قیمت انواع سنگ فرش حیاط خانه + روش های چیدمان

قیمت انواع سنگ فرش حیاط

امروزه دکوراسیون محیط اطراف بسیار مهم می باشد و بیشتر افراد سعی میکنند از بهترین و زیباترین مصالح برای زیباتر شدن استفاده کنند . یکی از مکان هایی که که در زیبایی کل محیط تاثیر گذار میباشد دکوراسیون حیاط می باشد ، معمولا حیاط در هر منزل و یا ساختمان در قسمت ورودی ساختمان قرار دارد به همین دلیل در نمای کلی ساختمان بسیار تاثیر می گذارد .

قیمت انواع سنگ فرش حیاط
قیمت انواع سنگ فرش حیاط

بعضی از حیاط ها در منازل جنبه شخصی دارد و در پشت ساختمان قرار می گیرد. هر کدام از این حیاط ها را می توان با توجه به سلیقه و نیاز افراد طراحی و دیزاین کرد . معمولا برای حیاط ها از انواع سنگ فرش ها استفاده می کند و قیمت انواع سنگ فرش حیاط خانه با توجه به مواد اولیه و طرحی که انتخاب می شود متنوع می باشد.

سنگ فرش کردن حیاط

معمولا افراد با توجه به سلیقه خود سنگ فرش را انتخاب می کنند. یکی از عوامل تاثیرگذار در انتخاب سنگ فرش های ساختمانی قیمت می باشد و بیشتر افراد به دلیل بودجه ای که دارند تصمیم می گیرند که از سنگ فرش های ارزان قیمت و بی کیفیت استفاده کنند، اما غافل از این هستند که این سنگ فرش های ارزان قیمت کیفیت پایینی دارند و خیلی سریع خراب می شوند

بهتر است بدانید که شما هر چه هزینه برای سنگ فرش های حیاط می کنید به گونه ای در حال سرمایه گذاری هستید و باعث می شود که تا مدت ها بدون دردسر بتوانید از آنها استفاده کنید . یکی از مصالحی که می توان برای سنگ فرش کردن حیاط استفاده کنید بتن می باشد زیرا این مورد یکی از ارزان ترین مصالح است و می توانید به راحتی آن ها را نصب نمایید.

سنگ فرش کردن حیاط
سنگ فرش کردن حیاط

اصول استفاده از سنگ فرش های بتنی

بتن یکی از مصالح استاندارد می باشد که به نسبت مصالح دیگر بسیار مقرون به صرف است و نصب آسانی دارد همچنین شما دردسری برای مراقبت از آن ندارید و می توانید به راحتی از آنها استفاده کنید.

شما می توانید با استفاده از الگوهای از پیش تعیین شده طرح های زیبایی به بتن ها بدهید و این کار باعث می شود که روحی دیگر به سنگ فرش حیاط خانه بدهید و محیط اطراف را زیباتر کنید . برای اینکه بتوانید سنگ فرش های بتنی با استفاده از بتن های پیش ساخته درست کنید می توانید بتن را در قالب مورد نظر خود بریزید و شکل های دلخواه به آن بدهید. شما برای پیدا کردن قالب های بتنی در شکل های مختلف نیاز به کار سختی ندارید میتوانید از فروشگاهی که مرتبط با ابزار فروشی می باشد آن را تهیه نمایید .

معمولا این سنگ های بتنی پیش ساخته با عنوان سنگ فرش مدولار در بازار موجود می باشد و خط های تولید به گونه ای می باشند که چند سنگ فرش یک طرح خاص دارند و زمانی که در کنار هم چیده یک طرح زیبا و خاص را ایجاد می کنند. به همین دلیل شما می توانید با کمترین هزینه یک تنوع و رنگ داشته باشید و همچنین طرح دلخواه را با هزینه بسیار کمتر و مقرون به صرفه تر خریداری کنید.

اصول استفاده از سنگ فرش های بتنی
اصول استفاده از سنگ فرش های بتنی

در سنگ فرش های بتنی که می توانید استفاده کنید نیازی نیست که دغدغه ای برای اندازه، رنگ، شکل و بافت داشته باشید و با توجه به سلیقه خود هر مدلی که خواستید را انتخاب نمایید.

به همین دلیل معمولا افرادی که می خواهند از طرح های مختلف با توجه به سلیقه و ظاهر خود استفاده نمایند پیشنهاد می شود که از سنگ فرش های بتنی استفاده کنند زیرا این سنگ فرش ها علاوه بر طرح هایی  متناسب با سلیقه شما می تواند قیمت بسیار مناسب تری به نسبت سنگ فرش های دیگر داشته باشند. این سنگ فرشها برای مکان هایی مانند پیاده روها، حیاط و مکان هایی که احتمال راه افتادن آب وجود دارد، مناسب است. زیرا آب به درون  آنها جذب می شود و باعث می شود که آب بر روی آن ها باقی نماند

سنگ فرش های بتنی بسیار منعطف هستند و می توانید به صورت چند منظوره از آنها استفاده نمایید شما از این طریق می توانید در کنار سنگ فرش های بتنی از سنگ فرش های خارجی و جذابی که در بازار میباشد استفاده نمایید. یک نمونه از سنگ فرش های بتنی که به صورت ترکیبی کار می شود استفاده از سنگ فرش های بتنی به همراه سنگ ریز و سن می باشد که نمای بسیار زیبایی دارد.

اگر شما میخواهید در حیاط خود ماشین پارک کنید و یا به عنوان پارکینگ از آن استفاده کنید بهتر است از سنگ فرش های نازک استفاده کنید که لبه آنها باریک تر باشد این سنگ فرش ها نیز به نسبت سنگ فرش های بتنی زیباتر هستند. اگر شما می خواهید در تراس و یا یک ایوان کوچک نما بدید بهتر است از سنگ فرش ها بتنی با رنگ های مختلف استفاده کنید تا به محیط کوچک خود جلوه و بعد بدهید.

قیمت انواع سنگ فرش حیاط

برای سنگ فرش کردن محیط بیرونی به خصوص حیاط ها انواع مختلفی وجود دارد که در زیر سعی کرده ایم به انواع سنگ فرش ها اشاره نماییم:

قیمت انواع سنگ فرش حیاط
قیمت انواع سنگ فرش حیاط

سنگ فرش کردن به کمک آجر 

سنگ فرش کردن با آجر یکی از سبک هایی کلاسیک می باشد که با تمامی اقلیم ها سازگار می باشد . معمولا سایز استاندارد آجرها  ۲۰ * ۱۰ می باشد و افرادی که به عنوان نصاب این سنگ فرش ها هستند می توانند از طرح های مختلفی در این سنگ فرش ها استفاده کنند . رنگ قرمزی که در این آجرها می باشد به محیط گرمای دلچسبی می بخشد.

