واش بتن اصفهان

واش بتن اصفهان

در این مقاله قصد داریم به موضوع واش بتن اصفهان بپردازیم. واش بتن که به بتن شسته نیز معروف است، از مدل های کفپوش های بتنی به حساب می آید که از محبوبیت بسیار بالایی برخوردار است و در محیط هایی که زیبایی مهم است به کار می رود.

استان اصفهان در ایران یکی از بهترین و باتجربه ترین شهرها در زمینه ی ساخت واش بتن و موزاییک سازی به حساب می آید که کارخانه های زیادی در زمینه ی تولید موزاییک های واش بتن در اصفهان فعالیت می کنند و واش بتن اصفهان یکی از معروف ترین مراکز تولید واش بتن در ایران به حساب می آید.

واش بتن اصفهان
واش بتن اصفهان

در این مقاله قصد داریم به سوالات زیر پاسخ دهیم :

 • همه چیز درباره موزاییک های واش بتن اصفهان
 • دلیل انتخاب اصفهان برای خرید واش بتن توسط خریداران چیست؟
 • از واش بتن اصفهان در چه محوطه هایی استفاده می شود؟
 • مراحل تولیدی موزاییک واش بتن به چه صورت است؟
 • استفاده از موزاییک واش بتن چه تاثیری در زیبایی محیط می گذارد؟
 • واش بتن مرغوب چه ویژگی هایی باید داشته باشد؟
 • موزاییک واش بتن چه انواعی دارد؟
 • واش بتن اصل را از کجا خریداری کنیم؟
 • واش بتن اصل را از واش بتن تقلبی چطوری تشخیص دهیم؟
 • مراحل اجرای واش بتن به چه صورت است؟

 

همه چیز درباره موزاییک های واش بتن اصفهان

استان اصفهان از بزرگ ترین استان های ایران و سومین استان پر جمعیت ایران عزیزمان است. اصفهان مرکز اصلی ایران در تولید مصالح ساختمانی، صنعت فولاد، پتروشیمی و … به حساب می آید.

قدمت شهر اصفهان در زمینه ی مصالح ساختمانی به دوران هخامنشیان و ساسانیان برمیگردد که در آن زمان آجرهای خشتی تولید می کردند. اصفهان با هزاران سال سابقه و تجربه از پیشتازان ایران در زمینه ی مصالح ساختمانی می باشد و در مصالح ساختمانی مانند موزاییک، سفال، سنگ و … در ایران حرف اول را می زند.

یکی از مصالح ساختمانی که نه تنها در ایران بلکه در جهان بسیار پرطرفدار و جذاب است موزاییک واش بتن است که در این زمینه نیز واش بتن اصفهان پیشتاز است که محصولاتش را به سراسر ایران ارسال می کند.

موزاییک واش بتن یا بتن شسته یکی از انواع کفپوش های بتنی هستند که از ترکیب موادی مانند سنگ دانه های معدنی یا طبیعی، سیمان، چسب بتن و برخی افزودنی های بتن، فوق روان کننده ها کربوکسیلاتی در انواع مختلف ساخته می شوند.

همه چیز درباره موزاییک های واش بتن اصفهان
همه چیز درباره موزاییک های واش بتن اصفهان

 

مقاومت بسیار بالا در برابر گرما و سرما

به کمک واش بتن ها که بهترین آن ها در ایران واش بتن اصفهان است می توان محیط هایی بسیار زیبا با کفپوش های جذاب واش بتنی ایجاد کرد که به دلیل مقاومت بسیار بالا در برابر گرما و سرما استفاده و خرید آن بسیار به صرفه بوده، مخصوصا واش بتن اصفهان که بسیار مقاوم و در طرح های بسیار جذاب و عوام پسند عرضه می شوند. مهم ترین مراکز ها در یک شهر مانند هتل ها، مراکز توریستی و پیاده رو های اصلی و مهم شهر و … از واش بتن یا موزاییک پلیمری در زیبا سازی شهر استفاده می کنند.

واش بتن دارای سایز بندی های مختلفی است که رایج ترین سایز خریداری شده سایز ۳۰ در ۶۰ است ضمن اینکه واش بتن دارای سایز های مختلفی مانند سایز ۳۰*۳۰، ۴۰*۴۰، ۵۰*۵۰ هستند. ضخامت نیز در واش بتن ها فرق می کند که معمول ترین سایز ۴ یا ۴/۵ سانتی متر است.

