مشخصات واش بتن مرغوب

واش بتن مرغوب

هر واش بتنی که با بهترین کیفیت ساخته می شود، دارای ویژگی های خاصی است و لازم است که به این ویژگی ها دقت زیادی گردد. با خرید واش بتن مرغوب این شانس را پیدا می کنید که با پرداخت مبلغ متناسبی، از کیفیت به مراتب بیشتری برخوردار شده و کفپوش عمر بالاتری در استفاده داشته باشد.

واش بتن مرغوب

  • از مزیت های اساسی که واش بتن درجه ۱ باید داشته باشد، مربوط به وجود سنگ دانه ها در این محصول است. بعد از اینکه یک قطعه واش بتن شکسته می شود، باید سنگ دانه های مخصوصی که در این محصول وجود دارند، در همه قطعه و همچنین کل ضخامت واش بتن دیده شوند و به صورت مناسب پخش شده باشند، به طور مثال در مواردی که این کفپوش بتنی ۳۰ میلی متر می باشد، لازم است که در همه ۳۰ میلی متر واش بتن سنگ دانه ها دیده شود.
  • ویژگی دیگر واش بتن درجه یک که توجه به آن اهمیت زیادی دارد، مربوط به عیار بتن این محصول است که این میزان عیار باید استاندارد باشد و به میزان کافی در این محصول از چسب بتن یا افزودنی های مخصوص به کار برده شود، همچنین دوره لازم را این نوع واش بتن گذرانده باشد تا در صورت شکستن واش بتن، دانه های سنگ و دانه های سیمان از هم جدا نشوند و به صورت مناسبی به هم چسبیده باشند.

نباید در واش بتن و برش های عرضی و طولی که داده می شود، به هیچ عنوان حباب هوا مشاهده گردد و باید این واش بتن به گونه ای ساخته شود که در آن حباب وجود نداشته باشد، ویژگی خاصی که لازم است، واش بتن درجه یک داشته باشد، مربوط به همین ساخت محکم و فشرده آن است که در این محصول نباید حباب مشاهده گردد.

اما در صورتی که واش بتن مورد نظر این مشخصات خاص را دارا نباشد، مسلما نمی تواند مقاومت مکانیکی مناسبی داشته باشد و ممکن است، در اولین فرصت با توجه به یخبندان یا تغییرات آب و هوایی مختلف، سنگ و سیمان از هم جدا شوند.

ویژگی دیگر واش بتن به وزن مخصوص آن مربوط است که باید این نوع محصول وزن در حد مناسبی داشته باشد و بافت واش بتن درجه یک به صورت فشرده درست شود و این بافت یکپارچه باشد.

نکته مهم در مورد بافت داخلی واش بتن این است که اگر در ساخت این محصول تلاش گردد که به صورت یکپارچه ای واش بتن تهیه شود، با این شیوه ممکن است که واش بتن در مقابل جذب آب مقاومت بالاتری داشته باشد و در قسمت های داخلی این محصول آب قرار نمی گیرد.

در کل واش بتن به دو شیوه ساخته می شود و واش بتنی که به شکل پرسی تهیه می گردد، مقاومت خیلی بالاتری در مقایسه با نوع دیگر دارد. واش بتن پرسی را از مواد مناسبی چون سیمان پرتلند و همچنین سنگ دانه های طبیعی می سازند.

علاوه بر تولید کردن یک واش بتن با کیفیت بالا و توجه به ساخت این محصول، دقت به اجرا کردن آن نیز مهم می باشد و در خیلی موارد اگر واش بتنی به شکلی درست اجرا نشود، ممکن است، این محصول جلوه زیبایی به محیط ندهد.

نصب کردن واش بتن به دو شیوه صورت می گیرد، شیوه خشکه چینی از روش های مهمی است که در نصب واش بتن توسط کارشناسان مد نظر قرار گرفته است، نوع دیگر روش اجرا در زمینه واش بتن مربوط به استفاده از ملات ماسه و سیمان است.

یک واش بتن باید بتواند مقاومت زیادی داشته باشد و فشار زیادی را تحمل کند، به طور کلی گفته می شود که واش بتن درجه یک در هر یک سانتی متر مربع، می بایست فشاری بالغ بر ۳۰۰ الی ۴۰۰ کیلوگرم را بپذیرد و با این میزان از فشار دچار آسیب و شکستگی نگردد.

واش بتن درجه یکی مناسب تر است که سیمان پرتلند در این محصول به کار برده شود و عیار این سیمان در حد چهارصد به بالا باشد.

در ساخت واش بتن باید سنگ دانه هایی استفاده شود که مش بندی آن یکسان باشد و توجه به این ویژگی خاص از واش بتن درجه یک، اهمیت زیادی دارد.

