفاده کرد.

در مواقعی که واش بتن نصب می شود، لازم است که حدود ۱ تا ۵ سانتی متر را برای بندگذاری و فاصله میان هر یک از واش بتن ها به کار برد.

برای نصب کردن واش بتن لازم است، از بند کشی استفاده شود و منظور این است که با بند خاصی، فاصله ای که در میان واش بتن ها وجود دارد، حفظ گردد و با توجه به درخواست مشتری می توان در قسمت های بند کشی ، ترکییب هایی ماسه و سیمان یا مواد دیگری را به کار برد.

به کار بردن واش بتن در یک مکان و نحوه اجرای آن به چه صورتی است؟
به کار بردن واش بتن در یک مکان و نحوه اجرای آن به چه صورتی است؟

سیمان های رنگی

در این زمینه سیمان های رنگی زیبا جلوه قشنگی به محیط می دهد و مناسب تر این است که از مواد مضر همانند دوغاب یا گچ استفاده نگردد.

بهتر این است که در بین قطعه های واش بتن فاصله مناسبی وجود داشته باشد و در خیلی موارد برای اینکه بتوان فاصله میان موزائیک ها را پر کرد از مواد مختلفی همانند سیمان هایی با رنگ خاص به کار برده می شود، یا از چمن برای این مورد خاص استفاده می کنند. قرار دادن سنگ های خاص و رنگی نیز در این مورد زیبایی خاصی به محیط مورد نظر می دهد.

بهتر این است که برای تمیز کردن واش بتن درجه یک از مواد شوینده به کار برده نشود و موادی چون اسیدها یا نمک در این مواقع به بافت واش بتن آسیب زیادی وارد می کند و این امکان وجود دارد که واش بتن را بی کیفیت نشان دهد.

واش بتن دارای سطح برجسته ای است و در این مورد باید دقت کرد که دوغاب یا مواد دیگری همانند سیمان یا گچ بر قسمت سطح این محصول به کار برده نشود، زیرا ممکن است، این نوع مواد بر روی سطح بماند و به هیچ عنوان از بین نرود. ماندن دوغاب یا سیمان بر واش بتن به دلیل برجسته بودن این سطح کل زیبایی محصول را از بین می برد و سطح را کدر نشان می دهد.

در ساخت واش بتن به شیوه ویبره چه اقداماتی صورت می گیرد؟

برای تولید واش بتن درجه یک روش های مختلفی به کار برده می شود و هر یک از این روش ها ساخت متفاوتی دارد. در ساخت واش بتن به شیوه ویبره معمولا بعد از اینکه مواد اولیه مورد نیاز برای این محصول به صورت کامل مخلوط می گردد، بتن هایی که از این طریق به دست می آید را در یک سری قالب های لاستیکی مخصوص می ریزند و این قالب ها را از میز ویبره می گذرانند و به اتاق بخار هدایت می کنند،

سپس یک روز بعد از قرار دادن این محصول در اتاق بخار و وارد کردن حرارت مناسب به آن، کارشناسان این بتن های موجود در قالب را بیرون می آورند و با استفاده از فشار آب تا حد خاصی و همچنین به وسیله برس های مخصوصی که وجود دارند، لعاب های سیمانی موجود در کناره های این سنگ دانه ها را بر می دارند تا در همان ابتدا برجستگی سنگ ها بیشتر مشخص شود.

در هنگام ساخت واش بتن قرار دادن مواد ترکیبی ابتدایی در اتاق بخار باعث می شود که این محصول مقاومت بیشتری داشته باشد و با اطمینان بالاتری بتوان آن را به کار برد.

در ساخت واش بتن به شیوه ویبره چه اقداماتی صورت می گیرد؟
در ساخت واش بتن به شیوه ویبره چه اقداماتی صورت می گیرد؟

واش بتن به شیوه پرسی به چه نحوی ساخته می شود؟

در روش ساخت واش بتن به صورت پرسی، بعد از اینکه مواد اولیه و خاص را با هم ترکیب می کنند، در قسمت مشخصی از لایه های زیرینی که برای قالب میز پرس وجود دارد، این مواد را ریخته و بعد از قرار دادن این مواد، ملات مخصوص سیمان و ماسه را به کار می برند

در این مرحله با یک فشار ویژه که دستگاه مخصوص پرس به این مواد وارد خواهد کرد، موزاییک خاصی به صورت دولایه ساخته می شود که به شکل سنگ دانه ای است و سپس بعد از گذراندن این مواد از اتاق بخار مواد پرس شده را شست و شو می دهند.

