مشاوره رایگان

تماس با فراگستر88243700(021)

تماس با واتس آپ 09123240232

  • شنبه تا چهارشنبه - ساعت 9 الی 18
  • پنجشنبــه - ساعت 9 الی 13

قیمت انواع سنگ فرش حیاط

قیمت انواع سنگ فرش حیاط

در این مقاله قصد داریم به قیمت انواع سنگ فرش حیاط بپردازیم :

امروزه دکوراسیون محیط اطراف بسیار مهم می باشد و بیشتر افراد سعی میکنند از بهترین و زیباترین مصالح برای زیباتر شدن استفاده کنند . یکی از مکان هایی که که در زیبایی کل محیط تاثیر گذار میباشد دکوراسیون حیاط می باشد ، معمولا حیاط در هر منزل و یا ساختمان در قسمت ورودی ساختمان قرار دارد به همین دلیل در نمای کلی ساختمان بسیار تاثیر می گذارد .

قیمت انواع سنگ فرش حیاط
قیمت انواع سنگ فرش حیاط

بعضی از حیاط ها در منازل جنبه شخصی دارد و در پشت ساختمان قرار می گیرد . هر کدام از این حیاط ها را می توان با توجه به سلیقه و نیاز افراد طراحی و دیزاین کرد . معمولا برای حیاط ها از انواع سنگ فرش ها استفاده می کند و قیمت انواع سنگ فرش حیاط با توجه به مواد اولیه و طرحی که انتخاب می شود متنوع می باشد .

سنگ فرش کردن حیاط چگونه انجام می شود ؟

چگونه از سنگ فرش های بتنی استفاده کنیم ؟

قیمت انواع سنگ فرش حیاط ها مختلف چه تفاوتی دارند ؟

سنگ فرش کریستالی به چه صورت می باشد ؟

چگونه محوطه حیاط را زیبا تر کنیم ؟

 

سنگ فرش کردن حیاط

معمولا افراد با توجه به سلیقه خود سنگ فرش را انتخاب می کنند . یکی از عوامل تاثیرگذار در انتخاب سنگ فرش های ساختمانی قیمت می باشد و بیشتر افراد به دلیل بودجه ای که دارند تصمیم می گیرند که از سنگ فرش های ارزان قیمت و بی کیفیت استفاده کنند اما غافل از این هستند که این سنگ فرش های ارزان قیمت کیفیت پایینی دارند و خیلی سریع خراب می شوند

بهتر است بدانید که شما هر چه هزینه برای سنگ فرش های حیاط می کنید به گونه ای در حال سرمایه گذاری هستید و باعث می شود که تا مدت ها بدون دردسر بتوانید از آنها استفاده کنید . یکی از مصالحی که می توان برای سنگ فرش کردن حیاط استفاده کنید بتن می باشد زیرا این مورد یکی از ارزان ترین مصالح است و می توانید به راحتی آن ها را نصب نمایید .

سنگ فرش کردن حیاط
سنگ فرش کردن حیاط

اصول استفاده از سنگ فرش های بتنی

بتن یکی از مصالح استاندارد می باشد که به نسبت مصالح دیگر بسیار مقرون به صرف است و نصب آسانی دارد همچنین شما دردسری برای مراقبت از آن ندارید و می توانید به راحتی از آنها استفاده کنید .

شما می توانید با استفاده از الگوهای از پیش تعیین شده طرح های زیبایی به بتن ها بدهید و این کار باعث می شود که روحی دیگر به سنگ فرش حیاط بدهید و محیط اطراف را زیباتر کنید . برای اینکه بتوانید سنگ فرش های بتنی با استفاده از بتن های پیش ساخته درست کنید می توانید بتن را در قالب مورد نظر خود بریزید و شکل های دلخواه به آن بدهید  . شما برای پیدا کردن قالب های بتنی در شکل های مختلف نیاز به کار سختی ندارید میتوانید از فروشگاهی که مرتبط با ابزار فروشی می باشد آن را تهیه نمایید .

معمولا این سنگ های بتنی پیش ساخته با عنوان سنگ فرش مدولار در بازار موجود می باشد و خط های تولید به گونه ای می باشند که چند سنگ فرش یک طرح خاص دارند و زمانی که در کنار هم چیده یک طرح زیبا و خاص را ایجاد می کنند . به همین دلیل شما می توانید با کمترین هزینه یک تنوع و رنگ داشته باشید و همچنین طرح دلخواه را با هزینه بسیار کمتر و مقرون به صرفه تر خریداری کنید .

