مشاوره رایگان

تماس با فراگستر88243700(021)

تماس با واتس آپ 09123240232

 • شنبه تا چهارشنبه - ساعت 9 الی 18
 • پنجشنبــه - ساعت 9 الی 13

لیست قیمت واش بتن

لیست قیمت واش بتن

در این مقاله قصد داریم به موضوع لیست قیمت واش بتن بپردازیم .

واش بتن ترکیبی شامل ماسه ، سیمان ، سنگ ، چسب بتن و مواد  روان کننده ای می باشد ، که از این نوع  بتن ها در صنایع مختلفی  از جمله فضای شهری و همچنین به صورت تزئینی استفاده می شود و برای اینکه  بتوان به بتن به کار برده شده جلوه ی بیشتر داد از سنگ های مختلف می توان برای این کار استفاده کرد

لیست قیمت واش بتن
لیست قیمت واش بتن

بنابراین واش بتن نوعی بتن است که با سنگ دانه ترکیب شده  که در فرایند های مختلفی ساخته می شود و برای این که سنگ های داخل بتن را بتوان نمایان تر کرد به وسیله ی آب چسب به کار رفته بر روی سطح بتن شسته می شود ، در نتیجه  واش بتن یکی از بهترین نوع کف پوش هایی می باشد که می توان  برای فضا سازی استفاده کرد .

در صورتی که مایل به دریافت لیست قیمت واش بتن ها در انواع مختلف هستید، پیشنهاد می کنیم با شرکت رابین کف پوش تماس بگیرید و از مشاوره  ایشان استفاده نمایید

 

در این مقاله قصد داریم به سوالات زیر پاسخ دهیم .

 • از واش بتن ها در چه مکان هایی می توان استفاده کرد ؟
 • جنس سنگ دانه های به کار رفته در واش بتن چگونه می باشد ؟
 • با چه روش هایی می توان سنگ دانه های داخل واش بتن را نمایان کرد ؟
 • واش بتن چگونه ساخته می شود و آیا خرید آن به صرفه می باشد ؟
 • چگونه می توان از واش بتن موزاییک ساخت ؟
 • با چه روش هایی می توان میزان مرغوبیت موزاییک واش بتن را تشخیص داد ؟
 • انواع مختلف واش بتن کدامند ؟
 • نصب موزاییک های واش بتن چگونه انجام می شود ؟
 • قیمت واش بتن چگونه تعیین می گردد ؟
 • آیا می توان از بتن شسته شده در روف گاردن ها استفاده کرد ؟
 • استفاده از واش بتن ها دارای چه مزایایی می باشد ؟
 • نگهداری و مراقبت از واش بتن ها چگونه باید صورت بگیرد ؟
 • استفاده کردن از واش بتن ها به عنوان کفپوش چه معایبی می تواند در پی داشته باشد ؟
 • لیست قیمت واش بتن چگونه مشخص می شود ؟
 • تنوع رنگ و ابعاد در واش بتن ها به چه صورتی می باشد ؟
 • در صورت تولید واش بتن کدام منطقه و نواحی ایران برای این کار مناسب تر می باشند ؟
 • آیا استفاده از واش بتن برای محوطه سازی توجیه اقتصادی دارد ؟
 • آیا امکان صادرات واش بتن به کشور های دیگر وجود دارد ؟
 • با چه روش هایی می توان واش بتن اصل را تشخیص و خریداری کرد ؟

از واش بتن ها در چه مکان هایی می توان استفاده کرد ؟

از واش بتن ها به صورت ویژه در صنایع مختلف استفاده می شود ، بخصوص از این نوع بتن در مکان هایی که نیاز به طراحی دارد استفاده ی فراوانی می توان کرد ، بخصوص در مکان هایی مانند استخر ها و پارک ها و حتی کف پوش ها از واش بتن بیشترین استفاده می شود

همچنین به دلیل اینکه واش بتن را می توان در رنگ ها و طرح های مختلفی تولید کرد این نوع بتن بیشنرین کاربرد را در دکراسیون کردن مکان ها انجام می دهد ، به همین خاطر اکثر شهرداری ها از واش بتن برای کف پوش کردن پیاده رو ها و همچنین پارک ها بسیار استفاده می کنند .

از واش بتن ها در چه مکان هایی می توان استفاده کرد ؟
از واش بتن ها در چه مکان هایی می توان استفاده کرد ؟

جنس سنگ دانه های به کار رفته در واش بتن چگونه می باشد ؟

سنگ دانه های به کار رفته در واش بتن ها از انواع مختلفی از سنگ دانه ها می باشند ، به طوری که جنس آنها بیشتر گرانیتی و آهکی می باشد  همچنین  واش بتن ها با نوع سنگ دانه ای که در آنها به کار برده خواهد شد ظاهری متفاوت پیدا می کنند به همین دلیل سنگ دانه ی به کار رفته در واش بتن می تواند ارزش اقصادی این ماده را نیزدر بازار مشخص کند ،  در ادامه اسامی سنگ دانه های  که در واش بتن به کاربرده می شود را برای شما عزیزان قرار داده ایم  .