واش بتن به شیوه پرسی به چه نحوی ساخته می شود؟
واش بتن به شیوه پرسی به چه نحوی ساخته می شود؟

واش بتن پرسی را در کارخانه ها می سازند

این ماده را بر روی دستگاه های ثابت و خاصی که وجود دارند، تولید می کنند. در این مورد معمولا لایه ای از ملات سیمان را به اندازه خاصی قرار می دهند. واش بتن های پرسی در خیلی موارد مقاومت خیلی پایین دارد و ممکن است که سنگ و سیمان در آن به اندازه کافی مخلوط نشود و در مدت زمان خاصی ممکن است که با توجه به سرما یا گرمای محیط این واش بتن ها آسیب ببیند.

واش بتن درجه یک دارای ویژگی های متفاوتی است. این نوع واش بتن باید وزن آن در حد به خصوصی باشد و درون این محصول یک دست باشد.

روش پرسی دو لایه نیز از واش بتن هایی است که به صورت دو لایه می باشد. در این مورد مخلوط مواد اولیه را در یک قالب های خاص قرار می دهند و روی این مواد به وسیله لایه ای از ملات مناسب ماسه و سیمان پوشانده می شود.

واش بتن ساخته شده در این مرحله به صورت ۲ لایه است. در این مورد لایه قسمت رویی واش بتن معمولا از سنگ دانه ساخته می شود و لایه ای که در قسمت زیر آن قرار می گیرد، از جنس سیمان می باشد. این نوع واش بتن دو لایه ای دارای مقاومت خیلی بیشتری است و در مقایسه با واش بتن یک لایه استحکام خیلی زیادی دارد.

واش بتن پرسی را در کارخانه ها می سازند
واش بتن پرسی را در کارخانه ها می سازند

آیا در مناطق سردسیر واش بتن خاصی باید به کار برده شود؟

در مناطقی که سردسیر می باشد و احتمال بارش باران در آن وجود دارد، ممکن است، سطح موزائیک های خاص لیز شود و در هنگام راه رفتن امکان اینکه افراد بیفتند افزایش می یابد.

در این مناطق نباید، موزائیک هایی که صاف هستند، به کار برده شوند و لازم است، به نوع واش بتن توجه گردد. واش بتن هایی که در آن سنگ دانه های برجسته وجود داشته باشد، به راحتی می تواند برای این نوع مناطق استفاده گردد و برای افراد خطرات کمتری ایجاد می کند.

مورد مهم دیگر در مناطق سردسیر مربوط به جذب کردن آب واش بتن است. در این مناطق باید درصد جذب کردن آب در واش بتن در حد خاصی باشد و بیشتر از پنج درصد نشود،

آیا در مناطق سردسیر واش بتن خاصی باید به کار برده شود؟
آیا در مناطق سردسیر واش بتن خاصی باید به کار برده شود؟

زیرا اگر جذب آب از این حد بیشتر گردد به داخل واش بتن نفوذ پیدا می کند و در هنگام سرمای شدید این نوع واش بتن یخ می زند و حجم این محصول افزایش می یابد و ممکن است که موزاییک مورد نظر از درون کاملا خرد شود، یا کیفیت آن در حد خیلی زیادی پایین آید.

برای پارکینگ ها و انباری توجه به نوع واش بتن اهمیت دارد، اما در هنگام انتخاب واش بتن در این مراکز به اندازه مناطق آزاد حساسیت وجود ندارد و بیش از توجه به مقاومت واش بتن در مقابل تغییرات آب و هوایی لازم است

در این مکان ها محصولی به کار برده شود که مقاومت آن در حد خیلی بالایی باشد و در ارتباط با وسایل سنگینی که به پارکینگ ها وارد می شوند، فشار این موزاییک ها در حد مناسبی تعیین گردد.

موارد مهمی که در هنگام تهیه واش بتن درجه یک باید مد نظر قرار بگیرد کدام موارد می باشند؟

در انتخاب واش بتن درجه یک توجه به نکات خاص اهمیت بالایی دارد و پیشنهاد معماران به مشتریان این است که افراد به این موارد مهم توجه داشته باشند تا انتخاب واش بتن بر اساس اصول مناسبی صورت گیرد.