اصول استفاده از سنگ فرش های بتنی
اصول استفاده از سنگ فرش های بتنی

در سنگ فرش های بتنی که می توانید استفاده کنید نیازی نیست که دغدغه ای برای اندازه ، رنگ ، شکل و بافت داشته باشید و با توجه به سلیقه خود هر مدلی که خواستید را انتخاب نمایید .

به همین دلیل معمولا افرادی که می خواهند از طرح های مختلف با توجه به سلیقه و ظاهر خود استفاده نمایند پیشنهاد می شود که از سنگ فرش های بتنی استفاده کنند زیرا این سنگ فرش ها علاوه بر طرح هایی  متناسب با سلیقه شما می تواند قیمت بسیار مناسب تری به نسبت سنگ فرش های دیگر داشته باشند . این سنگ فرشها برای مکان هایی مانند پیاده رو ها ، حیاط و مکان هایی که احتمال راه افتادن آب وجود دارد، مناسب است. زیرا آب به درون  آنها جذب می شود و باعث میشود که آب بر روی آن ها باقی نماند

سنگ فرش های بتنی بسیار منعطف هستند و می توانید به صورت چند منظوره از آنها استفاده نمایید شما از این طریق می توانید در کنار سنگ فرش های بتنی از سنگ فرش های خارجی و جذابی که در بازار میباشد استفاده نمایید . یک نمونه از سنگ فرش های بتنی که به صورت ترکیبی کار می شود استفاده از سنگ فرش های بتنی به همراه سنگ ریز و سن می باشد که نمای بسیار زیبایی دارد .

اگر شما میخواهید در حیاط خود ماشین پارک کنید و یا به عنوان پارکینگ از آن استفاده کنید بهتر است از سنگ فرش های نازک استفاده کنید که لبه آنها باریک تر باشد این سنگ فرش ها نیز به نسبت سنگ فرش های بتنی زیباتر هستند . اگر شما می خواهید در تراس و یا یک ایوان کوچک نما بدید بهتر است از سنگ فرش ها بتنی با رنگ های مختلف استفاده کنید تا به محیط کوچک خود جلوه و بعد بدهید .

شما در حال مطالعه مقاله قیمت انواع سنگ فرش حیاط هستیم

قیمت انواع سنگ فرش حیاط

برای سنگ فرش کردن محیط بیرونی به خصوص حیاط ها انواع مختلفی وجود دارد که در زیر سعی کرده ایم به انواع سنگ فرش ها اشاره نماییم :

قیمت انواع سنگ فرش حیاط
قیمت انواع سنگ فرش حیاط

سنگ فرش کردن به کمک آجر : 

سنگ فرش کردن با آجر یکی از سبک هایی کلاسیک می باشد که با تمامی اقلیم ها سازگار می باشد . معمولا سایز استاندارد آجرها  ۲۰ * ۱۰ می باشد و افرادی که به عنوان نصاب این سنگ فرش ها هستند می توانند از طرح های مختلفی در این سنگ فرش ها استفاده کنند . رنگ قرمزی که در این آجرها می باشد به محیط گرمای دلچسبی می بخشد .

شما می توانید در کنار آجر از مصالح دیگر استفاده نمایید تا از ترکیب آنها لذت ببرید بیشتر طراحان دکوراسیون خارجی در کنار سنگ فرش های آجری از چوب و یا سنگ استفاده می کنند . آجرها ز دسته مصالحی می باشند که به صورت صنعتی تولید میشوند و در حقیقت برای جایگزینی سنگ ها انتخاب شده اند .

البته آجرها نوعی از سنگ ها هستند که به صورت دگرگون با تغییر وضعیت خشت به وجود آمده اند .می توان گفت اجر از اولین مصالحی می باشد که به دست انسان ها تولید شده است و امروزه به صورت صنعتی در تولیدهای انبوه استفاده می شود . آجر ها انواع مختلفی دارد که آجر رسی از اولین آجرها می باشد و قدمت چندین هزارساله دارد و در حال حاضر با پیشرفتی که علم داشته است انواع مختلفی از آجرها تولید می شود .