شما می توانید در کنار آجر از مصالح دیگر استفاده نمایید تا از ترکیب آنها لذت ببرید بیشتر طراحان دکوراسیون خارجی در کنار سنگ فرش های آجری از چوب و یا سنگ استفاده می کنند. آجرها ز دسته مصالحی می باشند که به صورت صنعتی تولید میشوند و در حقیقت برای جایگزینی سنگ ها انتخاب شده اند.

البته آجرها نوعی از سنگ ها هستند که به صورت دگرگون با تغییر وضعیت خشت به وجود آمده اند. می توان گفت اجر از اولین مصالحی می باشد که به دست انسان ها تولید شده است و امروزه به صورت صنعتی در تولیدهای انبوه استفاده می شود. آجر ها انواع مختلفی دارد که آجر رسی از اولین آجرها می باشد و قدمت چندین هزارساله دارد و در حال حاضر با پیشرفتی که علم داشته است انواع مختلفی از آجرها تولید می شود.

سنگ فرش کردن به کمک سنگ ریزه 

یکی دیگر از روش های سنگ فرش کردن ، سنگ فرش ها به کمک سنگ ریزه می باشد که ای نوع از سنگ فرش ها بسیار نفوذ پذیری بالایی دارند و برای هموار کردن محوطه استفاده می شوند .

سنگ ریزه ها در اصل از سنگ های متلاشی شده است و برای محیط هایی مانند مسیرها و پاسیوها بسیار مناسب می باشند و شما می توانید به کمک آنها مسیرها را هموار کنید . معمولا در این سنگ فرش برای مرزبندی از  یک لبه صلب استفاده می کنند .

استفاده از چوب و سنگ در کنار سنگ ریزه ها 

سنگ ریزه ها معمولا یک ظاهر سبک و زیاد دارند و می توانید به راحتی نصب کنید .  سنگ ریزه ها معمولا دارای رنگ گرم هستند و به همین دلیل می توانید از چوب و سنگ استفاده نمایید شما با این کار می توانید یک مسیر عبوری زیبا ایجاد نمایید  .

سنگ فرش های سنگریزه ای معمولا به گونه ای درست شده اند که ساییده و پولیش داده باشند و این روش چندین مرحله انجام می شود که سنگ های قلوه ای حالت طبیعی را به خود بگیرند و تنها تفاوتی که با مدل های طبیعی دارند این است که شما می توانید یک طرح یک رنگ  و یک دست ایجاد نمایید .

کاربردهای قلوه سنگ و سنگریزه ها متفاوت می باشد شما می توانید از این موارد در باغچه ها ، فضای سبز ، آکواریوم ، نمای دیوار و  . . .  استفاده کنید و حتی در بعضی از مواقع در کارهای هنری مانند تابلو ها از آن استفاده کنید .

سنگ فرش کردن با سنگ آهک 

یکی از موارد دیگر برای سنگ فرش کردن سنگ آهک می باشد شما می توانید با استفاده از این سنگ فرش ها در اقلیم های گرم برای بازتاب گرما استفاده نمایید . معمولا سنگ آهک به رنگ سفید و یا کرم می باشد و در بعضی از مواقع به رنگ خاکستری است .

رنگ های روشنی که برای سنگ آهک استفاده می شود معمولا در اقلیم های گرم استفاده می شود زیرا گرما را منعکس نمی کنند  همچنین بیشتر در فضاهای سبز دیده می شوند . اگر محیط شما کوچک است و حیاط نسبتا کوچکی دارید می توانید از این سنگ فرش ها استفاده کنید یک روشنایی زیبا به محیط شما می دهد .

سنگ فرش کردن با سنگ آهک :
سنگ فرش کردن با سنگ آهک

سنگ فرش کردن با تراورتن 

یکی دیگر از مدل های سنگ فرش کردن تراورتن می باشد  این نوع سنگ فرش برای محیط های اطراف مناسب می باشد زیرا این سنگ فرش به نسبت سنگ آهک سخت تر می باشد و فضایی برای نفوذ ندارد به همین دلیل نگهداری این سنگ فرش ها آسان تر می باشد و شما می توانید در محیط های که آبریزی زیاد دارد با خیال راحت از این سنگ فرش های تراورتن استفاده نمایید .

یکی از قابلیت های مهمی که این سنگ فرش ها دارد و دلیل انتخاب آن در اطراف استخر این است که می توانید با پای برهنه در این محیط استفاده نمایید . سنگ های تراورتن از سنگ های طبیعی می باشد که بین سنگ مرمر  و آهک می باشند  این نمونه سنگ ها در غارها و چشمه ها پیدا می شود .

سنگ فرش کردن با تراورتن :
سنگ فرش کردن با تراورتن

جلوگیری از لغزش

یک سری سوراخ هایی در سطح این سنگ ها موجود می باشد به همین دلیل از لغزش جلوگیری می کنند و یک سطح منحصر به فرد که مخصوص سنگ تراورتن می باشد را ایجاد می کنند . سنگ های تراورتن مزیت های زیادی دارند که در زیر به آنها اشاره کرده ایم :

جلوگیری از لغزش
جلوگیری از لغزش

سنگ های تراورتن یک سطح خنک دارند به همین دلیل برای محیط هایی با اقلیم گرم که می خواهند د راستخر های و پاسیوها استفاده کنند بهترین گزینه سنگ تراورتن می باشد .

سنگ های تراورتن این قابلیت را دارند که اگر در محیط هایی مانند  استخر استفاده شوند مانند بسیاری از سنگ های دیگر لغزنده نمی باشند و دلیل آن منافذی است که درون سنگ تراورتن وجود دارد .

می توانید در سنگ فرش های تراورتن به جای اینکه از روش ملات ریزی استفاده کنید، از روش خشکه چینی استفاده نمایید.

 1. سنگ های تراورتن یک نمای لوکس و زیبا به محیط شما می دهند.
 2. رنگ های موجود در سنگ های تراورتن از بین نمی رود.
 3. رنگ های رایج سنگ های تراورتن صرفه اقتصادی زیادی دارند.

سنگ فرش کردن با سنگ لوح 

یکی دیگر از  راه های سنگ فرش کردن، سنگ فرش کردن با سنگ لوح می باشد، این سنگ ها برای اقلیم های سرد مناسب می باشد . سنگ لوح ها معمولا رنگ های زغالی تا سبز یشمی دارند.

این سنگ ها در برابر سرما و یخ زدگی بسیار مناسب می باشند. سنگ رنگی معمولا یک سطح ورقه ورقه دارد که معمولا خطوط درزش به صورت شکسته می باشد و همین شکستگی یک نمای زیبا به محیط می دهد بعضی از افراد می خواهند که از سنگ های لوح مانند استفاده کنند اما قصد دارند به صورت منظم باشند و از طرح های شکسته آن استفاده نکنند به همین دلیل می توانند از این سنگ فرش هاب به صورت ابعاد مشخص در محیطی که می خواهند استفاده نمایند.

