قیمت سنگ پلیمری

قیمت سنگ پلیمری

سنگ های پلیمری به عنوان یکی از پر کاربرد ترین نوع سنگ ها در ساخت و ساز محسوب می شود که  اکثر معماران  پروژه های سختمانی  در ساخت و ساز نما و یا محوطه سازی در ترکیب با موزاییک پلیمری از این نوع سنگ استفاده می کنند. در این مقاله قصد داریم به موضوع قیمت سنگ پلیمری بپردازیم.

و به دلیل اینکه این نوع از سنگ به مقدار فراوان در طبیعت یافت می شود و همچنین معادن بسیار زیادی که در کشور وجود دارند که سنگ پلیمری تولید می کنند ، باعث شده است که از این سنگ در کار های فراوان نظیر نماسازی ، محوطه سازی و دکوراسیون  به وفور استفاده  شود.

قیمت سنگ پلیمری
قیمت سنگ پلیمری

در این مقاله قصد داریم به سوالات زیر پاسخ دهیم.

 • منظور از سنگ های پلیمری چه نوع سنگ هایی می باشد ؟
 • چرا از مواد نانو در سنگ های پلیمری استفاده می کنند ؟
 • چگونه می توان مقاومت سنگ پلیمری را بالاتر برد ؟
 • چرا سنگ مصنوعی نوعی بتن خود متراکم است ؟
 • سنگ های پلیمری چه ویژگی هایی دارند ؟
 • قیمت های سنگ پلیمری چگونه تعیین می گردد ؟
 • موزاییک های پلیمری در مقایسه با موزاییک های پرسی چگونه ساخته می شوند ؟
 • چه موادی در ساخت موزاییک های پلیمری به کار رفته است ؟
 • استفاده نمود ن از موزاییک های پلیمری در مقایسه با سایر موزاییک ها چه تفاوت هایی خواهند داشت ؟
 • استفاده از موزاییک های پلیمری چه معایبی ممکن است در پی داشته باشد ؟
 • تاریخچه ی سنگ های مصنوعی مربوط به چه دوره ای می باشد ؟
 • آیا می توان از موزاییک ها ی پلیمری در پشت بام ها و تراس ها استفاده کرد ؟
 • از چه روش هایی برای نگهداری موزاییک های پلیمری در دراز مدت می توان استفاده کرد ؟
 • در هنگام نصب موزاییک ها باید به چه نکاتی توجه شود ؟
 • موزاییک های پلیمری در چند لایه ساخته می شوند ؟
 • موزاییک های پلیمری در چه رنگ هایی تولید می شوند ؟
 • آیا می توان از موزاییک های پلیمری به عنوان روشی دائمی برای کفپوش کردن استفاده کرد ؟
 • از سنگ های مصنوعی در چه مکان هایی استفاده می کنند ؟
 • چرا استفاده کردن از سنگ های پلیمری در نماسازی مناسب می باشد ؟
 • کشی و سرامیک ایران بخصوص سنگ های پلیمری در جهان دارای چه مشکلاتی می باشند ؟
 • ایران از نظر صادرات سنگ های پلیمری در جهان چه جایگاهی دارد ؟

منظور از سنگ های پلیمری چه نوع سنگ هایی می باشد ؟

این سنگ ها که به سنگ مهندسی نیز معروف می باشند، نوعی از سنگ می باشند که به وسیله ی ترکیبات نانو و همچنین ترکیبات پلیمری ساخته شده اند بنابراین استفاده از این نوع از سنگ برای به کاربردن در منازل و محیط های رو باز بسیار توصیه  می شود.

این نوع از سنگ ها به دو صورت در طبیعت وجود دارند، در نوع اول یا طبیعی آن سنگ پس از برش  و ساب زدن برای استفاده آماده خواهد شد اما در نوع دوم که به نوع مصنوعی  سنگ پلیمرمعروف است، سنگ را پس از استخراج از معادن با مواد افزودنی های دیگری ترکیب می کنند تا به صورت قابل استفاده تری در بیاید، اما باید توجه داشت که هر دوی روش طبیعی و مصنوعی سنگ پلیمر در مصالح و مکان های مختلفی به کار برده می شوند .

منظور از سنگ های پلیمری چه نوع سنگ هایی می باشد ؟
منظور از سنگ های پلیمری چه نوع سنگ هایی می باشد ؟

چرا از مواد نانو در سنگ های پلیمری استفاده می کنند ؟

سنگ های طبیعی که از معادن استخراج می شوند برای مقاومت بهتر با مواد نانو و پلیمری ترکیب می کنند ، اما افزودن مواد نانو باعث می گردد به وجود آمدن فرآیندی به نام پلیمریزاسیون در سنگ شده در نتیجه باعث می گردد ساختار هایی کریستال مانند در سنگ شکل بگیرد در نتیجه با افزودن این نوع از مواد در سنگ سبب می شوند تا سنگ در مقابل نفوذ آب ، بالا رفتن استحکام و پیوسته شدن سطح ایمن تر شود و در هنگام استفاده و نصب مشکلی ایجاد نکند .