سنگ فرش کردن به کمک سنگ ریزه :

یکی دیگر از روش های سنگ فرش کردن ، سنگ فرش ها به کمک سنگ ریزه می باشد که ای نوع از سنگ فرش ها بسیار نفوذ پذیری بالایی دارند و برای هموار کردن محوطه استفاده می شوند .

سنگ ریزه ها در اصل از سنگ های متلاشی شده است و برای محیط هایی مانند مسیرها و پاسیوها بسیار مناسب می باشند و شما می توانید به کمک آنها مسیرها را هموار کنید . معمولا در این سنگ فرش برای مرزبندی از  یک لبه صلب استفاده می کنند .

پیشنهاد ما به شما این است که اگر می خواهید از سنگ ریزه برای سنگ فرش کردن استفاده کنید حتما از کوبیک ها با جنس های گرانیتی استفاده نمایید این ترکیب یک طرح زیبا و کلاسیک به شما میدهد شما می دانید از این ترکیب ها در محیط های که خودرو حرکت میکند بدون دغدغه برای خراب شدن استفاد نمایید ، همچنین به دلیل زیبایی که دارد می توانید در قسمت درب های ورودی از آنها استفاده کنید .

استفاده از چوب و سنگ در کنار سنگ ریزه ها :

سنگ ریزه ها معمولا یک ظاهر سبک و زیاد دارند و می توانید به راحتی نصب کنید .  سنگ ریزه ها معمولا دارای رنگ گرم هستند و به همین دلیل می توانید از چوب و سنگ استفاده نمایید شما با این کار می توانید یک مسیر عبوری زیبا ایجاد نمایید  .

سنگ فرش های سنگریزه ای معمولا به گونه ای درست شده اند که ساییده و پولیش داده باشند و این روش چندین مرحله انجام می شود که سنگ های قلوه ای حالت طبیعی را به خود بگیرند و تنها تفاوتی که با مدل های طبیعی دارند این است که شما می توانید یک طرح یک رنگ  و یک دست ایجاد نمایید .

کاربردهای قلوه سنگ و سنگریزه ها متفاوت می باشد شما می توانید از این موارد در باغچه ها ، فضای سبز ، آکواریوم ، نمای دیوار و  . . .  استفاده کنید و حتی در بعضی از مواقع در کارهای هنری مانند تابلو ها از آن استفاده کنید .

شما در حال مطالعه مقاله قیمت انواع سنگ فرش حیاط هستیم

سنگ فرش کردن با سنگ آهک :

یکی از موارد دیگر برای سنگ فرش کردن سنگ آهک می باشد شما می توانید با استفاده از این سنگ فرش ها در اقلیم های گرم برای بازتاب گرما استفاده نمایید . معمولا سنگ آهک به رنگ سفید و یا کرم می باشد و در بعضی از مواقع به رنگ خاکستری است .

رنگ های روشنی که برای سنگ آهک استفاده می شود معمولا در اقلیم های گرم استفاده می شود زیرا گرما را منعکس نمی کنند  همچنین بیشتر در فضاهای سبز دیده می شوند . اگر محیط شما کوچک است و حیاط نسبتا کوچکی دارید می توانید از این سنگ فرش ها استفاده کنید یک روشنایی زیبا به محیط شما می دهد .

سنگ فرش کردن با سنگ آهک :
سنگ فرش کردن با سنگ آهک :

سنگ فرش کردن با تراورتن :

یکی دیگر از مدل های سنگ فرش کردن تراورتن می باشد  این نوع سنگ فرش برای محیط های اطراف مناسب می باشد زیرا این سنگ فرش به نسبت سنگ آهک سخت تر می باشد و فضایی برای نفوذ ندارد به همین دلیل نگهداری این سنگ فرش ها آسان تر می باشد و شما می توانید در محیط های که آبریزی زیاد دارد با خیال راحت از این سنگ فرش های تراورتن استفاده نمایید .

یکی از قابلیت های مهمی که این سنگ فرش ها دارد و دلیل انتخاب آن در اطراف استخر این است که می توانید با پای برهنه در این محیط استفاده نمایید . سنگ های تراورتن از سنگ های طبیعی می باشد که بین سنگ مرمر  و آهک می باشند  این نمونه سنگ ها در غارها و چشمه ها پیدا می شود .