جنس سنگ دانه های به کار رفته در واش بتن چگونه می باشد ؟
جنس سنگ دانه های به کار رفته در واش بتن چگونه می باشد ؟

واش بتن با سنگ دانه ی گرانیتی :

گرانیت که از بهترین نوع سنگ دانه ها می باشد به دلیل داشتن رنگ بندی مختلفی که دارد ، کاربرد های فراوانی در دکوراسیون کردن منازل ، استخر و پارک ها ایفا می کنند ، به همین دلیل است که از این نوع گرانیت در ساخت واش بتن های باکیفیت که از استحکام کافی بر خوردار می باشند استفاده می شود .

واش بتن با سنگ دانه ی آهکی :

از این از واش بتن که محصول صخره های رسوبی می باشد ، در ساخت و ساز های جاده ای به صورت گسترده و فراوانی استفاده می شوند .

واش بتن با سنگ دانه ی شنی :

از این نوع از سنگ دانه ها که بیشتر محصول الک کردن سنگ های خورد شده می باشند ، بیشتر در پی ریزی کردن و برای ساخت بتن استفاده می گردد و از آنجایی که این نوع از سنگ دانه ها دارای قیمت ارزان تری نسبت به سنگ دانه های گرانیتی می باشند در نتیجه دارای قیمت پایین تری نیز هستند .

واش بتن با سنگ دانه های دسته دوم :

این نوع از سنگ دانه ها که از باقی مانده ی ساخت ساز و خرد کردن آجر و آسفالت ساخته می شوند از لحاظ قدرت تحمل بسیار ضعیف تر از سنگ دانه های گرانیتی می باشند اما با این وجود به صورت گسترده در صنایع مختل مانند پر کردن پی ، جاده ها و تقویت کردن پارک ها بی نهایت استفاده می شود .

واش بتن با ماسه :

از ماسه به عنوان ماده ای برای تقویت کردن آسفالت ها در سطح خیابان ها و همچنین بتن استفاده می شود ، اما از ماسه در صنایع تزئینی و دکوری نیز استفاده می شود  .

شما در حال مطالعه مقاله لیست قیمت واش بتن هستید

با چه روش هایی می توان سنگ دانه های داخل واش بتن را نمایان کرد ؟

واش بتن ها به صورت های گوناگونی ساخته می شوند و همانطور که در مباحث بالا گفته شد برای اینکه سنگ دانه های به کار رفته در این نوع مواد به خوبی نمایان شود از روش های مختلفی برای این کار استفاده می کنند که در ادامه به آنها خواهیم پرداخت .

با چه روش هایی می توان سنگ دانه های داخل واش بتن را نمایان کرد ؟
با چه روش هایی می توان سنگ دانه های داخل واش بتن را نمایان کرد ؟

روش کندگیر سطح :

در این روش از مواد شیمیایی برای نمایان کردن سنگ دانه ها استفاده می شود به صورتی که این محلول های شیمیایی توسط اسپری های مخصوصی بر روی سطح بتن پاشیده می شوند به همین خاطر باعث می شوند تا زمان گیرش بتن ۱ تا ۳ ساعت به تاخیر بیفتد ، در همین زمان می توان برای برداشتن لایه ی سیمان اقدام کرد تا به این وسیله سنگ دانه های واش بتن نمایان تر شوند .

روش شستشو و برس کشیدن واش بتن :

در این روش از آب برای برداشتن لایه ها استفاده می کنند ، و به دلیل اینکه می توان تا هر عمقی که لازم باشد تا سنگ دانه ها نمایان تر شود می توان لایه برداری را انجام داد اما باید مواظب باشید که لایه برداری بیش از حد می تواند به سن گدانه های به کار رفته آسیب وارد کند .

روش سمباده کشیدن :

در این روش از شن برای نمایان کردن سنگ دانه ها استفاده می کنند روش کار به این صورت می باشد که با ریختن شن و کوبیدن آن بر روی سنگ دانه موجب نمایان شدن آن می شوند اما باید توجه داشت که این روش می تواند به سنگ دانه ها آسیب وارد کند .