چرا از مواد نانو در سنگ های پلیمری استفاده می کنند ؟
چرا از مواد نانو در سنگ های پلیمری استفاده می کنند ؟

چگونه می توان مقاومت سنگ پلیمری را بالاتر برد ؟

در صورتی که در سنگ از بتن استفاده شود مقاومت و چسپندگی سنگ بالا تر خواهد رفت ، چراکه استفاده از بتن سبب می شود ساختار غیر قابل جداشدنی در سنگ به وجود بیاید به طوری که در مقابل ضربه وشکستگی بسیار مقاومت از خود نشان خواهد داد به همین دلیل اکثر کارخانه های تولید کنند ه ی موزاییک در هنگام تولید محصول پلیمری از سیمان نیز برای مقاومت بیشتر استفاده می کنند .

چگونه می توان مقاومت سنگ پلیمری را بالاتر برد ؟
چگونه می توان مقاومت سنگ پلیمری را بالاتر برد ؟

چرا سنگ مصنوعی نوعی بتن خود متراکم است ؟

سنگ های پلیری از جمله سنگ هایی هستند که با توجه به تراکم بالایی از سیمان ساخته می شوند ، که این تراکم بتن موجب ی گردد تا فرایند پلیمری شدن صورت بگیرد در نتیجه برای حاصل شدن این نوع از فرایند از موادی انند سیمان ، روان کننده ها ، رنگ دانه و آب استفاده می گردد به طوری که ترکیب این مواد با یکدیگر موجب می شود سنگ پلیمری ساخته شود و همچنین سنگی که با این روش ساخته می شود بسیار مقاوم خواهد بود .

برای اینکه چسپندگی و پیوسته دن سنگ بیشتر شود از ترکیبات شیمیایی برای این کار استفاده می کنند ، به همین خاطر به این نوع از سنگ ، سنگ مهندسی نیز گفته می شود چراکه در ساخت آن از مواد مختلف با نسبت های مشخص استفاده شده است به همین دلیل بسیار زیاد از این سنگ در نما کردن ساختمان ، تزئیننت داخلی دیوار ، دکوراسیون کردن و نمای حیاط می توان استفاده کرد .

چرا سنگ مصنوعی نوعی بتن خود متراکم است ؟
چرا سنگ مصنوعی نوعی بتن خود متراکم است ؟

سنگ های پلیمری چه ویژگی هایی دارند ؟

این سنگ ها به دلیل داشتن ویژگی های خوب بسیار در صنعت ساخت و ساز استفاده می شود این ویژگی ها عبارتند از :

 

 1. سبک هستند

این نوع از سنگ ها به دلیل سبکی که دارند بسیار مورد توجه قرار می گیرند ، چراکه حمل و نقل سنگ برای استفاده بسیار مهم می باشد ، بنابراین سنگ های پلیمری برای این کار انتخاب مناسبی می باشند .

 1. می توان به عنوان عایق از آنها استفاده کرد

موادی که  در این نوع از سنگ ها به کار رفته است باعث می شود که سنگ ها به عایق های صوتی و حرارتی مناسبی تبدیل شوند و از انتقال دادن حرارت و صدا به مکان های دیگر در صورت استفاده کردن می توانند مفید باشند .

 1. سنگ های پلیمری سنگ های یک دستی هستند که هیچگونه تیرگی در سطح آنها وجود ندارد .

سنگ های پلیمری به دلیل نداشتن حباب در سطح خود که از تراکم مولوکولی آن حاصل می شود باعث می گردد با داشتن تراکم بالا در ساختار خود باعث شود که هیچگونه تیرگی در این سنگ ها وجود نداشته باشد .

 1. عدم نفوذ گرد و غبار در آن

در این سنگ ها به دلیل داشتن پیوستگی بالا این امکان به وجود خواهد آمد که سنگ در مقابل نفوذ گرد و خاک و همچنین نفوذ آب مقاوت از خود نشان دهد و بافت آن به گونه ای طراحی شده است که در مقابل اثرات تابش آفتاب و همچنین باران ها بخصوص باران ها ی ایدی هیچگونه آسیبی به آن وارد نشود .

 1. دوام و مقاومت بالا

در این نوع از سنگ ها به دلیل ترکیبات و فرمولاسیون خاصی که به کار فته است باعث می شود، این سنگ ها پس از نصب شدن و به کار رفتن به هیچ وجه از محل نصب خود جدا نشوند حتی در زمان زلزله .

 1. نیاز به برشکاری ندارند .

سنگ های پلیمری در ابعاد و سایز های مختلفی تولید می شوند بنابراین در زمان نصب نیازی به برش زدن نخواهد بود .

 1. امکان استفاده در مکان های مختلف وجود دارد .