سنگ فرش کردن با تراورتن :
سنگ فرش کردن با تراورتن :

جلوگیری از لغزش

یک سری سوراخ هایی در سطح این سنگ ها موجود می باشد به همین دلیل از لغزش جلوگیری می کنند و یک سطح منحصر به فرد که مخصوص سنگ تراورتن می باشد را ایجاد می کنند . سنگ های تراورتن مزیت های زیادی دارند که در زیر به آنها اشاره کرده ایم :

جلوگیری از لغزش
جلوگیری از لغزش

سنگ های تراورتن یک سطح خنک دارند به همین دلیل برای محیط هایی با اقلیم گرم که می خواهند د راستخر های و پاسیوها استفاده کنند بهترین گزینه سنگ تراورتن می باشد .

سنگ های تراورتن این قابلیت را دارند که اگر در محیط هایی مانند  استخر استفاده شوند مانند بسیاری از سنگ های دیگر لغزنده نمی باشند و دلیل آن منافذی است که درون سنگ تراورتن وجود دارد .

می توانید در سنگ فرش های تراورتن به جای اینکه از روش ملات ریزی استفاده کنید می توانید از روش خشکه چینی استفاده نمایید .

سنگ های تراورتن یک نمای لوکس و زیبا به محیط شما می دهند .

رنگ های موجود در سنگ های تراورتن از بین نمی رود .

رنگ های رایج سنگ های تراورتن صرفه اقتصادی زیادی دارند

 

سنگ فرش کردن با سنگ لوح :

یکی دیگر از  راه های سنگ فرش کردن ، سنگ فرش کردن با سنگ لوح می باشد این سنگ ها برای اقلیم های سرد مناسب می باشد . سنگ لوح ها معمولا رنگ های زغالی تا سبز یشمی دارند .

این سنگ ها در برابر سرما و یخ زدگی بسیار مناسب می باشند .سنگ رنگی معمولا یک سطح ورقه ورقه دارد که معمولا خطوط درزش به صورت شکسته می باشد و همین شکستگی یک نمای زیبا به محیط می دهد بعضی از افراد می خواهند که از سنگ های لوح مانند استفاده کنند اما قصد دارند به صورت منظم باشند و از طرح های شکسته آن استفاده نکنند به همین دلیل می توانند از این سنگ فرش هاب به صورت ابعاد مشخص در محیطی که می خواهند استفاده نمایند .

سنگ فرش کردن با موزائیک :

یکی دیگر از روش ای سنگ فرش کردن با موزائیک می باشد و می توانید از این سنگ فرش ها در هر مکانی که می خواهید استفاده نماییید . موزاییک معمولا در طرح و اندازه های مختلف می باشد و شما می توانید برای کف پوش کردن فضاهای داخلی و خارجی از آن استفاده نمایید .

معمولا مواد اولیه این سنگ فرش ها ماسه آهک یا ماسه سیمان می باشد .بعد از اینکه سنگ فرش موزاییک ها تمام شد برای درزهای موزائیک می توانید از دوغاب رقیق سیمان استفاده کنید و بعد از آن برای اینکه کار تمیزی داشته باشید باید سطح موزائیک را کاملا تمیز نمایید . شما اگر می خواهید سنگ فرش کردن را با موزاییک داشته باشید باید از خط تراز کردن استفاده کنید تا سطحی صاف و تراز داشته باشید .

سنگ فرش کردن با واش بتن :

روش دیگر برای سنگ فرش کردن واش بتن می باشد این سنگ فرش نمایی زیبا به محیط شما می دهد و همچنین دارای قیمت بسیار مناسبی می باشد . نام دیگر واش بتن موزاییک شسته می باشد و از دسته کفپوش های بتنی نیز می باشد و دارای ترکیبات ماسه ، سیمان ، چسب بتن ، مواد روان کننده بتن و سنگ های معدنی می باشد  همچنین یکی دیگر مواد اولیه که در واش بتن استفاده می شود رنگ های متنوعی است که برای زیبا کردن در موزاییک ها استفاده می شود .

واش بتن ها از آن دسته از کفپوش ها می باشند که مقاومت بسیار بالایی دارند و در برابر تغییرات هوایی مانند گرما و سرما بسیار مقاوم می باشند و معمولا برای اصطکاکی که در محیط هایی مانند پارک ها و معابر شهری وجود دارد استفاده می شود .