سنگ فرش کردن با واش بتن 

روش دیگر برای سنگ فرش کردن واش بتن می باشد این سنگ فرش نمایی زیبا به محیط شما می دهد و همچنین دارای قیمت بسیار مناسبی می باشد . نام دیگر واش بتن موزاییک شسته می باشد و از دسته کفپوش های بتنی نیز می باشد و دارای ترکیبات ماسه ، سیمان ، چسب بتن ، مواد روان کننده بتن و سنگ های معدنی می باشد  همچنین یکی دیگر مواد اولیه که در واش بتن استفاده می شود رنگ های متنوعی است که برای زیبا کردن در موزاییک ها استفاده می شود .

واش بتن ها از آن دسته از کفپوش ها می باشند که مقاومت بسیار بالایی دارند و در برابر تغییرات هوایی مانند گرما و سرما بسیار مقاوم می باشند و معمولا برای اصطکاکی که در محیط هایی مانند پارک ها و معابر شهری وجود دارد استفاده می شود .

ابعاد مختلف

ابعاد مختلفی برای تولید واش بتن وجود دارد بیشترین استفاده واش بتن ها از سایز ۶۰ * ۳۰ می باشد ، البته باید بدانید واش بتن در ابعاد مختلفی تولید می شود که به شرکت تولید کننده بسیار بستگی دارد ولی ضخامتی که معمولا استفاده می شود ۴ تا  ۴ /۵ سانتی متر می باشد

که در بعضی از مواقع سطح برجسته و در بعضی از مواقع یک سطح یکنواخت دارد و سایزهای  ۳۰ * ۳۰  ، ۵۰ * ۵۰ ، ۴۰ *۴۰  ، ۶۰ * ۳۰   با توجه به نیاز مشتری و درخواست هایی که می شود در رنگ های مختلف تولید می شود .

در بعضی از مواقع بیشتر این سایز ها با توجه به درخواست مشتریان به صورت سفارشی ساخته میشود و اگر یک سطح خاصی برای استفاده از آن در نظر گرفته شود مانند پله ها متناسب با سایز مورد نیاز برای آن تولید می شود . مثلا بیشتر تولید کنندگان از رنگ های تیره برای مکان های شلوغ و از رنگ های روشن برای مکان هایی مانند حیاط های منازل استفاده  می کنند .

سنگ فرش کردن با گرانیت 

یکی از روش های سنگ فرش کردن ، سنگ فرش کردن با گرانیت می باشد که به دلیل گران بودن کمتر استفاده می شود .اما این سنگ فرش ها مقاوم هستند و طول عمر زیادی دارند و شما می توانید تا چندین سال بدون نگرانی از این سنگ فرش ها استفاده نمایید .

از سنگ فرش گرانیت در معابر استفاده می شود اما دو نکته وجود دارد بعضی از افراد به دلیل گران بودن قیمت آنها از این سنگ ها استفاده نمی کنند و در نقطه مقابل بعضی از افراد برای اینکه این سنگ ها مقاومت بالایی دارند از این سنگ ها استفاده می کنند .

سنگ فرش کریستالی

یکی از سنگ فرش هایی که طرفداران زیادی دارد سنگ فرش های کریستالی می باشد  از سنگ فرش های کریستالی لایبید برای سنگ فرش های محوطه های بیرونی استفاده می شود .

سنگ فرش های کریستالی دو مدل پر تکرار دارد به نام مدل تیشه ای و شیاردار ، که بیشترین استفاده را دارند .پیشنهاد ما به شما این است که از سنگ فرش تیشه ای برای کف سازی محیط های بیرونی استفاده می شود و دلیل آن این است که احتمال سرخوردگی در زمان بارندگی و خیس شدن بر روی این سنگ فرش ها بسیار کم می باشد .

اگر شما میخواهید یک سنگ فرش با کیفیت بالا که استحکام بالا و همچنین قیمت مناسب دارد استفاده کنید پیشنهاد ما به شما این است که از سنگ فرش های کریستالی استفاده نمایید . سنگ فرش های کریستالی   در برابر تغییرات آب و هوایی بسیار مقاوم  است و به همین دلیل می توانید از این سنگ فرش ها در محیط های بیرونی استفاده نمایید و چندین سال بدون دردسر از آن استفاده نمایید .

زیباتر کردن محوطه حیاط

از دیرباز بشر به دنبال این بوده که محیط پیرامون خود را زیبا تر کند ، در طول تاریخ این زیبایی ها دستخوش تغییرات زیادی بوده در گذشته های دور بیشتر از کاشی کاری و یا طرح های سنتی برای زیباتر کردن حیاط ها استفاده می شد .

حیاط و ایوان در معماری ایرانی جایگاه ویژه ای دارد و بیشتر طراحان به این قسمت از ساختمان توجه زیادی میکنند همانطور که میبینید بیشتر بناهای تاریخی دارای حیاط یا ایوان های بسیار زیبایی هستند به گونه ای که در پشت انها یک حوض که نشان دهنده حیات و زندگی می باشد وجود داشته است

زیباتر کردن محوطه حیاط
زیباتر کردن محوطه حیاط

همچنین قسمتی را برای باغچه که در آن گل و گیاه کاشته شود همیشه در تمامی آثار به چشم میخورد ، زیبایی دیگری که در حیاط ساختمان نما و سنگ فرش هایی است که استفاده شده است نماها در بناهای مهم بیشتر کاشی کاری می باشد و سنگ فرش ها نیز بیشتر از سنگ های طبیعی و یا موزاییک ساخته شده است .

اما امروزه این طرح ها به صورت مدرن استفاده می شود و بیشتر یک ایوان کوچک با حوضچه آب آبی که در قدیم بود به چشم می خورد در زیر به چند مورد از مدل های مدرن از دکوراسیون های بیرونی به ویژه حیاط پرداخته ایم :

سبک مینیمال

یکی از سبک هایی که امروزه زیاد استفاده می شود سبک مینیمال می باشد در این سبک ها سعی شده است که از نقش و نگارهای ریز و پرکار جلوگیری شود و بیشتر طرح های خلوت استفاده شود و از هر چیزی به عنوان یک مفهوم استفاده شود تا محیط حیاط ها را دلچسب نماید . در این طرح ها سعی شده است همه چیز به صورت خلوت و کم استفاده شود و محیط به صورت تمیز استفاده شود .

این ایده بیشتر به عنوان ایده مینیمال شناخته شده است که از سبکی مدرن در قرن  ۲۰ الهام گرفته است همچینی با توجه به این سبک از باغ های چینی برای استفاده از این سبک نیز بهره می گیرند . بیشتر در نمای مینیمال از ساختمان های بتنی و شیشه ای بدون تزیینات استفاده می شود .