باید رنگ واش بتن باتوجه به محیطی که قرار است در آن قرار بگیرد انتخاب شود. رنگ های تیره برای محیط های پر تردد مناسب هستند و رنگ های روشن تر بیشتر برای محیط داخل خانه ها به کار می روند.

مقاومت بسیار بالا در برابر گرما و سرما
مقاومت بسیار بالا در برابر گرما و سرما

واش بتن بهترین گزینه

اکثر معمارها و مهندس ها معتقدند واش بتن ها بهترین گزینه برای کفپوش کردن و زیباسازی شهر هستند البته به شرطی که واش بتن از نوع مرغوب و باکیفیت باشد که قطعا واش بتن اصفهان از بهترین و مرغوب ترین واش بتن در صنعت ساخت موزاییک واش بتن در ایران و حتی در جهان به حساب می آید.

به این نکته توجه داشته باشید که واش بتنی که بسیار ارزان عرضه می شود قطعا کیفیت لازم را ندارد. واش بتن هایی که مرغوب هستند دچار شکستگی نخواهند شد و سنگ دانه های آن جدا نخواهد شد. به دلیل تنوع بسیاری که در واش بتن ها وجود دارد می توان برای هر نوع محیطی و هر نوع رنگی و هر نوع سلیقه ای واش بتن را تهیه کرد.

واش بتن ها برای اینکه جلوه بیشتری داشته باشند می توانیم در کنار آن ها از تجهیزاتی مانند نورپردازی استفاده کنیم. در بعضی از واش بتن ها چراغ LED کار گذاشته شده است که با این کار دیگر نیازی به چراغ های اطراف نیست.

محبوب ترین رنگ های واش بتن

موزاییک های واش بتن جز تجهیزات لوکس به حساب  می آیند که جنبه ی تزیینی نیز دارند. انتخاب رنگ همانطور که گفته شد باتوجه به خواست و سفارش مشتری است که معمولا محبوب ترین رنگ های واش بتن عبارتند از : سفید و مشکی، سفید و سبز، آجیلی، قرمز و مشکی و سبز، سفید و لیمویی یا زرد، سفید و قرمز(قرمز بیشتر)، سفید و قرمز(سفید بیشتر) و … که کاربرد هر کدام متفاوت است. برای مثال واش بتنی که برای استخر به کار می رود با واش بتنی که در پیاده روها به کار می رود متفاوت خواهد بود.

همچنین موزاییک های واش بتن از نظر سطح در دو مدل ساب خورده یا واش بتن آنتیک و مدل برجسته که با سنگ دانه های معدنی تولید می شوند و برای محیط های بیرون به خاطر اصطکاک بالایی که دارد مناسب تر است ساخته می شوند.

خوشبختانه صنعت سنگ و موزاییک در ایران سال هاست که به خودکفایی رسیده است و صنعت موزاییک واش بتن که محصولی جدید و پرکاربرد و جذاب است نیز به خودکفایی رسیده است و دیگر نیازی به وارد کردن واش بتن به ایران نداریم و واش بتن اصفهان نمونه ی یک تولید کننده نمونه این نیاز کشور را به نحو احسن برآورده کرده است.

همچنین واش بتن اصفهان یکی از کالاهای صادراتی به حساب می آید که قابل فروش به کشورهای خلیج فارس است به دلیل علاقه مندی این کشورها به محصولات واش بتن، که صادرات این محصول جدید و آینده دار می تواند کمک بسیاری به اقتصاد کشور عزیزمان کند. در شکل زیر می توانید تنوع رنگی در واش بتن ها را ملاحظه کنید.

دلیل انتخاب اصفهان برای خرید واش بتن توسط خریداران چیست؟

کارخانه هایی که در اصفهان تولید کننده واش بتن هستند محصولات بسیار باکیفیت و زیبایی تولید می کنند که باعث شده خریداران، برای خرید های عمده ای واش بتن اصفهان را انتخاب کنند. درواقع اصفهان بزرگ ترین مرکز تولید واش بتن در ایران است. موزاییک های واش بتن اصفهان دارای طرح های ساده و درعین حال زیبا هستند که در ابعاد مختلف تولید می شوند.