از این سنگ ها می توان در هر فضا ومکانی چه داخل ساختمان و یا بیرون ساختمان به راحتی استفاده کرد و هیچ محدودیتی در این زمینه و جود نخواهد داشت .

 1. قیمت مناسب این نوع از سنگ ها

این سنگ ها در صورتی که به صورت طبیعی استخراج می شوند استفاده شوند به مراتب دارای قیمت بالا تری خواهند بود اما استفاده کردن از سنگ های پلیمری در رنگ ا  طرح ها ی مختلف بسیار می تواند به صرفه باشد .

 1. مقاومت بالای سنگ های پلیری

یکی از علت هایی که موجب شکستگی و ترک خوردن سنگ ها می شود نفوذ آب در داخل سنگ ها می باشد بخصوص در فصل زمستان که سنگ در صورت نفوذ آب شروع به انقباض و انبساط می کند در نتیجه به سنگ آسیب ورد خواهد شد ، اما سنگ های پلیمری از آن دسته از سنگ هایی می باشند که آب نمی تواند به داخل آن ها نفوذ پیدا کند .

 1. چسبندگی بالا

این محصول به دلیل اینکه دارای چسبندگی بالایی می باشد بنابراین می توان از آن در هنگام نصب کمک گرفت به این دلیل که می توان در زمان نصب با قرار دادن سنگ ریزه می توان موزاییک را به خوبی با سطح تراز کرد .

قیمت های سنگ پلیمری چگونه تعیین می گردد ؟

قیمت این نوع از سنگ های مهندسی یا پلیمری با توجه به اصل بودن و یا مصنوعی بودن آن ها تعیین می گردد به این صورت که اگر سنگ طبیعی باشد بدون هیچگونه افزودنی دارای قیمت بالاتری می باشد ، در چنین حالتی استفاده از سنگ های پلیمری بسیار مقرون به صرفه خواهند بود و همین طور در رابطه با به صرفه بودن این محصول  پلیمری می توان به مقاومت بالای آن  اشاره کرد از دیگر سنگ ها در جهت استفاده بسیار مناسب تر می باشد چراکه با یک بار خرید سنگ پلیمری  مرغوب  ومناسب دیگر نیازی به خرید دوباره ی محصولی دیگر برای محوطه سازی نخواهید داشت .

قیمت های سنگ پلیمری چگونه تعیین می گردد ؟
قیمت های سنگ پلیمری چگونه تعیین می گردد ؟

اما قیمت آن با توجه به کارخانه ی تولید کننده ی سنگ و همچنین مواد اولیه ای که برای ساخت به کار می رود تعیین خواهد شد البته نانو بودن و چسبند گی بالای آن هم می تواند از عوامل تاثیر گذار بر روی قیمت باشد .

موزاییک های پلیمری در مقایسه با موزاییک های پرسی چگونه ساخته می شوند ؟

مواد مختلفی باعث تولید موزاییک های پلیمری می شوند که شامل ترکیبات و مواد افزودنی می باشد که با نسبت های معیین با یکدیگر ترکیب و بر روی سنگ  قرار می گیرند ، بنابراین این نوع از موزاییک نیز می تواند به روش های پرسی و یا ویبره نیز تولیدی گردد

موزاییک های پلیمری در مقایسه با موزاییک های پرسی چگونه ساخته می شوند ؟
موزاییک های پلیمری در مقایسه با موزاییک های پرسی چگونه ساخته می شوند ؟

در نتیجه موازییک پلیمری به دلیل مقاومت بالای خود و چسپندگی که دارد باعث می شود ریزش و یا کنده نشود و در ساختن آن نیز همچون دیگر موزاییک ها از آب و سیمان به مقدار فراوان نیاز خواهد بود تا بتوان با ترکیب شدن این مواد با مواد نانو یک پلیمری شکل بگیرد که می توان به عنوان موزاییک به کار رود در نتیجه در مقایسه با موزاییک های پرسی که به دو صورت ویبره و یا پرس کردن تولید می شوند

شما در حال مطالعه مقاله قیمت سنگ پلیمری هستید

جریان تولید موزاییک به روش پرس کردن

در نتیجه در جریان تولید موزاییک به روش پرس کردن ابتدا مواد اولیه را در قالب هایی می ریزند و سپس بر روی آن ملات سیمانی می کشند در نتیجه به وسیله ی دستگاه های پرس قدرتمندی که برای این کار تعبیه شده اند  پرس و بعد از طریق سیستم  بخار موزاییک را تولید می کنند .

در  روش دوم بتن ساخته شده را در قالب های مخصوصی می ریزند و سپس با عبور از روی میزه ویبره  در اتاق بخار بخار دهی می کنند در نهایت پس از گذشت چند ساعت بتن را از قالب خود خارج می کنند و برای اینکه نمای بهتری به آن بدهند و موزاییک تولید شده بیشتر دیده شود از فشار آب کمک می گیرند تا به این وسیله لعاب سیمانی را کنار بزنند و موزاییک ساخته شده طرح زیبا تری به خود بگیرد ، در این صورت موزاییک تولید شده به روش پلیمری دارای مزیت های فراوان تری نسبت به موازییک هایی می باشد که به روش پرس و یا ویبره فقط با بتن و آب ساخته می شوند  .