بیشتر افرادی که این سبک را دوست دارند افرادی هستند که به دنبال نظم هستند و همچنین می خواهند همه چیز بر روی اصول خاصی در کنار یکدیگر قرار بگیرد زیرا در این سبک همه قسمت ها با خطوط ساده تشکیل می شوند حتی اگر قرار است از گیاه کاری استفاده شود سعی می شود از خطوط مشخص بهره گرفته شود .

در سبک های جدید سعی می شود که فضای بیرونی  در امتداد فضای داخلی منزل قرار بگیرد، این درحالی است که در گذشته ها حیاط یک بخش بیرونی محسوب می شد و برای طراحی آن از سبک های متفاوت با فضای داخلی استفاده شود .

اما از سال ۱۹۶۰ با طرح های جدید و مدرنی که در معماری استفاده شد سعی شد که به فضاهای بیرونی مانند حیاط و نمای ساختمان توجه ویژه ای شود و یک طرح و مدل یکنواخت با معماری داخلی داشته باشد .

شاید اصلی ترین دلیل این یکنواختی این است که بیشتر فضاهای ساختمانی کوچک شد و معماران سعی کردند از فضای بیرونی ساختمان نیز استفاده نمایند. دراین معماری های مدرن بیشتر از درب های بزرگ شیشه ای و همچنین درب های کشویی استفاده می شد.

و دلیل این کار این بود که از تمامی جزئیات برای بزرگتر شدن فضا بهره مند شویم به عنوان مثال درب های شیشه ای به دلیل باز بودن فضا را بزرگتر نشان می دهد و همچنین زمانی که از درب های کشویی استفاده می شود باعث میشود که نیاز به استفاده از فضا برای باز شدن در نداشته باشید.

در بعضی از مواقع از یک نوع مصالح و یا کفپوش ها استفاده می شود که فضا حجم داده شود که از ایده هایی که در سبک های مدرن استفاده می شود سبک باغ های ژاپنی می ابدش دراین سبک ها تخته سنگ ها را بر روی شن های تمیز که به صورت طرح و الگوهای چرخشی و دورانی در کنار هم قرار گرفته اند استفاده می شود. دلیل استفاده از این ایده در باغ های زاپنی این است که تعادلی بین روح و معنویت برقرار کنند. به بیان دیگر از هر چیزی که مانعی برای رد شدن انرژی می شود ممانعت کنند .

مثال

سنگ فرش کردن حیاط در نماهای مدرن سعی می شود یک تعادل بین هر جزئی با کل فضا برقرار شود. به همین دلیل سعی می شود از هر چیزی کم و به اندازه استفاده شود تا فضای پیرامون شلوغ نشود ، مثلا اگر کسی می خواهد در فضای پیرامون خود از گیاهان استفاده کند باید بداند که دراین سبک باید از مقدار کم و به اندازه استفاده شود .

و همچنین همیشه دقت کند که در حفظ گیاهان کوشا باشد مثلا به هیچ عنوان قرار نیست که از مدل های مختلف گیاهان استفاده شود بهتر است به صورت محدود مثلا یک یا دو مدل گیاه را انتخاب کنید و سپس همیشه سعی کنید که به این گیاهان رسیدگی کنید تا شاداب و سرزنده باشند و همچنین هیچ گیاه علف هرزی در کنار آنها نروید و یا زرد نشود .

نکته مهم بعدی این است که مثلا اگر شما می خواهید فضایی برای غذاخوری و یا مطالعه در نظر بگیرید بهتر است از بخش هایی هم سطح استفاده کنید . یکی دیگر از بخش هایی که در سبک های مدرن حیاط بسیار مهم می باشد سنگ فرش حیاط است .

معمولا سنگ فرش ها در حیاط باید صاف و بدون طرح های شلوغ باشد و بیشتر از طرح های ساده استفاده شود . نکته مهم دیگر این است که باید زمان نصب سعی شود همه چیز تمیز و منظم انجام شود زیرا در این سبک ها کوچکترین خرابی و یا حتی زیاد و کم بودن به چشم می آید . مصالحی مانند ماسه سنگ و سنگ آهک از مصالحی است که در این معماری زیاد استفاده می شود البته در بعضی از مواقع از بتن های براق نیز برای این معماری بهره می گیرند .

نکته مهم
سنگ فرش حیاط

شستشوهای فشاری

این نوع مصالح معمولا با شستشوهای فشاری خیلی راحت تمیز می شود حتی هر گونه لکه و جلبکی از روی آن پاک می شود . در بیشتر مواقع باید بین مصالح فاصله سه میلیمتری رعایت شود و ب توجه به سلیقه طراح ممکن است در قسمت هایی در این فاصله از چمن استفاده شود .

در سبک های مدرن دیگر مانند گذشته از درخت های بزرگ استفاده نمی شود و تنها از گیاهان کوچک برای زیباتر کردن فضا استفاده می شود . در انتخاب گیاه باید خیلی تمرکز شود تا گیاهی متناسب با شرایط آب و هوایی انتخاب شود تا نگهداری راحت تر داشته باشد و دیرتر خراب شود . دلیل استفاده از گیاه در محوطه های بیرونی مانند حیاط این است که به محیط روحیه بدهند . با توجه به زندگی پرمشغله امروزی باید گیاهان به وقت زیادی  نیاز نداشته باشند .

قیمت سنگ فرش حیاط

در سال های اخیر از سنگ فرش برای پوشش دادن معابر مختلف استفاده می کنند، به طوری که می توان از این نوع پوشش برای  فضا سازی در حیاط ها هم  استفاده کرد چرا که پس از وارد شدن به خانه اولین جایی که آن را خواهید دید حیاط می باشد.

بنابراین یکی از اصلی ترین دلایلی که از این نوع پوشش استفاده می کنند به دلیل استحکام و مقاومت بالایی است که سنگ های استفاده شده برای کف پوش کردن دارند، چرا که در صورت استفاده از سنگ به عنوان پوشش به سادگی در مجاورت با شرایط آب و هوایی محتلف دچار فرسایش نخواهند شد و همچنین استفاده از سنگ فرش برای پوشش دادن می تواند باعث زیبا تر شدن محیط نیز  بشود.

قیمت سنگ فرش کف حیاط
قیمت سنگ فرش کف حیاط

از چه نوع سنگ هایی می توان برای سنگ فرش کردن استفاده کرد؟

سنگ گرانیت و تراورتن

از جمله سنگ هایی که  برای سنگ فرش کردن معابر، خیابان ها و حتی حیاط می توان استفاده کرد عبارت اند از سنگ گرانیت و تراورتن، چرا که این نوع از سنگ ها دارای استحکام بالا در مقابل فرسایش و ضربه می باشند و به سادگی دچار فرسایش نخواهند شد.

سنگ خارا از آن دسته از سنگ هایی می باشد که برای استفاده به عنوان سنگ فرش بسیار مناسب می باشند، چرا که این نوع سنگ یا همان سنگ گرانیت به دلیل داشتن بافت مستحکم که تشکیل شده است از دانه های درشت و متوسط است می تواند انتخاب خوبی برای سنگ فرش کردن باشد.