به دلیل اینکه این محصول در مکان های بسیار زیادی به کار می رود طرفداران بیشتری دارد به همین دلیل در قیمت های مختلفی نیز عرضه می شود. که برای خرید واش بتن اصل انتخاب ما برای شما عزیزان واش بتن اصفهان است که هم مرغوب است و هم قیمت مناسبی دارد.

دلیل انتخاب اصفهان برای خرید واش بتن توسط خریداران چیست؟
دلیل انتخاب اصفهان برای خرید واش بتن توسط خریداران چیست؟

از واش بتن اصفهان در چه محوطه هایی استفاده می شود؟

 • محوطه پارکینگ
 • پارک ها و فضاهای سبز
 • بیمارستان ها
 • مراکز مهم دولتی و خصوصی
 • پیاده رو ها
 • ویلاسازی
 • محیط های دانشگاهی
 • هتل ها
 • مراکز تجاری و صنعتی
 • پالایشگاه ها
 • فرودگاه ها
از واش بتن اصفهان در چه محوطه هایی استفاده می شود؟
از واش بتن اصفهان در چه محوطه هایی استفاده می شود؟

مراحل تولیدی موزاییک واش بتن به چه صورت است؟

امروزه دو روش پرسی و روش ویبره وجود دارد که دو روش جدید برای تولید موزاییک های واش بتن هستند. موزاییک های واش بتن که به روش پرسی تولید می شوند مقاومت بالاتری نسبت به روش ویبره دارند.

در مدل تولید پرسی بعد از اینکه موادهای تولید واش بتن را با هم مخلوط کردند، مواد مخلوط شده را در داخل لایه زیرین مربوط به قالب میز پرس ریخته سپس روی آن را با ملات ماسه سیمان خوب پوشانده و بعد با فشاری که توسط دستگاه پرس وارد می شود موزاییک دولایه تولید می شود و بعد از عبور دادن از اتاق بخار، شسته شده که شکل زیبای موزاییک قابل دیدن باشد.

از روش ویبره معمولا برای تهیه واش بتن استفاده می کنند. مواد اولیه در تهیه واش بتن، سیمان، سنگ های معدنی، چسب بتن و روان کننده ها در مدل های مختلف هستند که برای ساخت واش بتن این مواد را با همدیگر مخلوط می کنند و بعد از این که مخلوط شدند آن ها را در قالب های پلاستیکی قرار می دهند.

مراحل تولیدی موزاییک واش بتن به چه صورت است؟
مراحل تولیدی موزاییک واش بتن به چه صورت است؟

قالب های پلاستیکی بر روی میز ویبره

سپس قالب های پلاستیکی را بر روی میز ویبره قرار می دهند تا هوای موجود در مخلوط را بگیرد، بعد از این مرحله که چندین دقیقه طول می کشد واش بتن برای این که مقاومتش تثبیت گردد در داخل اتاق بخار می شود و باید به مدت ۲۴ ساعت در اتاق باقی بماند.

در مرحله بعدی که مرحله واترجت نامیده می شود واش بتن می تواند ظاهر زیبایی پیدا کند. در این روش با کمک فشار آب و برس فلزی، می توان بر روی واش بتن، لعاب سیمان را پاک کرد که با پاک کردن لعاب سیمان از واش بتن، سنگ دانه ها نمایان می شوند و ظاهر زیبای واش بتن قابل دیدن است.

با توجه به اینکه از نوع واش بتن ویبره ای محصولات بی کیفیت زیادی وارد بازار شده اند ما به شما عزیزان واش بتن اصفهان را پیشنهاد می کنیم و بهتر است قبل از اقدام به خرید درباره محصول موردنظر حتما تحقیق کنید.

هر اندازه که کیفیت سنگدانه ها و سیمان بهتر باشد و مرغوب باشند واش بتن نیز کیفیت بیشتری خواهد داشت. می توانید با مقایسه این دو روش، یکی را در تولید واش بتن انتخاب کنید.