ابعاد مختلف

ابعاد مختلفی برای تولید واش بتن وجود دارد بیشترین استفاده واش بتن ها از سایز ۶۰ * ۳۰ می باشد ، البته باید بدانید واش بتن در ابعاد مختلفی تولید می شود که به شرکت تولید کننده بسیار بستگی دارد ولی ضخامتی که معمولا استفاده می شود ۴ تا  ۴ /۵ سانتی متر می باشد

که در بعضی از مواقع سطح برجسته و در بعضی از مواقع یک سطح یکنواخت دارد و سایزهای  ۳۰ * ۳۰  ، ۵۰ * ۵۰ ، ۴۰ *۴۰  ، ۶۰ * ۳۰   با توجه به نیاز مشتری و درخواست هایی که می شود در رنگ های مختلف تولید می شود .

در بعضی از مواقع بیشتر این سایز ها با توجه به درخواست مشتریان به صورت سفارشی ساخته میشود و اگر یک سطح خاصی برای استفاده از آن در نظر گرفته شود مانند پله ها متناسب با سایز مورد نیاز برای آن تولید می شود . مثلا بیشتر تولید کنندگان از رنگ های تیره برای مکان های شلوغ و از رنگ های روشن برای مکان هایی مانند حیاط های منازل استفاده  می کنند .

سنگ فرش کردن با گرانیت :

یکی از روش های سنگ فرش کردن ، سنگ فرش کردن با گرانیت می باشد که به دلیل گران بودن کمتر استفاده می شود .اما این سنگ فرش ها مقاوم هستند و طول عمر زیادی دارند و شما می توانید تا چندین سال بدون نگرانی از این سنگ فرش ها استفاده نمایید .

از سنگ فرش گرانیت در معابر استفاده می شود اما دو نکته وجود دارد بعضی از افراد به دلیل گران بودن قیمت آنها از این سنگ ها استفاده نمی کنند و در نقطه مقابل بعضی از افراد برای اینکه این سنگ ها مقاومت بالایی دارند از این سنگ ها استفاده می کنند .

سنگ فرش کریستالی

یکی از سنگ فرش هایی که طرفداران زیادی دارد سنگ فرش های کریستالی می باشد  از سنگ فرش های کریستالی لایبید برای سنگ فرش های محوطه های بیرونی استفاده می شود .

سنگ فرش کریستالی
سنگ فرش کریستالی

سنگ فرش های کریستالی دو مدل پر تکرار دارد به نام مدل تیشه ای و شیاردار ، که بیشترین استفاده را دارند .پیشنهاد ما به شما این است که از سنگ فرش تیشه ای برای کف سازی محیط های بیرونی استفاده می شود و دلیل آن این است که احتمال سرخوردگی در زمان بارندگی و خیس شدن بر روی این سنگ فرش ها بسیار کم می باشد .

اگر شما میخواهید یک سنگ فرش با کیفیت بالا که استحکام بالا و همچنین قیمت مناسب دارد استفاده کنید پیشنهاد ما به شما این است که از سنگ فرش های کریستالی استفاده نمایید . سنگ فرش های کریستالی   در برابر تغییرات آب و هوایی بسیار مقاوم  است و به همین دلیل می توانید از این سنگ فرش ها در محیط های بیرونی استفاده نمایید و چندین سال بدون دردسر از آن استفاده نمایید .

زیباتر کردن محوطه حیاط

از دیرباز بشر به دنبال این بوده که محیط پیرامون خود را زیبا تر کند ، در طول تاریخ این زیبایی ها دستخوش تغییرات زیادی بوده در گذشته های دور بیشتر از کاشی کاری و یا طرح های سنتی برای زیباتر کردن حیاط ها استفاده می شد .

حیاط و ایوان در معماری ایرانی جایگاه ویژه ای دارد و بیشتر طراحان به این قسمت از ساختمان توجه زیادی میکنند همانطور که میبینید بیشتر بناهای تاریخی دارای حیاط یا ایوان های بسیار زیبایی هستند به گونه ای که در پشت انها یک حوض که نشان دهنده حیات و زندگی می باشد وجود داشته است

زیباتر کردن محوطه حیاط
زیباتر کردن محوطه حیاط

همچنین قسمتی را برای باغچه که در آن گل و گیاه کاشته شود همیشه در تمامی آثار به چشم میخورد ، زیبایی دیگری که در حیاط ساختمان نما و سنگ فرش هایی است که استفاده شده است نماها در بناهای مهم بیشتر کاشی کاری می باشد و سنگ فرش ها نیز بیشتر از سنگ های طبیعی و یا موزاییک ساخته شده است .