سنگ کوهی

سنگ های کوهی یا همان کوارتز و همچنین فلدسپات ها به عنوان کانی از مناسب ترین نوع سنگ های گرانیت برای پوشش دادن حیاط می تواند مورد استفاده قرار بگیرد، یکی از اصلی ترین دلایل استفاده از این سنگ ها چگالی بالای آن ها می باشد به طوری که با چگالی ۲.۷۵ از سنگین ترین سنگ های گرانیتی به شمار می روند، بنابراین استفاده از این سنگ به دلیل محکمی و سختی که دارند برای سنگ فرش کردن مناسب خواهند بود.

سنگ مرمریت

سنگ مرمر از دیگر سنگ هایی می باشد که می توان از آن برای سنگ فرش کردن حیاط استفاده کرد، بنابراین ساختار اصلی تشکیل دهنده این نوع از سنگ بیشتر آهک خواهد بود به همین دلیل هر چه مقدار آهک سنگ بیشتر باشد در نتیجه نفوذ پذیری آن در مقابل آب کمتر خواهد بود، در صورتی هم که سنگ مرمر خریداری شده دارای آهک فراوان باشد باید این انتظار را داشته باشید که در مقابل نفوذ آب مقاومتی از خود نشان ندهد و به راحتی آب را از خود عبور دهد.

یکی از عیوبی که استفاده از سنگ های مرمر به عنوان سنگ فرش دارند را می توان به نداشتن مقاومت دربرابر سرما و گرما اشاره کرد، البته شما می توانید از سنگ های مرغوب مرمریت که دارای جذب آب پایین هستند استفاده کنید

در همین رابطه انواع سنگ مرمریت که می شود به عنوان سنگ فرش استفاده کرد را نام می بریم. می توان به مرمریت کاشمر، مرمریت نمین، مرمریت مهکام، مرمریت لته و…. اشاره کرد.

سنگ مرمر رسوبی

از دیگر سنگ هایی که می توان به عنوان سنگ فرش از آن ها استفاده کرد سنگ مرمر رسوبی می باشد، این نوع از سنگ دارای ویژگی های بسیار زیادی می باشد از جمله زیبایی و نفوذ ناپذیر بودن در مقابل آب که باعث شده است سنگ های مرمر مورد توجه افرادی قرار بگیرد که قصد پوشش دادن فضای حیاط خود را دارند.

ایران یکی از کشور های تولید کننده ی مهم در زمینه ی سنگ مرمر می باشد به طوری که دارای معادن فراوان و کارخانه های زیادی برای برش دادن این نوع سنگ می باشد، اما در کنار همه ی ویژگی هایی که سنگ مرمر دارد خش پذیر بودن آن باعث شده است دارای نقاط ضعفی نیز باشد به همین دلیل استفاده کنندگان این نوع سنگ را برای سنگ فرش کردن حیاط مناسب نمی داند.

سنگ چینی

سنگ چینی یا بلوری این نوع از سنگ به دلیل داشتن بافت صافی که دارد برای سنگ فرش کردن مناسب می باشد، همچنین نفوذ پذیری آن نیز در مقایسه با تراوتن و مرمر کمتر می باشد در نتیجه از سنگ چینی می توان به عنوان گزینه ای مناسب برای سنگ فرش کردن حیاط نام برد.

این نوع از سنگ به دلیل این که آب را در خود نفوذ نمی دهد گزینه ی مناسبی برای پوشش دادن فضای حیاط هایی می باشد که در آن گل و گیاه وجود دارد در نتیجه در زمان آب دادن به آن ها آبی به داخل سنگ فرش نفوذ پیدا نمی کند.

سنگ لایم استون

سنگ لایم استون یکی دیگر از سنگ هایی می باشد که می توان برای سنگ فرش کردن حیاط از آن استفاده کرد، به نظر کارشناسان این نوع سنگ به دلیل داشتن خاصیت آهکی و میزان نفوذ پذیری زیاد آب برای سنگ فرش کردن حیاط مناسب نمی باشند.

سنگ سند استون

سنگ سند استون نمونه ای دیگر از سنگ ها می باشد که در سنگ فرش کردن می توان استفاده کرد، اما این نوع از سنگ نیز بهتر است در جاهایی که رطوبت بالا می باشد استفاده نشود.

تراورتن به عنوان یکی از سنگ هایی که برای سنگ فرش کردن مورد استفاده قرار می گیرد چه ویژگی هایی دارد؟

 • تراورتن یکی از انواع سنگ های تزئینی به شمار می رود که باقی مانده ی آب ها و رسوباتی می باشد که از چشمه ها و غارها سرچشمه گرفته است، به همین سنگ تراورتن نوعی سنگ آهکی متخلخل می باشد که می توان از آن برای سنگ فرش کردن حیاط استفاده کرد.
 • این سنگ در ظاهر به رنگ های مختلفی نظیر زرد، خاکستری، قهوه ای و سیاه در طبیعت وجود دارد، اما معایبی که این نوع از سنگ دارد عدم یک دست بودن در رنگ و طرح است، به همین خاطر سنگ های تراورتن دارای بافت سستی هستند که به راحتی پس از خیس و منجمد شدن خورد خواهند شد.

آیا می توان از سنگ های کوبیک برای سنگ فرش کردن حیاط استفاده کرد؟

همه ی ما زمانی که نام سنگ را می شنویم به سرعت ویژگی های آن مانند مقاومت و مستحکم بودن سنگ به ذهنمان خطور می کند، بنابراین استفاده از سنگ به عنوان مصالح هم برای ساخت و ساز و هم برای نماسازی و کف پوش از دیر باز مورد استفاده قرار می گرفته است، به همین خاطر سنگ ها به دلیل داشتن کانی های متفاوتی که دارند می توان در دکوراسیون و پوشش دادن معابر نیز استفاده شوند چرا که باعث بالا بردن دوام و استحکام سطح در مقابل آسیب های محیطی خواهند شد.

آیا می توان از سنگ های کوبیک برای سنگ فرش کردن حیاط استفاده کرد؟
آیا می توان از سنگ های کوبیک برای سنگ فرش کردن حیاط استفاده کرد؟

می توان از سنگ های کوبیک برای استفاده در محوطه ی داخلی ساختمان یا محوطه ی بیرونی مانند حیاط استفاده کرد، به خصوص در جاهایی که میزان ترد زیاد است از سنگ کوبیک بهتر است بیشتر استفاده شود.

چرا که این نوع از سنگ ها به دلیل استحکام و مقاومت بالای خود به مرور زمان دچار فرسایش و سائیدگی نمی شوند، به همین خاطر می توان از آن ها به عنوان یک کفپوش ایده آل برای پوشش دادن حیاط استفاده کرد.