 واش بتن چگونه ساخته می شود و آیا خرید ان به صرفه می باشد ؟

این محصول بتنی از پودر سنگ ، سیمان ، چسب ، ژل از نوع میکروسیلیس و مواد روان کننده ی بتن ساخته می شود و برای تولید آن از آب با فشار زیاد و ساب  استفاده می شود به همین دلیل می توانید این نوع از موزاییک های تولید شده به این روش را در بازار در رنگ ها و طرح های متنوع  تهیه کنید ، همچنین از این نوع موزاییک ها در حیاط ، پارک ها ، کف پوش پیاده رو و  حتی می توان در منازلی که دارای روف گردن هستند نیز استفاده کرد .

در صورتی که موازییک های تولید شده با مصالح خوب و همچنین توسط اتاق های سیستم بخار تولید شوند از کیفیت و خمیدگی بالاتری برخوردار می باشند در نتیجه موزایییک تولید شده به این روش هم از مقاومت بالاتری برخوردار می باشد ، به همین خاطر می توان با استفاده از دستگا ه های اتوماتیک مقدار فضا برای تولید این گونه محصولات را به حداقل رساند و محصولی که با این دستگاه ها تولید می شوند از لحاظ کیفت بسیار مرغوب تر می باشند .

در رابطه با به صرفه بودن این محصول می توان به مقاومت بالای واش بتن اشاره کرد به همین خاطر واش بتن از دیگر کفپوش ها در جهت استفاده بسیار به صرفه می باشد چراکه با یک بار خرید واش بتن مرغوب در یگر نیازی به خرید دوباره برای محوطه سازی نخواهید داشت .

چگونه می توان از واش بتن موزاییک ساخت ؟

این نوع از موزاییک ها طی فرآیند خاصی از واش بتن و یا بتن شسته شده ساخته می شود و برای کف پوش کردن محیط هایی مانند پارک ها و … در طرح ها و رنگ های مختلفی به کار برده می شوند ، ترکیب به کار رفته در این موزاییک ها شامل مواد معدنی ، روان کننده ها و چسب بتن می باشد که با مقادیر خاصی با یکدیگر ترکیب می شوند .

چگونه می توان از واش بتن موزاییک ساخت ؟
چگونه می توان از واش بتن موزاییک ساخت ؟

موزاییک ها را می توان به دو روش ویبره و یا پرس کردن تولید کرد ، در تولید موزاییک به  روش پرس کردن مواد اوله را در قالب هایی می ریزند و سپس بر روی آن ملات سیمانی می کشانند در نتیجه به وسیله ی دستگاه های پرس قدرتمندی که برای این کار تعبیه شده اند  پرس و بعد از طریق سیستم  بخار موزاییک را تولید می کنند .

در  روش دوم  بتن ساخته شده را دزر قالب های مخصوصی می ریزند و سپس با عبور از روی میزه ویبره  در اتاق بخار بخار دهی می کنند در نهایت پس از گذشت ۲۴ ساعت بتن را از قالب خود خارج می کنند و برای اینکه سنگ داه های به کار رفته شده بیشتر دیده شود از فشار آب کمک می گیرند تا به این وسیله لعاب سیمانی را کنار یزنند و موزاییک ساخته شده طرح زیبا تری به خود خواهد گرفت .

شما در حال مطالعه مقاله لیست قیمت واش بتن هستید

با چه روش هایی  می توان میزان مرغوبیت موزاییک واش بتن را تشخیص داد ؟

در مواردی که موزاییک واش بتن توسط سیمان مرغوب با افزودنی هایی مانند چسب ، ژل و روان کننده ی توسط دتگاه بخار مناسب بخار دهی شده باشد در این حالت موزاییک واش بتن ساخته شده در زمان نصب همگن می  شود و نمی توان به راحتی آن را از هم جدا کرد .

 1. در حالتی که محصول موزاییک واش بتن را به صورت عرضی برش داده شود در این صورت باید به توان ضخامت مناسبی از سنگ دانه ها را مشاهده کرد چرکه در صورت مشاهده نکردن این رگه از سنگ دانه ها نشانه ای از نا مرغوب بودن آن به شمار خواهد رفت .
 2. باید به طور کلی عیار سیمانی که در موزاییک به کار می رود ۴۰۰ کیلو گرم بر هر متر مکعب باشد در این صورت واش بتن استفاده شده مرغوب می باشد .
 3. اگر واش بتن در مقابل نفوذ آب از خود مقاومت نشان دهد در این صورت مقدار ژل میکرو سیلیس به کار رفته مناسب می باشد و موزاییک مرغوب است .
 4. یکی دیگر از مواردی که می توان به مقاومت موزاییک واش بتن پی برد استحکام و مقاومتی است که موزاییک خواهد داشت بنابراین این نشان دهند ه ی این است که مقدار مناسبی از چسب بتن و روان کننده در موزاییک به کار رفته است .