اما امروزه این طرح ها به صورت مدرن استفاده می شود و بیشتر یک ایوان کوچک با حوضچه آب آبی که در قدیم بود به چشم می خورد در زیر به چند مورد از مدل های مدرن از دکوراسیون های بیرونی به ویژه حیاط پرداخته ایم :

سبک مینیمال

یکی از سبک هایی که امروزه زیاد استفاده می شود سبک مینیمال می باشد در این سبک ها سعی شده است که از نقش و نگارهای ریز و پرکار جلوگیری شود و بیشتر طرح های خلوت استفاده شود و از هر چیزی به عنوان یک مفهوم استفاده شود تا محیط حیاط ها را دلچسب نماید . در این طرح ها سعی شده است همه چیز به صورت خلوت و کم استفاده شود و محیط به صورت تمیز استفاده شود .

این ایده بیشتر به عنوان ایده مینیمال شناخته شده است که از سبکی مدرن در قرن  ۲۰ الهام گرفته است همچینی با توجه به این سبک از باغ های چینی برای استفاده از این سبک نیز بهره می گیرند . بیشتر در نمای مینیمال از ساختمان های بتنی و شیشه ای بدون تزیینات استفاده می شود .

بیشتر افرادی که این سبک را دوست دارند افرادی هستند که به دنبال نظم هستند و همچنین می خواهند همه چیز بر روی اصول خاصی در کنار یکدیگر قرار بگیرد زیرا در این سبک همه قسمت ها با خطوط ساده تشکیل می شوند حتی اگر قرار است از گیاه کاری استفاده شود سعی می شود از خطوط مشخص بهره گرفته شود .

شما در حال مطالعه مقاله قیمت انواع سنگ فرش حیاط هستیم

در سبک های جدید سعی می شود که فضای بیرونی  در امتداد فضای داخلی منزل قرار بگیرد

این درحالی است که در گذشته ها حیاط یک بخش بیرونی محسوب می شد و برای طراحی آن از سبک های متفاوت با فضای داخلی استفاده شود .

اما از سال ۱۹۶۰ با طرح های جدید و مدرنی که در معماری استفاده شد سعی شد که به فضاهای بیرونی مانند حیاط و نمای ساختمان توجه ویژه ای شود و یک طرح و مدل یکنواخت با معماری داخلی داشته باشد .

شاید اصلی ترین دلیل این یکنواختی این است که بیشتر فضاهای ساختمانی کوچک شد و معماران سعی کردند از فضای بیرونی ساختمان نیز استفاده نمایند . دراین معماری های مدرن بیشتر از درب های بزرگ شیشه ای و همچنین درب های کشویی استفاده می شد

مثال

و دلیل این کار این بود که از تمامی جزئیات برای بزرگتر شدن فضا بهره مند شویم به عنوان مثال درب های شیشه ای به دلیل باز بودن فضا را بزرگتر نشان می دهد و همچنین زمانی که از درب های کشویی استفاده می شود باعث میشود که نیاز به استفاده از فضا برای باز شدن در نداشته باشید .

در بعضی از مواقع از یک نوع مصالح و یا کفپوش ها استفاده می شود که فضا حجم داده شود . که از ایده هایی که در سبک های مدرن استفاده می شود سبک باغ های ژاپنی می ابدش دراین سبک ها تخته سنگ ها را بر روی شن های تمیز که به صورت طرح و الگوهای چرخشی و دورانی در کنار هم قرار گرفته اند استفاده می شود  . دلیل استفاده از این ایده در باغ های زاپنی این است که تعادلی بین روح و معنویت برقرا کنند . به بیان دیگر از هر چیزی که مانعی برای رد شدن انرژی می شود ممانعت کنند .

مثال
مثال

در نماهای مدرن سعی می شود یک تعادل بین هر جزئی با کل فضا برقرار شود  به همین دلیل سعی می شود از هر چیزی کم و به اندازه استفاده شود تا فضای پیرامون شلوغ نشود ، مثلا اگر کسی می خواهد در فضای پیرامون خود از گیاهان استفاده کند باید بداند که دراین سبک باید از مقدار کم و به اندازه استفاده شود .