جریان تولید موزاییک به روش پرس کردن
جریان تولید موزاییک به روش پرس کردن

چه موادی در ساخت موزاییک های پلیمری به کار رفته است ؟

در ساخت این نوع از موزاییک ها از مواد مختلفی استفاده می شود که این مواد عبارتند از :

 • استفاده نمودن از ماسه
 • استفاده کردن از ترکیباتی به نام ریز دانه
 • سیمان
 • روان کننده
 • رنگ دانه برای طراحی و رنگ آمیزی موزاییک
 • آب
 • مواد شیمیایی
 • نانو
 • استفاده از قالب های سیلیکان
چه موادی در ساخت موزاییک های پلیمری به کار رفته است ؟
چه موادی در ساخت موزاییک های پلیمری به کار رفته است ؟

استفاده نمود ن از موزاییک های پلیمری در مقایسه با سایر موزاییک ها چه تفاوت هایی خواهند داشت  ؟

تنوع رنگ به کار رفته در این محصولات :

در تولید موزاییک های پلیمری از رن دانه های شیمیایی متفاوتی با رنگ های مختلف استفاده می شود و در مقابل موزاییک هایی که به شیوه ی سنتی با رنگ های قرمز و سفید تولید می شوند بسیار تنوع رنگی بیشتری دارند به این دلیل که در این نوع از موزاییک های سنتی از روان کننده ها استففاده نمی گردداما در مقابل به دلیل استفاده کردن از فوق روان کنند ه ها باعث می گردد بتوان هر نوع رنگ دانه ای را برای تولید و رنگ کردن موزاییک به کار برد .

غیرقابل سابیده شدن :

در موزاییک های که به صورت پیمری ساخته می شوند به دلیل به کار بردن روان کننده مکان سایش موزاییک به حداقل خواهد رسید واین در حالی است که موزاییک هایی که به صورت ویبره ای ساخته می شوند به علت اینکه رویی که با رنگ دانه های معدنی ترکیب شده اند همواره در صورت نصب شدن دچار فرسایش خواهند شد که این فرسایش باعث می شود محیط از نظر زیبایی کمتر جلوه کند ، در صورتی که با استفاده از موزاییک های پلیمری می توانید محیط خود را زیبا تر کنید و همچنین نگرانی از بابت فرسایش نخواهید داشت .

شما در حال مطالعه مقاله قیمت سنگ پلیمری هستید

موزاییک های پلیمری مقاومت بالایی در مقابل سرما دارند :

به دلیل اینکه تراکم این نوع از موزاییک ها بیشتر می باشد باعث می شود ساختاری را به وجود آورند در مقابل سرما و یخبندان بتواند از خود مقاومت نشان دهد و همچنین مانع از نفوذ آب در خود شود

به همین خاطر موزاییک ا ی پلیمری در زمان پرس شدن بسیار متراکمم می شوند که این تراکم در مقایسه با موزاییک هایی که به روش سنتی ساخته می شوند قابل تشخیص است و را هکار فهمیدن این تراکم بسیار ساده خواهد بود

به این صورت که شما می توانید با زدن ضربه به موزاییک و شنیدن صدای آن از تراکم داشتن موزاییک خیالتان راحت شود و از طرفی دیگر این موزاییک ها به دلیل فشردگی که دارند ضخامتشان کمتر خواهد شد بنابراین از این نوع از موزاییک ها می توان در پشت بام های خانه استفاده کرد به ویژه در مناطق سرد سیر که استفاده از این نوع موزاییک ها به شدت توصیه می شود .

طراحی گوناگون : در این نوع موزاییک ها امان به وود آمدن طرح های مختلف وجود خواهد داشت ، این در حال است که موزاییک های پررسی و سنتی قدیمی در چند طرح و رنگ بیشتر تولید نمی شوند اما موزاییک های پلیمری را می توان در هر طرح و رنگی تولید کرد بنابراین برای سفارش آن با مشکلی مواجه نخواهید شد .