می توان از سنگ های کوبیک برای پوشش کف در محیط هایی مانند پارک ها، پیاده رو ها و … استفاده کرد، یکی از دلایل استفاده از این نوع سنگ ها که همان سنگ های گرانیتی هستند به این دلیل می باشد که این نوع از سنگ ها را پس از استخراج از معدن برش می دهند و به صورت های مکعبی در اندازه های مختلف در خواهند آورد در نتیجه استفاده از سنگ های کوبیک برای مکان های پر رفت و آمد و رو باز که در معرض قرار گرفتن در برابر شرایط آب و هوایی مختلف هستند بسیار می تواند گزینه ی مناسبی برای پوشش دادن محسوب شود.

سنگ کوبیک را  از چه نوع معادنی می توان استخراج کرد؟

سنگ کوبیک را می توان به وفور  در ایران مشاهده کرد به همین دلیل  معادن بسیار زیادی در کشور وجود دارند که این نوع از سنگ را می توان استخراج کرد، اما باید به این نکته توجه داشته باشید که سنگ کوبیکی که از هر منطقه استخراج می شود دارای قابلیت ها و ویژگی های متفاوتی می باشد که می توان با کنار هم قرار دادن این نوع از سنگ ها ترکیب های فوق العاده ای از سنگ فرش را برای پوشش دادن حیاط یا هر مکان دیگر به وجود آورد.

از جمله شهرها و استان های ایران که در آن ها معادن استخراج سنگ کوبیک وجود دارد می توان به سنگ کوبیک ساوه، نطنز و مشهد اشاره کرد که از نظر جنس و نوع سنگ دارای ویژگی های ممتازی هستند.

سنگ کوبیک را  از چه نوع معادنی می توان استخراج کرد؟
سنگ کوبیک را  از چه نوع معادنی می توان استخراج کرد؟

انواع و اقسام سنگ کوبیک بر اساس نوع و ساختار به چه صورتی تقسیم بندی می شوند؟

سنگ کوبیک که نوعی از سنگ گرانیت محسوب می گردد که در انواع و اقسام کوبیک منظم و نامنظم تولید می شود که برای سنگ فرش کردن بسیار مناسب می باشد به همین خاطر می توان این نوع سنگ را در ابعاد و اندازه های مختلف تولید کرد.

این نوع از سنگ ها در کارخانه به وسیله ی دستگاه های برشی که برای این کار تعبیه شده اند در اندازه های مخصوصی که مشتری سفارش می دهد برش داده می شوند به همین خاطر به این نوع از سنگ ها کوبیک منظم و همچنین سنگ هایی که پس از استخراج شدن از معادن خرد می شوند و سرانجام توسط دستگاه کارتر در ابعاد کوچک برای سنگ فرش کردن مورد استفاده قرار می گیرد را سنگ کوبیک نامنظم می گویند.

انواع و اقسام سنگ کوبیک بر اساس نوع و ساختار به چه صورتی تقسیم بندی می شوند؟
انواع و اقسام سنگ کوبیک بر اساس نوع و ساختار به چه صورتی تقسیم بندی می شوند؟

استفاده از سنگ های کوبیک برای سنگ فرش کردن  چه مزایایی در پی دارد؟

می توان از سنگ کوبیک برای سنگ فرش کردن هر نوع سطوحی استفاده کرد.

این نوع از سنگ ها دارای مقاومت بسیار بالایی در مقابله با شرایط آب و هوایی مختلف هستند و به سادگی از بین نمی روند.

سنگ کوبیک دارای تنوع رنگی و طرحی مختلفی می باشد، به همین خاطر می توان از این نوع از سنگ به دلیل جذابیت های فراوانی که دارد بسیار استفاده کرد.

یکی از ویژگی های مهمی که این نوع از سنگ ها را برای کف پوشش کردن مناسب تر کرده است صیقلی نبودن سطح آن ها می باشد. به همین خاطر در زمان بارندگی سطح سنگ کوبیک لیز نمی شود و مانع از سر خوردن افراد می گردد.

یکی از مهمترین ویژگی این نوع از سنگ داشتن مقاومت بالا در مقابل برش و شکستن می باشد که به راحتی انجام نمی گیرد.

استفاده از سنگ های کوبیک برای سنگ فرش کردن  چه مزایایی در پی دارد؟
استفاده از سنگ های کوبیک برای سنگ فرش کردن  چه مزایایی در پی دارد؟

منعکس نکردن نور خورشید از مهمترین ویژگی های سنگ کوبیک می باشد.

به دلیل این که این نوع از سنگ دارای ارتفاع و حجم زیادی است به همین خاطر در زمان به کار بردن به عنوان سنگ فرش نیازی به ریختن ملات زیاد ندارد.

می توان این سنگ ها را پس از استفاده به راحتی جدا کرد و در مکانی دیگر از آن ها استفاده شود.

یکی از مزیت های خوب استفاده از این نوع سنگ برای سنگ فرش قابلیت به کار بردن راحت و همچنین کم هزینه بودن نصب آن است به طوری که برای نصب این گونه از سنگ ها نیازی به سیمان هم وجود ندارد، اما در صورت تمایل برای استحکام بیشتر می توانید از سیمان نیز استفاده کنید.

پایین تر بودن قیمت این نوع از سنگ یکی دیگر از مزایایی استفاده از سنگ کوبیک به عنوان پوشش برای حیاط می باشد.

سنگ های کوبیک پس از نصب نیاز به نگهداری خاصی ندارند و در صورتی که به تعمیر نیاز داشته باشند این کار به آسانی صورت خواهد گرفت.

برای ایجاد تنوع در طراحی این نوع از سنگ ها می توان سنگ های کوبیک را به صورت فاصله دار یا بدون فاصله در کنار هم برای سنگ فرش کردن استفاده کرد.

نفوذ پذیر نبودن در مقابل آب از دیگر ویژگی های سنگ کوبیک می باشد، بنابراین در زمان بارندگی باران هیچ گونه آبی نمی تواند به داخل سنگ نفوذ پیدا کند.

از این نوع سنگ ها می توان علاوه بر پوشش برای حیاط در مکان های دیگر مانند پیاده رو ها و پارک ها برای محوطه سازی استفاده کرد.

داشتن عمر طولانی سنگ کوبیک باعث شده است این نوع سنگ به یکی از پر طرفدارترین سنگ ها برای سنگ فرش کردن محسوب شود.

در زمان اجرا و نصب سنگ کوبیک به صورت خشک چینی عمل می شود.

در آخر از سنگ کوبیک به دلیل بالا بودن مقاومتی که در مقابل باران های اسیدی و همچنین قرار گرفتن در معرض مواد شیمیایی دارد بسیار در شهرهای شلوغ در پیاده رو ها و پارک ها استفاده می شود چرا که در مقابل این عوامل سنگ دچار خوردگی نمی شود.