یکی از موارد مهم در هنگام انتخاب یک واش بتن مربوط به محلی است که این محصول در آن قرار می گیرد و از این طریق به راحتی می توان ابعاد متناسب واش بتن را در نظر گرفت یا رنگ های خاصی را استفاده کرد

به طور مثال در صورتی که از واش بتن در مکان های پر تردد به کار برده می شود، بهتر است، از سنگ دانه هایی در این محصول استفاده شود که دارای رنگ های زمینه ای تیره می باشند و برای مکان های خاص همانند منازل از واش بتن هایی که رنگ های روشن دارند، بیشتر به کار می برند،

زیرا در این نوع مکان ها عبور و مرور بر این نوع واش بتن ها کمتر است و استفاده از رنگ های روشن زیبایی بیشتری به محیط می دهد، اما در محیط های شلوغ چون پارک ها و پیاده روها به کار بردن واش بتن هایی که رنگ تیره تر داشته باشند، مناسب تر است.

در خیلی از موارد برای زیباتر کردن واش بتن و نمایان کردن رنگ های آن یک سری از تجهیزات جانبی دیگری به همراه این محصول به کار می برند تا از این طریق جلوه خیلی زیباتری به محیط مورد نظر داده شود، از جمله این اقدامات مربوط به نور پردازی در محیط مورد نظراست که با استفاده از چراغ های ال ای دی خاصی می توان به محیط جلوه زیباتری بخشید.

موارد مهمی که در هنگام تهیه واش بتن درجه یک باید مد نظر قرار بگیرد کدام موارد می باشند؟
موارد مهمی که در هنگام تهیه واش بتن درجه یک باید مد نظر قرار بگیرد کدام موارد می باشند؟

محصول لوکس

واش بتن درجه یک به عنوان یک محصول لوکس به کار برده می شود و معمولا این محصول ویژگی های تزئینی داشته و در جهت زیباتر کردن محیط، مورد استفاده قرار می گیرد.

برخی از رنگ های واش بتن کارآیی خاصی دارند و بهتر این است که از رنگ های مخصوص و مناسبی برای هر محیطی به کار برده شود تا انتخاب درستی صورت گرفته و هدف اصلی استفاده از واش بتن در مکان نمایان گردد، به طور مثال واش بتنی که با ترکیب رنگ به خصوصی در یک استخر مورد استفاده قرار می گیرد، مناسب تر این است که همین واش بتن با ترکیب رنگ خاص ، در محیط های عمومی و معابر شلوغ به کار برده نشود.

در تولید این محصول خاص لازم است، از سنگ هایی به کار برده شود که دوام خیلی زیادی دارند و این مواد با کیفیت هستند تا از این طریق سنگ مورد نظر در شرایط سخت و متغیر از لحاظ آب و هوایی دچار آسیب نشود، یا بعد از مدت کوتاهی به دلیل سرمای شدید این نوع واش بتن از بین نرود.

محصول لوکس
محصول لوکس

در خیلی از شهرهای کشور سنگ های مخصوصی برای تولید واش بتن وجود دارد که شرکت هایی که در این زمینه فعالیت داشته باشند، می توانند از این مواد خاص استفاده کرده و نیازی نیست تا سنگ های خارجی به کشور وارد شود، بلکه به راحتی از این سنگ های مرغوب برای ساخت واش بتن های با کیفیت استفاده میشود.

داشتن گارانتی

داشتن گارانتی برای ارائه و فروش واش بتن به مشتریان اهمیت دارد و در این مورد باید دقت زیادی شود.

استفاده از مواد با کیفیتی که خواص مشخصی داشته باشد، در ساخت واش بتن اهمیت دارد، بهتر این است که برای ساخت و نصب واش بتن درجه یک از نیروی با تجربه کمک گرفته شود. نصب کردن واش بتن در محیط مورد نظر توسط هر فردی نباید صورت گیرد و تنها از افراد با تجربه ای که در این زمینه مهارت کافی دارند، می توان استفاده کرد تا با توجه به اصول مهم نحوه اجرای واش بتن را به شکل کاملا مناسبی انجام دهند و بعد از مدت کوتاهی این محصول دچار آسیب نشود.