واش بتن باید در مقابل سرما مقاومت زیادی داشته باشد و این محصول در برابر نفوذ آب درجه مقاومت بالایی ایجاد کند.

واش بتن درجه یک باید هیچ لب پریدگی نداشته باشد و به شکل استاندارد ساخته شود.

در ساخت و تولید واش بتن لازم است که از سنگ هایی که معدنی و رنگی هستند، به کار برده شود و این محصول در کل بر پایه بتن باشد.

باید سنگ دانه های رنگی که در واش بتن درجه یک قرار دارند، به صورت کامل مشخص و واضح باشند.

در واش بتن درجه یک باید مشخص شود که این محصول توانسته است دوره عمل آوری کامل را گذرانده و به صورت درست تمام مراحل را طی کرده است.

واش بتن درجه یک در آن هیچ حباب هوایی نباید وجود داشته باشد.

مش بندی مناسب و یک دست واش بتن درجه یک نیز اهمیت دارد.

واش بتنی درجه یک است که ۹۰ درجه باشد، یا زاویه های قائمه آن نمایان گردد.

ابعاد واش بتن مورد نظر باید بررسی شود که با نوعی که مد نظر می باشد، مطابقت داشته باشد.

مزیت های استفاده از کف پوش درجه یک به چه مواردی مربوط می شود؟

استفاده از واش بتن هایی که درجه یک هستند، مزایای زیادی دارد و توجه به این مزیت های خاص به مشتریان کمک می کند که در محیط های بیشتری به عنوان یک کفپوش بتنی با کیفیت بتوانند واش بتن را به کار برند.

واش بتن را می توان یک کفپوش بتنی دانست که در مقابل عوامل خاصی همانند گرمای زیاد یا سرمای طاقت فرسا نیز مقاومت خیلی بالایی دارد و در هر محیطی با هر دمایی استفاده از آن امکان پذیر است. در خیلی موارد ممکن است، در محیط های خاص از موزائیک هایی به کار برده شود که در برابر درجه های هوایی مختلف مقاومت نداشته باشند و بعد از مدت زمان کمی این کفپوش ها آسیب ببیند و نیاز به تهیه دوباره موزائیک هایی باشد که دارای مقاومت بیشتری هستند.

در این گونه موارد هزینه در نظر گرفته شده برای مشتریان به شدت افزایش می یابد به همین دلیل لازم است، از همان زمانی که افراد قصد تهیه واش بتن برای محیط مورد نظر را دارند، به مقاومت بالای آن توجه کنند و در این مکان ها از واش بتن های درجه یک که کیفیت خیلی بالاتری دارند، به کار برند.

این کفپوش مخصوص در برابر فشار نیز مقاوم می باشد و تا حد زیادی از فشار را می تواند بپذیرد و دچار شکستگی و… نمی شود. مقاوم بودن واش بتن در مقابل ضربه و فشار وارده نیز از موارد مهمی است که در ارتباط با یک واش بتن باید به آن توجه گردد و قبل از هر اقدامی شرکت سازنده واش بتن توانسته باشد، مقاومت محصول را در برابر فشار و موارد دیگر بسنجد و محصول مناسبی را به مشتریان ارائه دهد.

مزیت دیگر واش بتن مربوط به اصطکاک زیاد آن است که با توجه به این مزیت خاص می توان در معابر شهری و همچنین پارک هایی که عبور و مرور زیادی در این مکان ها وجود دارد، نیز استفاده کرد.

سنگ دانه های این محصول چسبندگی خیلی بالایی دارند و امکان ندارد که این سنگ دانه ها از بتن سریعا جدا شوند. واش بتن درجه یک، باید تمامی قسمت های محصولاتش با کیفیت باشد.

در واش بتن سنگ دانه هایی که به کار برده می شود، تراکم یک نواخت و مناسبی دارد.

در چه مواردی می توان از واش بتن درجه یک استفاده کرد؟ آیا کاربردهای این محصول در مناطق زیاد است؟

واش بتن مرغوب را در خیلی از مکان ها می توان به کار برد و همان طور که اشاره شد، این محصول زیبایی خاصی به محیط می دهد و برای جلوه دادن بیشتر به محیط مورد استفاده قرار می گیرد. در محل های عمومی می توان از واش بتن برای زیبا کردن محیط مورد نظر استفاده کرد. در برخی محوطه های خارجی نیز، واش بتن درجه یک به کار می برند. در مناطقی چون حیاط منازل و مجتمع های مسکونی واش بتن به میزان زیادی مورد استفاده قرار می گیرد.

در رمپ و همچنین پیاده روها نیز واش بتن درجه یک به کار می برند.

در پارکینگ ها نیز از واش بتن های با کیفیت استفاده می کنند.