 

استفاده از موزاییک واش بتن چه تاثیری در زیبایی محیط می گذارد؟

کنار هم قرار گرفتن قطعات در سایز کوچک و رنگی کاشی، سنگ یا شیشه که باعث به وجود آمدن طرح های شگفت انگیزی می شود موزاییک می گوییم. موزاییک سازی و خلاقیت در طرح ها و رنگ های موزاییک یک هنر به حساب می آید. کنار هم قرار دادن این موزاییک های واش بتن مخصوصا واش بتن اصفهان که دارای طرح های بسیار متنوع و زیبایی است کاری هنرمندانه است و طراحی یک طرح نیازمند یک ذهن خلاق و هنرمند است.

موزاییک در همه ی ادوار تاریخ از عهد باستان تا زمان حال مورد استفاده ما قرار می گرفتند که امروزه با پیشرفت صنعت شاهد موزاییک های در کیفیت فوق العاده و ظاهر بی اندازه جذاب هستیم.

استفاده از موزاییک واش بتن چه تاثیری در زیبایی محیط می گذارد؟

واش بتن مرغوب چه ویژگی هایی باید داشته باشد؟

 • در برابر سرما و گرما مقاومت بالایی داشته باشد.
 • کفپوش سنگ دانه ها دارای تراکم یکنواخت باشند.
 • به کارگیری سیمان پرتلند با عیار ۴۰۰ کیلوگرم بر متر مکعب
 • دارای مقاومت فشاری بالایی باشد(۳۰۰ یا ۴۰۰ سانتی متر مربع).
 • تحمل وزن بالا را داشته باشد.
 • در برابر خشکی و باران مقاوم باشد.
 • گوشه های محصول ۹۰ درجه باشد.
 • بعد از برش دادن محصول، سنگ دانه ها باید به طور منظم قرار داشته باشند.

 

واش بتن مرغوب چه ویژگی هایی باید داشته باشد؟
واش بتن مرغوب چه ویژگی هایی باید داشته باشد؟

موزاییک واش بتن چه انواعی دارد؟

موزاییک واش بتن چه انواعی دارد؟
موزاییک واش بتن چه انواعی دارد؟

 

 • واش بتن درجا

قبل از ورود ماشین آلات پیشرفته دروند تولید موزاییک ها، واش بتن ها به روش درجا تولید می شدند. در روش درجا ترکیبی از بتن آماده را در قالب ریخته و بعد از صاف کردن سطح آن با فشار آب آن را شستسو می دادند با این کار اطراف سنگدانه ها را که سیمان تشکیل داده شسته می شد و بخشی از سطح سنگدانه برجسته می شد. اما این نوع موزاییک ها که به روش درجا ساخته می شدند به دلیل نداشتن فرمولاسیون درست خیلی زود کیفیت خود را از دست می دادند و با مرور زمان سنگدانه ها جدا می شدند به همین دلیل این روزها از این روش استفاده نمی کنند و یک روش منسوخ شده است.

 • واش بتن ویبره

در روش تولید موزاییک واش بتن ویبره بعد از ترکیب کردن همه ی مواد که این مواد شامل آب، پودرسنگ، سیمان و سنگدانه هستند، آن ها را در قالب پلاستیکی میریزند و بر روی میز ویبره قرار می دهند، بخارهای موجود در ترکیب به خاطر لرزش از بین خواهند رفت و بعد از به دست آوردن مقاومت توسط واش بتن، آن را از قالب خارج می کنند و با کمک فشار آب سطح آن را شستشو داده و به صورت برجسته شکل میگیرد.

 • واش بتن پرسی

در روش واش بتن پرسی نصف قالب را با ترکیب آماده و نصف دیگر را با آب، سیمان و ماسه پر کرده و بعد پرس می کنیم و سپس ترکیب را که متراکم شده باید از قالب خارج کنیم و بعد مخلوط را به مدت ۲۴ ساعت در داخل اتاق بخار نگهداری کنیم و بعد از این مرحله سطح را شستشو می دهیم. به این نکته توجه داشته باشید که هرچقدر پرس بیشتر باشد تراکم بیشتر است در نتیجه موزاییک مقاومت بیشتری خواهد داشت.