انتخاب کردن مصالحی که کیفیت بالایی داشته باشد، در این زمینه اهمیت زیادی دارد، دقت به گذراندن موارد مهمی که برای تولید یک واش بتن مهم می باشد و استفاده از سیستم تولید در خلاء این محصول اهمیت زیادی دارد و گذراندن تمامی این مراحل باعث شده که واش بتن مقاومت خیلی بالایی در زمینه سایش داشته باشد.

موادی که برای تولید واش بتن وجود دارد، باید در جایی ایجاد شود که سیمان و ماسه زیادی وجود داشته باشد و در این مکان سنگ های مناسب رودخانه ای موجود باشد.

داشتن گارانتی

آب فراوان

آب فراوان نیز می تواند در این مورد کمک کند و بهتر این است که تولید کردن واش بتن درجه یک در مکان هایی باشد که آب به میزان کافی وجود دارد و مناطق بیابانی جای مناسبی برای تأسیس شرکت در زمینه واش بتن نیست.

واش بتن به نسبت جنس و کیفیتی که دارد، از هزینه خیلی مناسبی برخوردار است و در این مورد مقرون به صرفه می باشد.

موادی که برای ساختن واش بتن به کار برده می شود، قبل از اینکه استفاده شده و در فضاهای مورد نظر قرار گیرد، باید آزمایش های لازم را بگذراند و مشخص شود که این نوع محصول می تواند در برابر دماهای مختلف مقاوم باشد.

آب فراوان
آب فراوان

Share:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on pinterest
Pinterest
Share on linkedin
LinkedIn

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

On Key

Related Posts

قیمت موزاییک 30*30

قیمت موزاییک ۳۰*۳۰

در این مقاله می خواهیم شما را با قیمت موزاییک ۳۰*۳۰ ، طرح و کاربرد آن آشنا سازیم. البته ابتدا به شرح کلی موزاییک می پردازیم و شما را با تاریخچه و انواع آن آشنا می سازیم، پس صبور باشید و ما را در ادامه این مقاله همراهی کنید. در ادامه با پرسش ها و

نگهداری از موزاییک

چند نکته مهم در تمیز کردن و نگهداری از موزاییک

کاشی و موزاییک می توانند به فضای خانه، سرسرا و … جلوه دهد و در دکوراسیون تاثیر زیادی داشته باشد. اما نگهداری از موزاییک نکاتی دارد که باید به آن توجه نمایید. در این مطلب با ما همراه باشید تا این نکات را بررسی کنیم. نگهداری از موزاییک پس از آنکه موزاییک ها در فضای

تشخیص واش بتن مرغوب

روش تشخیص واش بتن مرغوب چیست؟

واش بتن یا بتن شسته نوعی کفپوش بتنی است که با ترکیب کردن مواد مختلف همراه با سنگدانه های ریز رودخانه ها و سنگ های رنگی موجود در طبیعت ساخته می شود. مواد اولیه که برای تولید این مصالح استفاده می شود شامل ماسه، سنگ دانه های معدنی رودخانه ها، مواد روان کننده بتن و

وزن و ظرفیت وسایل نقلیه برای حمل کفپوش های مختلف

وزن و ظرفیت وسایل نقلیه برای حمل کفپوش های مختلف

از آن جایی که پس از خرید انواع و اقسام کفپوش ها، نیاز به حمل و نقل آن ها به محل نصب خواهد بود؛ یک سوال مهم اغلب از سوی مشتریان مطرح می شد که وزن و ظرفیت وسایل نقلیه برای حمل کفپوش های مختلف چقدر خواهد بود. با خرید ۲ تن واش بتن، چه

چمن مصنوعی و واش بتن

چمن مصنوعی و واش بتن ، ترکیبی عالی در فضای باز

اگر تصمیم دارید فضای باز ویلا، حیاط منزل، باغ یا محیط ها و محوطه های مشابه را به شکلی عالی کفپوش کرده و ضمن به دست آوردن کارایی و طول عمر مناسب، به زیبایی چشم نوازی نیز دست یابید، استفاده از چمن مصنوعی و واش بتن در کنار یکدیگر ایده ای عالی خواهد بود. احتمالا

با یک کلیک تماس بگیرید اسکرول به بالا