در محوطه هایی که در میان بلوک های ساختمانی قرار می گیرد، می توان از واش بتن استفاده کرد.

معمولا در کناره استخرها و همچنین آبگیرها نیز از واش بتن های مرغوب می توانند استفاده کنند.

در پمپ بنزین ها می توان از واش بتن برای کف این محوطه ها استفاده کرد.

در پیاده روهای شهری نیز واش بتن های درجه یک به کار می برند و از رنگ بندی های خاصی استفاده می کنند تا جلوه این محیط زیباتر شود.

در فضاهای سبز و محوطه پارک ها از واش بتن استفاده می شود

واش بتن ها را همانند یک کفپوش مناسب می توان در راهروهایی که رو بسته هستند، به کار برد. در این مورد لازم است، گفته شود که در هر یک از این اماکن باید از واش بتنی به کار برده شود که رنگ خاصی داشته باشد تا از این طریق با محیط تناسب برقرار گردد.

در برج ها نیز می توان از واش بتن مرغوب و درجه یک استفاده کرد.

در هر نوع آب و هوایی و در پیاده روها نیز می توان واش بتن را به کار برد.

در باغ و ویلاها از واش بتن به کار برده می شود تا از این طریق زیبایی این محیط افزایش یابد.

در تمامی مجتمع های تفریحی و مکان های گردشگری برای زیباتر کردن محیط، می توان از واش بتن درجه یک استفاده کرد.

در پالایشگاه ها می توان واش بتن های محکم را به کار برد و در هنگام عبور ماشین آلات سنگین بر روی این واش بتن ها این محصول دچار آسیب نشود.

در مجتمع های مسکونی نیز واش بتن به کار می برند.

نکته مهم این است که در هر منطقه جغرافیایی مناسب تر این می باشد که از لحاظ گرما و سرما به رنگ واش بتن و نوع آن توجه شود تا ماندگاری این محصول افزایش یابد و برای مدت طولانی تری واش بتن درجه یک با کیفیت مورد استفاده قرار گیرد.

به این مطلب امتیاز دهید

مقالات مرتبط

مزایای سنگ طبیعی

فرق موزاییک پلیمری با سنگ طبیعی

در گذشته، سنگ‌های طبیعی بیشتر مورد استفاده افراد قرار می‌گرفتند. اما امروزه با روی کار آمدن روش‌های نوین، کمتر کسی سراغ سنگ طبیعی را می‌گیرد. در این مقاله قصد داریم شما را با تفاوت موزاییک پلیمری و سنگ طبیعی آشنا کنیم. قطعا مطالب زیر می تواند شما را از شک بین انتخاب و خرید موزاییک

ادامه مطلب »
فرق موزاییک پلیمری با موزاییک معمولی

فرق موزاییک پلیمری با موزاییک معمولی در چیست؟

موزاییک پلیمری با وجود تمامی مزایا و معایبی که دارد، با موزاییک معمولی (موزاییک حیاطی و سنگ طبیعی) تفاوت‌هایی دارد و نکته بحث ما هم همین تفاوت‌هاست. درواقع ما قصد نداریم برای شما از موزاییک پلمیری تعریف کنیم، ما تفاوت‌های این موزاییک را برای شما بازگو می‌کنیم. از بحث تعریف کردنی بودن موزاییک پلیمری که

ادامه مطلب »
مزایا و معایب موزاییک پلیمری

مزایا و معایب موزاییک پلیمری

موزاییک پلیمری چیست؟ موزاییک پلیمری یک مدل سنگ مصنوعیست که متریال اصلی آن بتن است. سنگ مصنوعی، حاصل ترکیب سنگ‌های طبیعی با پلیمرها یا مواد افزودنی دیگر مانند سیمان می‌باشد. این افزودنی‌ها به سنگ وزن کمتری داده و همین ویژگی، این سنگ‌ها را از سنگ‌های طبیعی متمایز کرده و به یک جایگزین مناسب برای آن‌ها

ادامه مطلب »
مقایسه انواع سنگ های مصنوعی به همراه معایب و مزایا

سنگ مصنوعی چیست و چه ترکیبات و انواعی دارد؟

علم و تکنولوژی و دخالتشان در تولید سنگ‌های مصنوعی، باعث ایجاد کیفیت بالا در این محصولات شده‌اند و به همین خاطر این سنگ‌ها امروز با استقبال بالایی روبه‌رو هستند. این استقبال و پیشرفت در کیفیت و متریال سنگ‌های مصنوعی باعث شده تا بهترین جایگزین برای سنگ‌های طبیعی شوند. سنگ مصنوعی چیست؟ سنگ مصنوعی، ترکیبی از

ادامه مطلب »
اسکرول به بالا