انواع مختلف واش بتن کدامند ؟

واش بتن ها به وسیله ی روش های مختلفی ساخته می شوند تا بتوان آن ها را در بازار در اختیار مشتری قرار داد این روش ها عبارتند از :

انواع مختلف واش بتن کدامند ؟
انواع مختلف واش بتن کدامند ؟

روش درجا :

از این روش در زمان های گذشت بسیار استفاده می شد در آن زمانها به دلیل نبود ماشین آلات مناسب برای این کار از روش ساخت واش بتن به صورت در جا استفاده می کردند ، به این صورت که مخلوط بتن را در قالب های خاصی بر روی زمین پر می کنند و بعد از شستشوی و صاف کردن آن با فشار زیاد آب سیمان های موجود در کنار سنگ دانه ها را جدا می کنند تا برجسته بودن سنگ دانه ها حفظ شود

اما به دلیل اینکه موزاییک های تولید شده به وسیله ی این روش از استحکام و مقاومت کافی برخورد ر نمی باشند به سرعت از پروژه های ساخت و ساز حذف شدند و علت اصلی نا کار آمدی این روش می توان به نبود درجه بندی مشخص برای ترکیب مواد اولیه اشاره کرد .

روش ویبره :

برای تولید کف پوش به روش ویبره ابتدا مخلوط مورد نظر از مواد اولیه را با دقت تعیین کرده و سپس آن را در داخل قالب ها ی مخصوص به خود می ریزند ، و پس از عبور دادن از روی صفحه ی ویبره که مانع از تشکیل حباب و همچنین تراکم بخشیدن بیشتر به کفپوش می شوند آن را در داخل اتاق بخار قرار می دهند تا واش بتن مقاومت لازم را به دست آورد و در آخر به وسیله ی دستگاه تولید فشار آب برای برجسته کردن بیشتر سنگ دانه ها استفاده می کنند .

روش پرسی :

در این روش ابتدا قالب ها به صورت نصف از ماسه و آب و نصف از مواد اولیه پر می کنند وبا قرار دادن فالب در زیر دستگاه پرس موجب فشرده شدن قالب واش بتن می شوند و بعد از این کار واش بتن را از قالب خارج می کنند تا یک روز آن را در داخل اتاق توسط سیستم بخار بخار دهی می کنند تا مقاومت آن افزایش پیدا کند ، نکته قابل ذکر در این روش ین می باشد که هر چه پرس با قدرت بیشتری انجام شود موجب متراکم شدن بیشتر و بالا تر رفتن مقاومت موزاییک در مقابل آسیب و شکستگی می شود .

روش بتن آنتیک :

در این روش وزاییک ها را تحت ماشین آلات دقیق و با مخلوط کردن مناسب مواد اولیه تولید می کنند به همین خاطر در این روش مواد با مقدار و میزان مشخص با حساسیت بالا با یکدیگر ترکیب می شوند ، در این روش به صورت دقیق میزان فرسایش موزاییک مشخص می گردد و حتی می توان میزان فشاری را که موازییک می تواند تحمل کند را نیز مشخص کرد

مواد اولیه ای که در این روش برای ساخت موزاییک به کار برده می شود شامل پودر میکرو نیزه ، پیگمنت و سنگ دانه ها با مخلوطی از سیمان و آب به همراه افزودنی های دیگر می باشد که با ترکیب ان ها موزاییک ایده آل تری تولید خواهد شد .

شما در حال مطالعه مقاله لیست قیمت واش بتن هستید

نصب موزاییک های واش بتن چگونه انجام می شود ؟

در ابتدا باید قبل از نصب این موزاییک ها زیر ساخت لازم برای نصب آن ها را فراهم کنید ، به همین خاطر باید از قبل محلی را که می خواهید موزاییک ها در ان نصب شوند را به خوبی کوبیده و متراکم شود تا موزاییک ها به خوبی در یک سطح صاف در کنار یکدیگر قرار بگیرند و برای نصب آن ها این گونه باید عمل شود که موزاییک ها به صورت خشک به همراه ملات در زیر ان در جای خود قرار خواهند گرفت  ودر این روش نیازی به دوغاب برای نصب موزاییک ها نمی باشد و از ریختن گچ نیز بروی آن ها پس از نصب باید خودداری شود .

نکته ی مهم در نصب موزاییک ها این می باشد که درآخر نیازی به استفاده از محلول های اسیدی و حتی نمکی برای شستشو نمی باشد چراکه این مواد موجب فرسایش موزاییک می شوند ، بنابراین می توان از آب برای تمیزی و شستشوی موزاییک ها استفاده کرد .