چرا استفاده از سنگ های گرانیتی برای سنگ فرش کردن حیاط مناسب تر است؟

سنگ های گرانیتی به دلیل اینکه بهترین مقاومت را دارند دارای بیشترین کاربرد برای استفاده در فضاهای بیرونی و روباز هستند، به همین خاطر برای استفاده به عنوان سنگ فرش مناسب خواهند بود.

یکی دیگر از دلایلی که باعث می شود از سنگ های گرانیتی بیشتر برای کف پوش کردن استفاده شود می توان به بالا بودن چگالی این سنگ ها اشاره کرد که باعث می شود در معرض قرار گرفتن در مقابل ضربه و شرایط آب و هوایی مختلف به سادگی فرسوده نشود همچنین در صورت به کاربردن این گونه از سنگ ها باعث می شود محیط زیباتری داشته باشید.

این نوع از سنگ ها در مقابل ایجاد کردن گل و لای و همچنین بلند شدن گرد خاک از سطح مانع خوبی به حساب می آیند، به همین دلیل در مکان های شلوغ و پر رفت و آمد از این نوع سنگ ها برای سنگ فرش کردن کف خیابان ها و پارک ها استفاده می کنند.

چرا استفاده از سنگ های گرانیتی برای سنگ فرش کردن حیاط مناسب تر است؟
چرا استفاده از سنگ های گرانیتی برای سنگ فرش کردن حیاط مناسب تر است؟

واش بتن به عنوان یکی از انواع سنگ فرش  چه کاربرد و کارایی دارد؟

واش بتن ها یا همان موزاییک های شسته شده که از ترکیباتی مانند سنگ، سیمان و ماسه ساخته می شوند باعث می گردد که به عنوان یکی از کفپوش های مناسب برای محوطه سازی مطرح شوند، از ویژگی های بارز واش بتن می توان به موارد زیر اشاره داشت.

 1. می توان با ترکیب کردن چسب و همچنین مواد روان کننده ی مختلف واش بتن را در طرح ها و رنگ های مختلف تولید کرد.
 2. واش بتن دارای مقاومت بسیار بالا در مقابل گرما و فرسایش می باشد.
 3. از واش بتن به دلیل اینکه اصطحکاک زیادی ایجاد می کند می تواند به عنوان سنگ فرش در پیاده رو ها استفاده کرد.
 4. واش بتن در سایز ها و رنگ های مختلفی تولید می شود.
واش بتن به عنوان یکی از انواع سنگ فرش  چه کاربرد و کارایی دارد؟

استفاده از بتن منقش یا دکوراتیو در زمان استفاده از سنگ فرش چه مزایایی به همراه دارد؟

یکی دیگراز نوع کفپوش هایی که می توان برای ایجاد محوطه و سطح سازی در حیاط استفاده کرد  به کار بردن بتن منقش در کنار سنگ می باشد، همچنین می توانید از بتن دکوراتیو به تنهایی نیز برای محوطه سازی حیاط استفاده کنید.

برای زیبا تر کردن بیشتر بتن منقش می توانید از پودر رنگ که حاوی سنگ های طبیعی است استفاده کنید، در صورتی نیز اگر که بخواهید طرح های مختلف در بتن ایجاد کنید برای این کار باید از قالب های مخصوص که برای این کار وجود دارد استفاده شود.

استفاده از بتن منقش یا دکوراتیو در زمان استفاده از سنگ فرش چه مزایایی به همراه دارد؟
استفاده از بتن منقش یا دکوراتیو در زمان استفاده از سنگ فرش چه مزایایی به همراه دارد؟

از مزایایی که استفاده از بتن دکوراتیو در کنار سنگ  برای سنگ فرش کردن حیاط به همراه دارد می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • استفاده کردن از بتن در کنار سنگ باعث بالا رفتن مقاومت سطح کفپوش در مقابل فرسایش خواهد شد.
 • نصب و اجرای این نوع از کفپوش راحت تر خواهد بود.
 • می توانید در این روش از پوشش دادن از رنگ های مختلفی برای زیباتر کردن کار استفاده کنید.
 • داشتن طول عمر بالای این روش از محوطه سازی حیاط در مقایسه با سایر روش ها بسیار قابل توجه خواهد بود.
 • در صورتی که از بتن در کنار سنگ استفاده شود در این حالت هیچ گونه درزی در برای نفوذ آب وجود نخواهد داشت.
 • استفاده از بتن در کنار سنگ باعث جلوگیری از لغزش سنگ می شود در نتیجه طرح سنگ فرش شما برای مدت طولانی بدون تغییر باقی خواهد ماند.
 • این روش از پوشش دادن سطح حیاط در مقایسه با سایر روش های محوطه سازی مقرون به صرفه تر می باشد.

بتن پیش ساخته به عنوان یکی از انواع سنگ فرش چه کاربردی دارد؟

این نوع از سنگ فرش ها در تنوع طرحی و مدلی مختلفی تولید می شوند و در صورت استفاده باعث می شود که کار شما بعد پیدا کند، همچنین روش ساخت این گونه از بتن ها به این صورت می باشد که سیمان و ماسه را با افزودنی های دیگر در قالب های مختلفی می ریزند تا بتوان از آن ها به صورت آماده در هر مکانی مانند حیاط، پارک و خیابان استفاده کرد.

این نوع از پوشش را می توان در طرح های مختلفی ایجاد کرد به گونه ای که در زمان به کار بردن با یک دیگر جفت می شوند، همچنین  از ویژگی های دیگر این نوع کفپوش می توان به پایین بودن قیمت و نفوذ پذیر بودن در مقابل آب اشاره کرد به همین خاطر می توان از این بتن در پاسیوها و حیاط های منزل استفاده کرد تا در این صورت بتوان از روان شدن آب در سطح جلوگیری کرد.

بتن پیش ساخته به عنوان یکی از انواع سنگ فرش چه کاربردی دارد؟
بتن پیش ساخته به عنوان یکی از انواع سنگ فرش چه کاربردی دارد؟

از چه نوع الگوهایی می توان برای چیدمان سنگ فرش استفاده کرد؟

بسیاری از اوقات باعث شده است که این سوال به ذهن شما خطور کند که چگونه و بر اساس چه طرحی این سنگ ها در کنار یگ دیگر قرار گرفته اند، بنابراین می توانید با مطالعه ی الگوها و طرح هایی که در ادامه به آن خواهیم پرداخت نحوی چیدمان سنگ فرش را یاد بگیرید.