استفاده از موزاییک های پلیمری چه معایبی ممکن است در پی داشته باشد ؟

استفاده از موزاییک های خوب پلیمری در صورتی امکان پذیر است که مواد اولیه ی مناسب آن ها وجود داشته باشد ، اما برای تولید کردن موزاییک خوب پلیمری به موارد زیر حتما باید توجه شود چراکه در صورت نادیده گرفتن ممکن است استفاده از موزاییک های پلیمری به صرفه نباشند ، این موارد عبارتند از :

استفاده از موزاییک های پلیمری چه معایبی ممکن است در پی داشته باشد ؟
استفاده از موزاییک های پلیمری چه معایبی ممکن است در پی داشته باشد ؟

 

 1. در صورتی که از روان کنند ها به نسبت مشخص شده استفاده نشود ممکن است برای مواد دیگر حساسیت ایجاد کند .
 2. مواد اولیه ممکن است در زمان تر کیب شدن بایکدیگر دچار حساسیت شوند بنابراین باید به این مسئله توجه کرد .
 3. در صورت استفاده از مواد روان کننده ی جامد در ساخت پلیمر باید دقت فروانی داشته باشید ، زیرا استفاده ی بیش از حد می تواند در کیفیت موزاییک پلیمری تاثیر داشته باشد .
 4. ایجاد حساسیت در زمان ترکیب کردن رنگ دانه ها با مواد اولیه وجود دارد در نتیجه باید بسیار مراقب باشید تا آسیب در زمان ترکیب کردن این مواد متوجه ی شما نشود .
 5. اگر از پودر سنگ بیشتر از چیزی که لازم است در ساخت موزاییک استفاده کنید ، موزاییک ساخته شده ترد تر و شکننده تر خواهد شد ، بنابراین باید با نسبت های مشخصی از پودر سنگ در ساخت موزاییک استفاده شود .

یکی از معایب

بنابراین یکی از معایب تولید موزاییک های پلیمری می توان به سخت بودن ساختنشان اشاره کرد چراکه برای تولید شدن نیاز مند دقت بالایی هستند ، در همین رابطه باید برای تولید این محصولات از افراد متخصص این کار استفاده شود و نمی توان از موزاییک سازانی که به شیوه ی سنتی اقدام به ساخت موزاییک می کنند استفاده کرد

در آخر هم باید حتما به این موضوع توجه کنید که در صورت استفاده کردن از مواد اولیه بیشتر از آن چیزی باید استفاده شود ممکن است در روند تولید موزاییک و بر روی کیفیت آن تاثیر بسزایی داشته باشد ، به عنوان مثال در صورت استفاده ی بیش از حد از پودر سنگ موزاییک دچار ترک خوردگی خواهد شد .

شما در حال مطالعه مقاله قیمت سنگ پلیمری هستید

تاریخچه ی سنگ های مصنوعی مربوط به چه دوره ای می باشد ؟

از این نوع سنگ ها برای اولین بار در قرن ۱۸ استفاده شد و تا به امروز به عنوان یکی از محصولات پرکاربرد در زمینه های مختلف کاربرد دارد ، به طوط که در موارد غیر صنعتی نیز از این سنگ ها استفاده می کنند .

از اولین سنگ  با نام  LACS  در سال ۱۷۹۶ میلادی استفاده شد ، اما از آن زمان به بعد با روش های مختلفی این سنگ را در جهت تولید محصولات مختلف  به کار می برند به صورتی که به شکل امروزی در آمده است .

این نوع از سنگ ها که بسیار متراکم می باشند از ماسه و سیمان ساخته می شوند ، همچنین در ترکیبات آن مواد شیمیایی و روان کننده ی مخصوصی نیز به کاربرده خواهد شد .

آیا می توان از موزاییک ها ی پلیمری در پشت بام ها و تراس ها استفاده کرد ؟

می توان از موزاییک های پلیمری در پشت بام و نمای ساختمان ها استفاده کرد به همین خاطر از موارد مورد استفاده از موزاییک های پلیمری می توان  برای کفپوش کردن استفاده کرد به ویژه در روف گاردن ها ،چراکه این محصولات در صورت مرغوب بودن توانایی مقامت در مقابل فرسایش و شرایط آب و هوایی را خواهند داشت در نتیجه به کار گیری آن ها در منازلی که دارای روف گاردن می باشند مشکلی ایجاد نخواهد کرد

همچنین از دلایلی که این نوع از موزاییک را برای این کار مناسب تر کردده است می توان به داشتن تراکم بالا در قبال ضخامت پایین اشاره کرد به گونه ای که استفاده از این نوع پلیمر می تواند وزن تمام شده را بسیار سبک تر کند .

از دیگر مکان هایی که می توان از موزاییک های پلیمری به عنوان نوعی کفپوش استفاده کرد می توان به نمای ساختمان ها اشاره داشت که می توا ن از این نوع موزاییک ها در طرح ها و رنگ های مختلف استفاده کرد می توان در  باغ ها و مکان های عمومی نیز از این موزاییک ها استفاده کرد و حتی از این نوع محصول می توان در محیط هایی که بسته می باشند نیز استفاده کرد مانند داخل فضای ساختمان در کنار استخر های سر پوشیده اما باید پس از نصب توجه داشته باشید که محیط تهویه ی مناسب داشته باشد .

از چه روش هایی برای نگهداری موزاییک های پلیمری در دراز مدت می توان استفاده کرد ؟

پس از این که موزاییک ها را چه به عنوان کف پوش و یا به عنوان دکوراسیون استفاده کردید باید در نظر داشته باید که این موزاییک ها به نکاتی برای نگهداری نیاز خواهند داشت .