نصب موزاییک های واش بتن چگونه انجام می شود ؟
نصب موزاییک های واش بتن چگونه انجام می شود ؟

قیمت واش بتن چگونه تعیین می گردد ؟

قیمت واش بتن ها توسط عوامل مختلفی مانند ترکیبات و کیفیت موادی که در آن به کار می رود تعیین می گردد ، یکی از را هایی که می توان تشخیص دادکه واش بتن خریداری شده از کیفیت مناسبی برخوردار می باشد می توان به جدا نشدن سنگ و سیمان از هم اشاره کرد به این صورت که اگر سنگ وسیمان را بتوان از یکدیگر جدا کرد واش بتن کیفت خوب ندارد

یکی دیگر از موارد که در تعیین قیمت و همچنین کیفیت محصول تاثیر خواهد گذاشت مقدار و نحوی سنگ دانه ای است که در موزاییک ها به کار رفته اند در نتیجه هرچه سنگ دانه با جنس مرغوب تری در واش بتن به کار رفته شده باشد در این صورت واش بتن قیمت بالاتری خواهد داشت و همچنین اگر این سنگ دانه ها به صورت منظم و با نظم خاصی از هم قرار گرفته باشند در این صورت واش بتن از لحاظ کیفیت در شرایط مطلوبی قرار دارد .

مرغوب بودن و استاندارد بودن محصول

و یکی دیگر از عواملی که در قیمت واش بتن تاثیر خواهد گذاشت مرغوب بودن و استاندارد بودن محصول می باشد که هر چه محصول تولید شد ه در شرایط اب و هوایی مختلف مقاومت بیشتری در مقابل فرسایش از خود نشان دهند در نتیجه نسبت به محصولاتی که دارای مقاومت کمتری در زمان فرسایش هستند از قیمت بالاتری برخورد دار هستند .

منظور از لیست قیمت واش بتن نماینگی هایی می باشد که در سراسر کشور  مانند اصفهان ، تهران ، شیراز و… برای ارائه ی این محصولات وجود دارند و وظیفه تولید و پخش واش بتن و عرضه ی آن به بازار را بر عهده دارند ، و یکی از مزایایی گرفتن نماینگی واش بتن می توان به پایین تر بودن قیمت محصولات خریداری شده اشاره کرد که در مقایسه با سایر کسانی که محصول را خریداری می کنند به نسبت پایین تر می باشد .

آیا می توان از بتن شسته شده در روف گاردن ها استفاده کرد ؟

یکی از مواردی که می توان از واش بتن برای کفپوش کردن استفاده کرددر روف گاردن ها می باشند چراکه این محصولات در صورت مرغوب بودن توانایی مقامت در مقابل فرسایش  و شرایط آب و هوایی را خواهند داشت در نتیجه به کار گیری آن ها در منازلی که دارای روف گاردن می باشند مشکلی ایجاد نخواهد کرد .

از دیگر مکان هایی که می توان از واش بتن به عنوان نوعی کفپوش در طرح ها و رنگ های مختلف استفاده کرد می توان به باغ ها و مکان های عمومی اشاره داشت و حتی از این نوع محصول می توان در محیط هایی که بسته می باشند نیز استفاده کرد مانند داخل فضای ساختمان در کنار استخر های سر پوشیده .

استفاده از واش بتن ها دارای چه مزایایی می باشد ؟

دلیل اصلی استفاده از واش بتن ها رنگ ها و طرح هایی می باشد که به وسیله ی به کارگیریشان می توان فضا را از حالت یکنواختی و کسل کننده به حالتی جذاب و دلنشین تغییر داد و علت اصلی آن هم به دلیل سنگ دانه هایی می باشد که در واش بتن ها به کار برده می شود .

شما در حال مطالعه مقاله لیست قیمت واش بتن هستید

از مزایای استفاده از واش بتن ها می توان به موارد زیر اشاره کرد که عبارتند از:

 • واش یتن ها به گونه ای ساخته می شوند که می توانند در شرایط آب و هوایی مختلف به خوبی از خود مقاومت نشان دهند همچنین این نوع از کفپوش ها در طی سالیان دراز می توانند ماندگاری بالایی از خود نشان دهند .
 • این نوع از بتن های شسته شده به دلیل تنوع رنگی که در آنها به کار می رود در هر جایی می توانند مورد استفاده قرار بگیرند .
 • یکی دیگر از مزایای استفاده از واش بتن ها می توان به نیاز نبودن نگهداری کردن از آن ها می باشد به همین دلیل واش بتن ها نیاز به مراقبت و باسازی نخواهند داشت ، اما هر پنج سال یک بار نیاز است تا آب بندی شوند .
 • واش یتن ها به دلیل قیمت مناسب و حتی پایینی که نسبت به سایر کفپوش ها دارند می توانند انتخاب مناسبی باشند .
 • نصب واش بتن ها بسیار ساده می باشد و نیاز به ابزار آلات خاصی برای نصب ندارند .
 • و یکی از مزایای استفاده از واش بتن ها می توان به لغزنده نبودنشان در زمان های بارانی اشاره کرد چراکه این نوع از کفپوش ها دارای سطح ناهمواری هستند که به وسیله ی سنگ دانه ها ایجاد شده اند .
از مزایای استفاده از واش بتن ها می توان به موارد زیر اشاره کرد که عبارتند از:

نگهداری و مراقبت از واش بتن ها چگونه باید صورت بگیرد ؟

در مباحث بالا توضیح داده شده که واش بتن ها نیاز به مراقبت و نگهداری خاصی ندارد ، اما بسته به اینکه  اگر واش بتن کثیف شد می توان آن را به وسیله ی آب با فشار زیاد تمیز کرد ، در صورتی هم که مقدار لکه ی ایجاد شده زیاد بشد می توانید از محلول های اسیدی استفاده کنید به ویژه محلول اسید موریاتیک که  قدرت لکه بری فوق العاده ای دارد .

روش استفاده کردن از اسید ها برای پاک کردن لکه ها به این صورت می باشد که مقداری از محلول اسیدی را بر روی  کفپوش بریزید و صیر کنید تا محلول در واش بتن نفوذ پیدا کند سپس می توانید آن را پس از چند لحظه با آب شستو دهید ، اما درهنگام استفاده از محلول های اسیدی بهتر است از تماس با آن به ویژه تماس با چشم خود داری شود .

یکی دیگر از روش هایی که برای نگهداری واش بتن ها مورد استفاده قرار می گیرد آب بندی کردن می باشد ، به این صورت که می توانید از یک عایق خارجی برای آب بندی استفاده نماید و روش امتحان این کار نیز به این شکل می باشد که اگر آب توانست در تختال نفوذ پیدا کند به این معنی می باشد که آب بندی به درستی صورت نگرفته است اما در صورتی که آب بندی درست شکل گرفته باشد در هنگام شستشو آبی به داخل تختال نفوذ نخواهد کرد بنابران شما می توانید به راحتی برای شستشو اقدام کنید  .

نگهداری و مراقبت از واش بتن ها چگونه باید صورت بگیرد ؟
نگهداری و مراقبت از واش بتن ها چگونه باید صورت بگیرد ؟

استفاده کردن از واش بتن ها به عنوان کفپوش چه معایبی می تواند در پی داشته باشد ؟

واش بتن ها در مقابل اینکه مزیت های فراوانی در هنگام استفاده دارتد دارای معایبی نیز می باشند که در ادامه به آنها خواهیم پرداخت .

 • سنگ دانه هایی که در این نوع از بتن ها به کار می رود بیشتر جنبه ی تزئینی داشته اند و به همین دلیل پس از مدتی در اثر سایش به وسیله ی اجسام و به خصوص لاستیک ماشین می توانند به سرعت فرسوده شوند در نتیجه انتخاب واش بتن ارزان به دلیل اینکه زود فرسایش پیدا می کند مناسب نمی باشد .
 • یکی از مواردی که ممکن است در هنگام شستشو با واش بتن ها روبه رو شوید سخت تمیز شدن این نوع از کفپوش ها می باشد چراکه به دلیل داشتن سطح ناهموار همیشه مقداری لکه در بین سنگ ها باقی خواهد ماند و برای تمیزی به آب با فشار بالا احتیاج دارند .
 • اگر چنان چه واش بتن ها تحت هر شرایطی ترک بخورند ترمیم و بازسازی آن ها بسیار سخت تر از بازسازی و ترمیم بتن معمولی می باشد ، به همین خاطر در صورتی که واش بتن ترک بخورد تعویض نمودن آن به صرفه تر می باشد .

شما در حال مطالعه مقاله لیست قیمت واش بتن هستید

لیست قیمت واش بتن چگونه مشخص می شود ؟

بسیاری از مهندسان از واش بتن به عنوان نوعی کفپوش مرغوب نام می برند ، چراکه اگر واش بتن تحت نظر کارشناسان و با اندازه گیری دقیق مواد اولیه تولید شوند از بهترین نوع کفپوش به شمار می رود که می توان در فضا ی سبز و در طیف گسترده ای از مکانها از این نوع کفپوش ها استفاده کرد به دلیل داشتن تحمل شرایط آب و هوایی مختلف همواره انتخاب مناسبی هستند .

از طرفی واش بتن در نوع ویبره ای وبتنی تولید می شوند و به دلیل ارزان بودن و پایین تر بودن نوع واش بتن که به روش ویبره ای ساخته می شود توصیه می گردد که از فروشندگان معتبر که به نوعی نمایندگی و همکار تولید کننده ی اصلی می باشند خریداری کنید چراکه از لحاظ کیفیت و همچنین قیمت کفپوش های خریداری شده می توانند بسیار به صرفه باشند .