 • واش بتن آنتیک

یکی از روش های جدید واش بتن روش واش بتن آنتیک است. در روش واش بتن آنتیک مواد اولیه با دقت و حساسیت زیادی انتخاب خواهند شد. مواد اولیه شامل پیگمنت های رنگی، پودر میکرونیزه، سیمان، آب و سنگدانه ها و برخی افزودنی ها می باشد. واش بتن آنتیک به وسیله ی ماشین آلات بسیار پیشرفته و مدرن کمپانی ایتالیایی برتون ساخته می شوند.

آبی که در واش بتن آنتیک استفاده می شود باید عاری از هر گونه مواد معدنی و کاملا تصفیه شده باشد. مواد اولیه بعد از ترکیب شدن به طور اتوماتیک در قالب ریخته شده و در مرحله بعد حباب ها گرفته می شوند که برای از بین بردن حباب ها از سیستم وکیوم استفاده می شود.

قالب ها باید در ۲۴ ساعت و در درجه ۸۰ سانتی گراد در داخل اتاق بخار قرار بگیرند بعد از عمل آوری سیمان که حتما باید به طور کامل انجام شود به مرحله ی آخر می رسیم. در این مرحله بعد از این که تایل های واش بتن ۱۹ مرحله ساب خوردند آن ها را برای ارسال به سراسر دنیا بسته بندی و آماده می کنیم.

 

واش بتن اصل را از کجا خریداری کنیم؟

از دلال ها و واسطه ها واش بتن را خریداری نکنید. دلال ها و واسطه ها به خاطر سودی که میبرند معمولا محصولات مرغوب و باکیفیت را به شما معرفی نمی کنند. سعی کنید شخصا سابقه شرکت هایی که در این زمینه فعالیت می کنند را بررسی کنید و مطمئن شوید که این سابقه درست و اصل است می توانید از سابقه دیگر خریداران استفاده کنید و همانطور که قبلا نیز گفته شود در ایران واش بتن اصفهان می تواند گزینه ی خوب و قابل اعتمادی باشد ضمن اینکه واش بتن اصفهان سابقه ی طولانی و خوبی در زمینه تولید موزاییک واش بتن دارد.

 

واش بتن اصل را از واش بتن تقلبی چطوری تشخیص دهیم؟

واش بتن های اصل و باکیفیت خیلی کم پیش می آید که دچار شکستگی شوند و موقعی که دچار شکستگی می شود سنگ دانه ها و اجزایش از یکدیگر جدا نخواهند شد بلکه دانه های سنگ میشکند که این اتفاق به دلیل یکنواختی و مقاومت واش بتن است.

سنگ دانه هایی که رنگی هستند باید از اول تا اخر لایه رویین تا لایه زیرین وجود داشته باشند.

ملات استفاده شده در واش بتن باید طوسی رنگ و روشن تر از رنگ سیمان باشد. اگر ملات به کار رفته سفید رنگ باشد به این معنی است که سیمان کمتری به کار برده شده است.

باید هوا و حباب کمتری در سنگ دانه ها و ملات باشد.

مراحل اجرای واش بتن به چه صورت است؟

 • قدم اول : زیر سازی سطح کار

ابتدا باید سطحی را انتخاب کنیم که محکم و دارای تراکم خوبی برای کفپوش کردن باشد که در آینده دچار نشست نشود. اگر می خواهید از خاک دستی برای عملیات زیرسازی بهره ببرید توجه داشته باشید که خاک حتما کوبیده شده باشد، می توانید چندین بار به خاک آب بدهید تا مطمئن باشید در آینده دچار نشست نمی شود.

 • قدم دوم : انجام شیب بندی اصولی

سطحی که برای انجام موزاییک کردن واش بتن انتخاب کرده اید باید سیب بندی مناسبی داشته باشد، اگر شیب بندی اصولی نباشد باعث مشکلانی مانند جمع شدن آب بر روی سطح می شود. اندازه ی مناسب سطح برای انجام عملیات واش بتن باید حداقل ۳ سانتی متر باشد.

 • قدم سوم : به کار بردن ملات استاندارد برای زیرکار

ملاتی که می خواهیم برای چسباندن واش بتن استفاده کنیم باید ضخامتش حداقل ۴ سانتی متر باشد. برای ساخت ملات می توانید از سیمان استفاده کنید. از دوغاب در زیر واش بتن برای چسباندن واش بتن به ملات استفاده کنید.