باید توجه داشته باشید که  موزاییک های پلیمری در مدت زمان طولانی  نیاز به مراقبت و نگهداری خاصی ندارند ، اما بسته به اینکه  اگر موزاییک کثیف  و آلوده  شد می توان آن را به وسیله ی آب با فشار زیاد تمیز کرد ، و یا حتی در صورتی  که مقدار لکه ی  بر روی موزاییک قرار بگیرد می توانید از محلول های اسیدی استفاده کنید به ویژه محلول اسید موریاتیک که  قدرت لکه بری فوق العاده ای دارد و می تواند لکه های ناشی از روغن ماشین و… را در کوتاه ترین زمان ممکن پاک نماید .

برای اینکه بتوانیم لکه های ایجاد شده را پاک کنید باید به این صورت از اسید ها استفاده شود ، بنابراین روش استفاده کردن از    اسید ها برای پاک کردن لکه ها به این صورت می باشد که مقداری از محلول اسیدی را بر روی  کفپوش بریزید و صبر کنید تا محلول بر روی موزاییک جاری شود سپس می توانید آن را پس از چند لحظه با آب شستو دهید ، اما درهنگام استفاده از محلول های اسیدی بهتر است از تماس  پیدا  کردن با آن خود داری شود .

یکی دیگر از روش هایی که برای نگهداری موزاییک ها مورد استفاده قرار می گیرد آب بندی کردن می باشد ، به این صورت که می توانید از یک عایق خارجی برای آب بندی استفاده نماید و روش امتحان این کار نیز به این شکل می باشد که اگر آب توانست در موزاییک نفوذ پیدا کند به این معنی می باشد که آب بندی به درستی صورت نگرفته.

شما در حال مطالعه مقاله قیمت سنگ پلیمری هستید

در هنگام نصب موزاییک ها باید به چه نکاتی توجه شود ؟

باید مکانی را که برای نصب موزاییک ها انتخاب می کنید از قبل صاف کرده باشید و هیچگونه پستی و بلندی نداشته باشد چراکه وجود پستی بلندی ها در زیر کار می تواند بر روی زیبایی کار تاثیر داشته باشد .

باید موزاییک ها را در فاصله ی مشخص از هم قرار دهید .

از ملات ماسه و سیمان به اندازه ی کافی در زیر موزاییک ها استفاده شود .

در صورتی که از این موزاییک ها برای بدنه ی دیوار و نما کردن ساختان استفاده می کنید حتما باید از اسکوپ سنگ برای  نگهدار موزاییک ها استفاده کنید .

پس از نصب در صورتی که مقداری ماسه و سیمان در بین درز ها جامانده باشد می توانید از برس استفاده کنید ، در این روش برای تمیز کردن موزاییک به آرامی برس را بر روی موزاییک ها بکشید تا با این کار به آن ها آسیبی  هم وارد نشود  .

در هنگام نصب موزاییک ها باید به چه نکاتی توجه شود ؟
در هنگام نصب موزاییک ها باید به چه نکاتی توجه شود ؟

شستشو با آب و مواد شوینده

در صورتی که بخواهید موزاییک ها را پس از نصب به طور کامل شستشو کنید می توانید به وسیله ی آب فراوان به همراه مواد شوینده آن ها را پاک کنید .

در صورتی هم که موزاییک ها را در محیط های بسته مانند آشپزخانه و یا اتاق به کار برده اید توجه داشته باشید که موزاییک ها برای خشک شدن نیاز به تهویه خواهند داشت ، به همین خاطر درب ها و پنجره های آپارتمان خود را باز نگه دارید تا هوا جریان پیدا کند .

به دلیل اینکه این موزاییک ها چسپندگی زیادی دارند به همین خاطر ممکن است در زمان نصب به خوبی در جای خود قرار نگیرند به همین خاطر باید در زمان نصب مقداری شن ریزه در پشت موزاییک قرار دهید تا موزاییک بهتر نصب شود .

این موزاییک ها در مقابل سرما بسیار مقاوم هستند اما در صورتی که در زمان نصب به خوبی درز های آنها پوشیده نشود ممکن است در صورت وجود باران آب به زیر موزاییک ها نفوذ کنند و آن را از سر جای خود بلند کنند ، به همن خاطر باید پس از نصب درز های بین موزاییک ها با دوغاب مناسب پوشیده شود تا از مشکلاتی که ممکن است پیش بیاید جلوگیری کنید .

برای نصب موزاییک ها بهتر است ملات را با ضخامت ۲ تا ۵ میلی متر در زیر موزاییک ها بریزید و مواظب باشید ملات از طرفین موزاییک بر روی سطح ریخته نشود چراکه تمیزی آن قدری مشکل خواهد بود .