در اینجا لازم است این نکته در رابطه با لیست قیمت واش بتن ذکر شود که به عنوان مثال واش بتن های ۴۰*۴۰ سفید مشکی  که به صورت مربعی برای محوطه سازی منازل مسکونی به کار برده می شوند تعداد سنگ دانه های سفید بیشتری در آن به کار می رود تا سنگ دانه ی مشکی و همچنین قیمت آن نیز به وسیله ی متر ربع تعیین می شود ، البته قیمت واقعی و ثابت آن به دلیل نوسانات بازار مشخص نمی باشد .

تنوع رنگ  و ابعاد در واش بتن ها به چه صورتی می باشد ؟

واش بتن ها به دلیل استفاده از سنگ دانه هایی که به سنگ رودخانه ای معرف می باشند دارای تنوع رنگی بسیار زیادی هستند به همین دلیل تولید کنند گان واش بتن را در طرح ها و رنگ های مختلفی تولید می کنند که می تواند هر سیلیقه ی را به خود جذب نماید ، اما عمده ترین رنگ های واش بتن سفید ، سفید _مشکی ، سبز ، لیمویی ، قرمز ، آجیلی ، سفید _قرمز ، سفید لیمویی و… می باشد  ، اما تولید کنند گان واش بتن این امکان را به مشتری خواهند داد که به غیر از رنگ های گفته شده رنگ مورد نظر مشتری را نیز تولید نمایند  .

اما از لحاظ ابعاد واش بتن ها در ابعاد ۴۰*۴۰ و یا ابعاد ۶۰*۶۰ تولید خواهند شد ، اما این ابعاد نیز می تواند با نظر و سفارش مشتری تغییر پیدا کند .

در صورت تولید واش بتن کدام منطقه و نواحی ایران برای این کار مناسب تر می باشند ؟

تولید واش بتن در مناطقی که دارای سیمان و همچنین سنگ دانه و به طور کلی مواد اولیه ی این کار برای تولید نیاز هست باشند مناسب تر می باشد چرا که تولید این نوع از کفپوش ها به آب و سیمان زیادی نیاز دارد ، بنابراین کارخانه ی تولید کنند ه ی این نوع محصولات در غرب کشور به دلیل داشتن کارخانه سیمان ها و منابع آبی فراوان  تر بیشتر احداث می گردد ، همچنین مناطق جنوبی کشور از لحاظ تولید واش بتن در جایگاه خوبی قرار ندارند .

آیا استفاده از واش بتن برای محوطه سازی توجیه اقتصادی دارد ؟

بسیاری از افراد استفاده از واش بتن ها را در مقایسه با کفپوش های ارزان تری که دربازار وجود دارد مناسب نمی دانند ، اما باید به این نکته توجه داشته باشند که این نوع از کفپوش های ارزان در صورت استفاده کردن در محوطه سازی پس از گذشت دو سال عمر خود را از دست خواهند داد و نیاز به تعویض کردن خواهند داشت اما این در حالی است که واش بتن مرغوب به دلیل داشتن مدت زمانی که در مقابل رطوبت و شرایط آب و هوایی مختلف دوام خواهند آورد

به طوری که پس از گذشت ۲۵ سال نیاز به تعویض ندارند درنتیجه استفاده از واش بتن ها به دلیل اینکه مناسب تر هستند برای محوطه سازی مقرون به صرفه تر می باشند ، از طرفی نیز در واش بتن ها چسب بتن مرغوب و همچنین  مواد افزودنی با کیفیت به کار برده شده است به همین خاطر است که این نوع از کفپوش ها در مقابل نفوذ آب به خوبی از خود مقاومت نشان می دهند .

آیا امکان صادرات واش بتن به کشور های دیگر وجود دارد ؟

در سال های اخیر به دلیل توانمند شدن کشور در ساخت این نوع از کفپوش ها امکان صادرات این محصول به کشور های دیگر فراهم شده است و همچنین این صادرات دارای مزایای می باشد که عبارتنداز :

 • در زمان صادرات این محصول امکان تبدیل ارز بخصوص نرخ ریال وجود خواهد داشت .
 • محصولات واش بتن تولید شده در داخل امکان رقابت با سایر رقبای تولید کنند ه ی واش بتن را خواهند داشت و چه بسا در موارد ی نیز از آنها بهتر هستند .
 • کشور های حاشیه ی خلیج فارس به دلیل نداشتن این نوع محصول می توان با یک بازار یابی مناسب بازار فروش خوبی در این کشور ها برای واش بتن ایجاد کرد .
 • از کشور های وارد کننده ی واش بتن از ایران می توان به کشور سوریه و عراق اشاره کرد .
 • و از دیگر مزایایی که این محصول با خود به همراه دارد می توان به پیدا کردن بازار در اروپا اشاره کرد چراکه به دلیل مرغوب بودن محصول ساخته شده و صادرات آن به کشور های اروپایی می توان ارز فراوانی را به کشور وارد کرد .