 • قدم چهارم : مواظبت اصولی از ملات

بعد از پایان هر روز بهتر است بر روی واش بتن ها آب بریزید این کار به این دلیل است که مواد مانند سیمان برای عملیات هیدراتاسیون و داشتن یک مقاومت خوب به آب به مقدار زیاد نیاز دارد.

 

 • قدم پنجم : بندکشی کردن واش بتن

باید در میان واش بتن حداقل یک سانتی متر بند باشد و سعی کنید بندکشی به حالت خمیری باشد و به حالت دوغابی نباشد. اگر واش بتن ها به همدیگر چسبیده باشند دیگر نمی توانید به صورت خمیری بندکشی استفاده کنید و اگر دوغاب بر روی واش بتن ریخته باشید دوغاب خیلی زود به حالت سفت شده تبدیل می شود و دیگر نمی توانید دوغاب سفت شده را از روی واش بتن تمیز کنید در نتیجه واش بتن ظاهر زیبای خود را از دست خواهد داد.

اگر در طراحی که انجام داده اید واش بتن ها به حالت چسبیده به همدیگر هستند در این صورت بهتر است از روش خشک کار را ادامه دهید برای انجام این روش سعی کنید چند روز از زمانی که کار اجرایی را انجام دادید بگذرد تا رطوبتی که باقی مانده به صورت کامل از بین برود و بعد سیمان و ماسه بادی را با یکدیگر به روش خشک ترکیب کنید و میان بندها ریخته و سپس آن را جارو کنید

چندین مرحله این کار را تکرار کنید تا میان واش بتن ها را کاملا پر کنید و سطح آن نیز پاک شود و نم دار کردن سطح باعث می شود که سیمان و ماسه بادی در میان بندها سفت شود توجه داشته باشید که فشار آب باید کم باشد زیرا اگر فشار آب زیاد باشد ممکن است ملات از میان بند خارج شود.

ممنون از همراهی شما عزیزان امیدواریم مطالب فوق مورد توجه شما قرار گرفته باشد.

به این مطلب امتیاز دهید
0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments

مقالات مرتبط

موزاییک واش بتن

موزاییک واش بتن

  راهنمای شناخت موزاییک واش بتن ، موزاییک واش بتن چیست و کاربرد مصرف آن در چه مواردی است ؟ امروزه با پیشرفت زندگی مردم و همچنین تغییرات زیادی که در علم و تکنولوژی به وجود آمده است ، سطح زندگی مردم و به طبع میزان اسایش و ارامش آنها بالاتر رفته و اصلا قابل

ادامه مطلب »
تولید سنگفرش پلیمری

تاریخچه استفاده از سنگ فرش به عنوان پوشش به چه دوره ای باز می گردد؟

در رابطه با تاریخچه و قدمت استفاده از سنگ فرش به عنوان پوشش می توان به رومیان باستان اشاره کرد که از معروف ترین افرادی هستند که برای پوشاندن خیابان ها و معابر شهر از این سنگ فرش ها استفاده می کردند، به گونه ای که استفاده از پوشش سنگ فرش به صورت روشی رایج

ادامه مطلب »
قیمت سنگ فرش

عوامل موثر بر قیمت سنگ فرش در بازار کدام اند؟

استفاده کردن از سنگ برای پوشش دادن یک محیط مانند حیاط بسیار می تواند به صرفه تر باشد، بنابراین شما می توانید با پرداخت هزینه ای مناسب حیاط خود را پوشش دهید، چرا که می توان سنگ ها را به صورت طبیعی بدون هیچ گونه برشی به عنوان سنگ فرش برای پوشش دادن یک محیط

ادامه مطلب »
قیمت سنگ پلیمری

قیمت سنگ پلیمری

سنگ های پلیمری به عنوان یکی از پر کاربرد ترین نوع سنگ ها در ساخت و ساز محسوب می شود که  اکثر معماران  پروژه های سختمانی  در ساخت و ساز نما و یا محوطه سازی در ترکیب با موزاییک پلیمری از این نوع سنگ استفاده می کنند. در این مقاله قصد داریم به موضوع قیمت

ادامه مطلب »
اسکرول به بالا