شما در حال مطالعه مقاله قیمت سنگ پلیمری هستید

موزاییک های پلیمری در چند لایه ساخته می شوند ؟

این موزاییک ها در دو لایه ساخته می شوند که این دو لایه عبارتند از :

 • لایه ی اولیه یا رو : در این لایه نقش و رنگی که قرار است بر روی موزاییک قرار بگیرد هک خواهد شد ، همچنین این لایه از پودر سنگ و آب به همراه روان کننده تشکیل شده است .
 • لایه ی دوم یا لایه ی نارین : این لایه به نسبت دارای ضخامت بیشتری از لایه ی رویه است تا بتواند فشار های وارده از سطح را بهتر تحمل کند ، همچنین این لایه نیز همانند لایه ی اول از ماسه ، سیمان و آب به همراه دیگر مواد ساخته می شود .
موزاییک های پلیمری در چند لایه ساخته می شوند ؟
موزاییک های پلیمری در چند لایه ساخته می شوند ؟

موزاییک های پلیمری در چه رنگ هایی تولید می شوند ؟

با توجه به اینکه از رنگ دانه ها برای رنگ بندی در موزاییک های پلیمری استفاده می شود ، این امکان را به تولید کنند ه خواهد داد که به وسیله روان کننده ها موزاییک هایی در رنگ بندی متفاوت در رنگ های سبز ، سفید ، آبی و قرمز و … تولید کند و همچنین می توان از قالب های ABS برای ایجاد موزاییک هایی  با طرح های مختلف کمک گرفت .

آیا می توان از موزاییک های پلیمری به عنوان روشی دائمی برای کفپوش کردن استفاده کرد ؟

همانطور که در مباحث بالا توضیح داده شد ، این نوع از موزاییک هایی پلیمری در صورتی که توسط کارشناسان  به همراه اندازه گیری دقیق تولید شده باشند می توانند به عنوان کفپوش های دائمی به کار روند به طوری که بسیاری از مشتریان و استفاده  کنندگان از  موزاییک های پلیمری را در مقایسه با کفپوش های ارزان تری که دربازار وجود دارد مناسب نمی دانند چرا که پایین بودن قیمت می تواند به معنی بی کیفت بودن این محصولات باشد

اما در هنگام استفاده و خرید موزاییک های پلیمری باید به این نکته توجه داشته باشید که این نوع از کفپوش های ارزان در صورت استفاده کردن در محوطه سازی پس از گذشت دو سال عمر خود را از دست خواهند داد و نیاز به تعویض کردن خواهند داشت اما این در حالی است که موزاییک های پلیمری تولید شده و مرغوب به دلیل  داشتن توانمندی برای مقاومت در شرایط آب و هوایی مختلف می توانید پس از گزشت چندین سال نیز از آنها استفاده نمایید

به طوری که نیاز به تعویض نخواهند داشت ، درنتیجه استفاده از موزاییک های پلیمری به دلیل اینکه مناسب تر هستند  و  از استحکام کافی در هنگام استفاده برخوردار می باشند برای محوطه سازی مقرون به صرفه تر هستند ، از طرفی  دیگر در این نوع از موزاییک ها  مواد اولیه ی مرغوب و همچنین  مواد افزودنی  شیمیایی با کیفیت به کار برده شده است به همین خاطر است ، این نوع از موزاییک های پلیمری  در مقابل نفوذ آب به دلیل نانو بودن به خوبی از خود مقاومت نشان می دهند ، به طوری که می توان از آن ها در  کفپوش کردن استخر ها استفاده کرد .

از سنگ های مصنوعی در چه مکان هایی استفاده می کنند ؟

از این سنگ ها می توان در محوطه سازی ، پارک ها ، کفپوش کردن استخر ونمای ساختمان ها استفاده کرد ، در نتیجه از این سنگ ها به دلیل اینکه مقاومت خوبی در مقابل رطوبت و شرایط آب و هوایی سرد دارند ، می توان در مناطق و قسمت هایی از کشور که پر باران هستند  بیشتر استفاده کرد .

از سنگ های مصنوعی در چه مکان هایی استفاده می کنند ؟
از سنگ های مصنوعی در چه مکان هایی استفاده می کنند ؟

چرا استفاده کردن از سنگ های پلیمری در  نماسازی مناسب می باشد ؟

این نوع از سنگ ها به دلیل چسبندگی بالایی که دارند کاربرد فراوانی در نما کردن ساختمان ها دارند ، به همین دلیل در زمان استفاده از این سنگ ها و با استفاده از اسکوپ سنگ می توان به خوبی سنگ را بر روی دیوار قرار داد به همین دلیل احتمال ریزش سنگ در این روش در زمان های زلزله یا هر چیز دیگری به حداقل خواهد رسید .

صاحبان برج ها و آپارتمان های بلند از استفاده کنند گان عمده ی این نوع از سنگ ها برای زیبا سازی نمای ساختمان می باشند چراکه یک دست بودن سطح در کنار مقاومت فوق العاده  و چسبندگی بی نظیر این نوع سنگ باعث می شود تا مشتریان زیادی پیدا کند .