با چه روش هایی می توان واش بتن اصل را تشخیص و خریداری کرد ؟

به دلیل تنوع محصولات واش بتن ها و به ویژه تولید کنند گان مختلفی که در رابطه با تولید این محصول در کشور وجود دارند به همین خاطر توصیه می گردد قبل از خرید حتما از طریق اینترنت و یا با بررسی های میدانی مناسب ترین کفپوش واش بتن را انتخاب نماید چرکه در این راه واسطه های فراوانی برای فروش وجود دارند ، به همین خاطر توصیه می شود با استفاده از روش های زیر اقدام به خرید واش بتن اصل از جنس غیر مرغوب آن بکنید که این روش ها عبارتند از :

 1. واش بتن های تقلبی از لحاظ مقاومت و کیفیت بسیار پایین تر از واش بتن های اصلی می باشند و طریق فهمیدن کیفیت دار بودن این محصولات بسیار ساده می باشد به این صورت که می تواند کف پوش را تحت فشار قرار دهید تا ضریب سختی آن به دست بیاید در این حالت میزان تحملی که از خود نشان خواهد داد درجه ی مقاومت واش بتن محسوب می گردد .
 2. یکی دیگر از راهکارها که در دراز مدت مشخص می شود فرسایش و سابیده شدن سنگ دانه ها می باشند که اگر زودتر از زمان تعیین شده دچار فرسایش در رنگ و ساختار شوند ، از نوع کفپوش های نامرغوب و تقلب می باشند .
 3. اگر واش بتن دارای هوا و حباب کمتری در ساختار خود باشد نشان دهندهی این است که واش بتن به درستی مراحل ساخت خود را طی نموده است بنابراین از لحاظ مرغوبیت مناسب می باشد .

امیدواریم که مقاله لیست قیمت واش بتن در جهت راهنمایی شما عزیزان موثر بوده باشد .

Share:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on pinterest
Pinterest
Share on linkedin
LinkedIn

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

On Key

Related Posts

وزن و ظرفیت وسایل نقلیه برای حمل کفپوش های مختلف

وزن و ظرفیت وسایل نقلیه برای حمل کفپوش های مختلف

از آن جایی که پس از خرید انواع و اقسام کفپوش ها، نیاز به حمل و نقل آن ها به محل نصب خواهد بود؛ یک سوال مهم اغلب از سوی مشتریان مطرح می شد که وزن و ظرفیت وسایل نقلیه برای حمل کفپوش های مختلف چقدر خواهد بود. با خرید ۲ تن واش بتن، چه

تشخیص واش بتن مرغوب

روش تشخیص واش بتن مرغوب چیست؟

واش بتن یا بتن شسته نوعی کفپوش بتنی است که با ترکیب کردن مواد مختلف همراه با سنگدانه های ریز رودخانه ها و سنگ های رنگی موجود در طبیعت ساخته می شود. مواد اولیه که برای تولید این مصالح استفاده می شود شامل ماسه، سنگ دانه های معدنی رودخانه ها، مواد روان کننده بتن و

چمن مصنوعی و واش بتن

چمن مصنوعی و واش بتن ، ترکیبی عالی در فضای باز

اگر تصمیم دارید فضای باز ویلا، حیاط منزل، باغ یا محیط ها و محوطه های مشابه را به شکلی عالی کفپوش کرده و ضمن به دست آوردن کارایی و طول عمر مناسب، به زیبایی چشم نوازی نیز دست یابید، استفاده از چمن مصنوعی و واش بتن در کنار یکدیگر ایده ای عالی خواهد بود. احتمالا

بررسی موزاییک واش بتن هشتگرد

در این مقاله تصمیم داریم موزاییک واش بتن هشتگرد را مورد بررسی قرار دهیم. در ادامه به سوالات ذیل پاسخ خواهیم داد. موزاییک واش بتن چیست؟ موزاییک واش بتن، در چه رنگ هایی ساخته می شود؟ موزاییک واش بتن، در چه ابعاد و طرح هایی تولید می شود؟ تشخیص موزاییک واش بتن مرغوب به چه

واش بتن درجه یک

واش بتن درجه یک

واش بتن درجه یک دارای مزیت های خاصی است و مشتریانی که می خواهند از واش بتن با کیفیتی برای محیط مورد نظر استفاده کنند، باید به ویژگی های خاص این محصول توجه زیادی داشته باشند تا انتخاب مناسبی صوت گیرد. در ادامه مقاله به سوالاتی که در زمینه واش بتن درجه یک برای شما

با یک کلیک تماس بگیرید اسکرول به بالا