از چه نوع الگوهایی می توان برای چیدمان سنگ فرش استفاده کرد؟
از چه نوع الگوهایی می توان برای چیدمان سنگ فرش استفاده کرد؟
 1. سنگ فرش به صورت طرح دایره ای و گرد

این نوع از الگوی چیدمان سنگ یکی از رایج ترین طرح هایی می باشد که برای سنگ فرش کردن حیاط می تواند استفاده شود، روش کار در این نوع از چیدمان سنگ به این صورت خواهد بود که در ابتدا دایره های کوچکی از سنگ شروع به شکل گرفتن می کنند و سپس و به تدریج به شعاع این دایره افزوده خواهد شد اما  باید در این سبک از سنگ فرش کردن به این نکته توجه داشته باشید که فضاهای به وجود آمده را با شن یا با آهک و رس بپوشانید، به همین دلیل این الگو از سنگ فرش برای منازلی که دارای حیاط به همراه آلاچیق هستند مناسب خواهد بود.

 1. سنگ فرش به صورت الگوی دندانه دار

در این روش از سنگ فرش کردن باید سنگ ها را با زاویه ی ۴۵ درجه یا ۹۰ درجه از یک دیگر قرار دهید، به همین خاطر الگوی سنگ فرشی که به این صورت ایجاد می شود به شکل هفت خواهد بود، در نتیجه استفاده از این الگو می تواند به فضای شما در عین سادگی جلوه ی کلاسیکی نیز بدهد، از این الگو می توانید در طراحی سنگ فرش برای حیاط منزلتان استفاده نمایید.

 1. سنگ فرش به صورت الگوی سبدی

در این روش از سنگ فرش کردن سنگ ها را به صورت رج های عمودی و افقی از یک دیگر قرار می دهند به صورتی که به شکل بافت سبد در خواهد آمد، این نوع از سنگ فرش به دلیل قوی بودن طرح برای طراحی محوطه ی باغ ها بسیار مناسب می باشد.

 1. سنگ فرش به صورت بهره گیری از الگوی پره    

این نوع از چیدمان سنگ فرش که به پره اروپایی شهرت دارد، به عنوان یکی از سخت ترین نوع طراحی سنگ فرش محسوب می شود، به همین خاطر اگر بخواهید فضای حیاط خود را به صورت مدرن تری در آورید می توانید از این الگو برای چیدمان سنگ فرش استفاده کنید.

سختی طراحی این نوع از الگوی چیدمان سنگ به این  دلیل است که باید کمان هایی که ایجاد می شود به صورت دقیق طراحی شوند و همچنین نوع سنگ ها و اندازه و ابعاد آنها به صورت یک اندازه باید انتخاب شوند تا طرح سنگ فرش به درستی ایجاد شود.

 1. سنگ فرش به صورت الگوی راست چینی

در این الگو از طراحی سنگ فرش که ساده ترین نوع چیدمان می باشد، به این صورت شکل می گیرد که سنگ ها در امتدا یک دیگر قرار خواهند گرفت ، به همین خاطر بهتر است از سنگ هایی با ابعاد و اندازه ی کوچکتر برای این کار استفاده کنید چرا که این کار باعث می شود فضای حیاط شما با این شکل از سنگ فرش بزرگتر نشان بدهد.

 1. سنگ فرش به صورت الگوی شطرنجی

یکی دیگر از الگوهایی که می توانید برای سنگ فرش کردن حیاط از آن استفاده کنید، الگوی شطرنجی می باشد به این صورت که می توانید از دو نوع سنگ با رنگ های مختلف برای این کار استفاده کنید تا فضای حیاط شما حالت مدرن تری به خود بگیرد.

در این روش از چید مان سنگ ها برای سنگ فرش کردن می توانید از قطعات بزرگ سنگ برای این کار استفاده کنید، همچنین به کار بردن چمن در کنار سنگ ها می تواند جلوه ی زیباتری را به حیاط شما بدهد.

 1. سنگ فرش کردن به صورت الگوی نامنظم و طبیعی

در این روش از سنگ فرش کردن شما می توانید هر گونه که می خواهید سنگ ها را در هر ابعادی که هست در کنار یک دیگر قرار دهید تا طرح سنگ فرش شما شکل بگیرد.

از اینکه تا انتهای مقاله قیمت سنگ فرش کف حیاط ما را همراهیکردید متشکریم امیدواریم که مقاله قیمت سنگ فرش کف حیاط توانسته باشد در جهت راهنمایی شما موثر بوده باشد.

نتیجه گیری

نتیجه گیری

امروزه علاوه بر دکوراسیون داخلی ساختمان به دکوراسیون داخلی ساختمان توجه ویژه ای می شود یکی از قسمت های تاثیر گذار بر روی ساختمان سنگ فرش های حیاط می باشد .

Share:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on pinterest
Pinterest
Share on linkedin
LinkedIn
0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
3 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments
معصومه
معصومه
23 روز قبل

برای سنگ فرش حیاط چی پیشنهاد میکنید

نیره
نیره
23 روز قبل

قیمت سنگ فرش متری چنده؟

ادیبی
ادیبی
23 روز قبل

قیمت انواع سنگ فرش حیاط رو بفرمایید

مقالات مرتبط

تولید سنگفرش پلیمری

تاریخچه استفاده از سنگ فرش به عنوان پوشش به چه دوره ای باز می گردد؟

در رابطه با تاریخچه و قدمت استفاده از سنگ فرش به عنوان پوشش می توان به رومیان باستان اشاره کرد که از معروف ترین افرادی هستند که برای پوشاندن خیابان ها و معابر شهر از این سنگ فرش ها استفاده می کردند، به گونه ای که استفاده از پوشش سنگ فرش به صورت روشی رایج

ادامه مطلب »
قیمت سنگ فرش

عوامل موثر بر قیمت سنگ فرش در بازار کدام اند؟

استفاده کردن از سنگ برای پوشش دادن یک محیط مانند حیاط بسیار می تواند به صرفه تر باشد، بنابراین شما می توانید با پرداخت هزینه ای مناسب حیاط خود را پوشش دهید، چرا که می توان سنگ ها را به صورت طبیعی بدون هیچ گونه برشی به عنوان سنگ فرش برای پوشش دادن یک محیط

ادامه مطلب »
قیمت سنگ پلیمری

قیمت سنگ پلیمری

سنگ های پلیمری به عنوان یکی از پر کاربرد ترین نوع سنگ ها در ساخت و ساز محسوب می شود که  اکثر معماران  پروژه های سختمانی  در ساخت و ساز نما و یا محوطه سازی در ترکیب با موزاییک پلیمری از این نوع سنگ استفاده می کنند. در این مقاله قصد داریم به موضوع قیمت

ادامه مطلب »
 نحوه اجرای موزاییک واش بتن

 نحوه اجرای موزاییک واش بتن به چه صورت می باشد؟

همانطور که پیش از این نیز در مطالب قبلی، بیان کردیم واش بتن یک مدل کف پوش می باشد که در ایجاد محوطه باغ، ویلا، روف گاردن، معابرسازی، پارکینگ و… مورد استفاده قرار می گیرد. در روش های تولید واش بتن، از سنگدانه های معدنی و رنگی به کار گرفته شده است که دارای حالت

ادامه مطلب »
اسکرول به بالا