شما در حال مطالعه مقاله قیمت سنگ پلیمری هستید

کاشی و سرامیک ایران بخصوص سنگ های پلیمری در جهان دارای چه مشکلاتی می باشند ؟

از مشکلاتی که بر سراه صنعت کاشی و سرامیک بخصوص سنگ های پلیمری قرار گرفته است می توان به موارد زیر اشاره کرد که عبارتند از :

 1. نداشتن برندیگ در بازار های جهانی برای صادرات و شناسایی این محصول ایرانی
 2. در بعضی از موارد تنوع چشم گیری در محصولات صادراتی وجود ندارد.
 3. به دلیل بالا رفتن هزینه تولید کنندگان در ساخت این محصولات برای صادرات با مشکلاتی روبه رو شده اند.
 4. هزینه بالای تعمیر و خریداری دستگاه های میکس باعث شده است تولید کنندگان را با درد سر های جدی در این حوزه از تولید موزاییک روبه رو کرده است  .
کاشی و سرامیک ایران بخصوص سنگ های پلیمری در جهان دارای چه مشکلاتی می باشند ؟
کاشی و سرامیک ایران بخصوص سنگ های پلیمری در جهان دارای چه مشکلاتی می باشند ؟

ایران  از نظر صادرات سنگ های پلیمری در جهان چه جایگاهی دارد ؟

با توجه به آمار های موجود ایران از لحاظ صادرات سنگ های پلیمری در سال های مختلف فراز و فرود هایی داشته است، اما چیزی که مشخص است این می باشد که کاشی و سرامیک ایران با توجه به اینکه از نظر برندینگ وضعیت خوبی ندارد اما همواره در جهان سنگ پلیمری ایران شناخته شده می باشد به صورتی که کشور های جهان کاشی و موزاییک ایران را بهترین نوع در جهان به دلیل کیفیت و مقاومت بالایی که دارند می شناسند .

 

همچنین ایران از لحاظ صادرات این محصول به کشور های مختلف از جایگاه خوبی در جهان برخوردار می باشد، همچنین وجود کشور های توسعه نیافته ای که در اطراف ایران مانند عراق، پاکستان، افغانستان و حتی کشور های آفریقایی باعث شده است بازار مناسبی برای صادرات این محصول برای ایران به وجود بیاید ، بنابراین تولید کنندگان  ایرانی می تواند با ایجاد طرح های مختلفی که در این نوع از محصول می تواند بدهد میزان تقاضا برای واردات این محصول  را توسط کشور های دیگر به صورت چشمگیری افزایش می یابد.

امیدواریم که مقاله قیمت سنگ پلیمری فوق در جهت راهنمایی شما در رابطه با سنگ های پلیمری موثر بوده باشد.

Share:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on pinterest
Pinterest
Share on linkedin
LinkedIn

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقالات مرتبط

قیمت واش بتن مازندران

قیمت واش بتن مازندران

در این مقاله قصد داریم به بررسی موضوع قیمت واش بتن مازندران بپردازیم. یکی از فاکتورهای مهم در دکراسیون و زیباسازی فضای داخلی از قبیل منازل، ادارات و اماکن تجاری و همچنین فضاهای خارجی مانند فضای شهری، پیاده روها، پارک ها و میدان ها، طراحی و ساخت کفپوش های مناسب فضای منطقه است. می توان

ادامه مطلب »
واش بتن بابلسر

واش بتن بابلسر

در این مقاله قصد داریم، در رابطه با واش بتن بابلسر بحث کرده و اطلاعات مفیدی را به شما عزیزان بدهیم. امروز در کف پارک ها، حیاط ها و حتی پیاده رو ها از واش بتن استفاده کرده و همه با ظاهر آن ها آشنا هستیم. اما این مصالح جدید دارای تفاوت های و مزایای

ادامه مطلب »
انواع موزاییک پلیمری

انواع موزاییک پلیمری ؛ مواد اولیه، کاربردها و جزئیات

در این مقاله قصد داریم پیرامون انواع موزاییک پلیمری مطالبی را برای شما دوستان ارائه نماییم. موزاییک یکی از مصالحی می باشد که کاربرد های زیادی در ساختمان سازی دارد، قیمت موزاییک بستگی به نوع، کیفیت، اندازه، و تنوع رنگی در انواع موزاییک متفاوت است. سنگ های ساختمانی و موزاییک های پلیمری یکی از شاهکار

ادامه مطلب »
واش بتن مرغوب

واش بتن مرغوب چه ویژگی هایی دارد؟

هر واش بتنی که با بهترین کیفیت ساخته می شود، دارای ویژگی های خاصی است و لازم است که به این ویژگی ها دقت زیادی گردد. با خرید واش بتن مرغوب این شانس را پیدا می کنید که با پرداخت مبلغ متناسبی، از کیفیت به مراتب بیشتری برخوردار شده و کفپوش عمر بالاتری در استفاده

ادامه مطلب »
اسکرول به بالا