و همچنین همیشه دقت کند که در حفظ گیاهان کوشا باشد مثلا به هیچ عنوان قرار نیست که از مدل های مختلف گیاهان استفاده شود بهتر است به صورت محدود مثلا یک یا دو مدل گیاه را انتخاب کنید و سپس همیشه سعی کنید که به این گیاهان رسیدگی کنید تا شاداب و سرزنده باشند و همچنین هیچ گیاه علف هرزی در کنار آنها نروید و یا زرد نشود .

نکته مهم

نکته مهم بعدی این است که مثلا اگر شما می خواهید فضایی برای غذاخوری و یا مطالعه در نظر بگیرید بهتر است از بخش هایی هم سطح استفاده کنید . یکی دیگر از بخش هایی که در سبک های مدرن حیاط بسیار مهم می باشد سنگ فرش حیاط است .

معمولا سنگ فرش ها در حیاط باید صاف و بدون طرح های شلوغ باشد و بیشتر از طرح های ساده استفاده شود . نکته مهم دیگر این است که باید زمان نصب سعی شود همه چیز تمیز و منظم انجام شود زیرا در این سبک ها کوچکترین خرابی و یا حتی زیاد و کم بودن به چشم می آید . مصالحی مانند ماسه سنگ و سنگ آهک از مصالحی است که در این معماری زیاد استفاده می شود البته در بعضی از مواقع از بتن های براق نیز برای این معماری بهره می گیرند .

نکته مهم
نکته مهم

شستشوهای فشاری

این نوع مصالح معمولا با شستشوهای فشاری خیلی راحت تمیز می شود حتی هر گونه لکه و جلبکی از روی آن پاک می شود . در بیشتر مواقع باید بین مصالح فاصله سه میلیمتری رعایت شود و ب توجه به سلیقه طراح ممکن است در قسمت هایی در این فاصله از چمن استفاده شود .

در سبک های مدرن دیگر مانند گذشته از درخت های بزرگ استفاده نمی شود و تنها از گیاهان کوچک برای زیباتر کردن فضا استفاده می شود . در انتخاب گیاه باید خیلی تمرکز شود تا گیاهی متناسب با شرایط آب و هوایی انتخاب شود تا نگهداری راحت تر داشته باشد و دیرتر خراب شود . دلیل استفاده از گیاه در محوطه های بیرونی مانند حیاط این است که به محیط روحیه بدهند . با توجه به زندگی پرمشغله امروزی باید گیاهان به وقت زیادی  نیاز نداشته باشند .

نتیجه گیری

امروزه علاوه بر دکوراسیون داخلی ساختمان به دکوراسیون داخلی ساختمان توجه ویژه ای می شود یکی از قسمت های تاثیر گذار بر روی ساختمان سنگ فرش های حیاط می باشد .

نتیجه گیری
نتیجه گیری

Share:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on pinterest
Pinterest
Share on linkedin
LinkedIn

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

On Key

Related Posts

قیمت موزاییک 30*30

قیمت موزاییک ۳۰*۳۰

در این مقاله می خواهیم شما را با قیمت موزاییک ۳۰*۳۰ ، طرح و کاربرد آن آشنا سازیم. البته ابتدا به شرح کلی موزاییک می پردازیم و شما را با تاریخچه و انواع آن آشنا می سازیم، پس صبور باشید و ما را در ادامه این مقاله همراهی کنید. در ادامه با پرسش ها و

نگهداری از موزاییک

چند نکته مهم در تمیز کردن و نگهداری از موزاییک

کاشی و موزاییک می توانند به فضای خانه، سرسرا و … جلوه دهد و در دکوراسیون تاثیر زیادی داشته باشد. اما نگهداری از موزاییک نکاتی دارد که باید به آن توجه نمایید. در این مطلب با ما همراه باشید تا این نکات را بررسی کنیم. نگهداری از موزاییک پس از آنکه موزاییک ها در فضای

تشخیص واش بتن مرغوب

روش تشخیص واش بتن مرغوب چیست؟

واش بتن یا بتن شسته نوعی کفپوش بتنی است که با ترکیب کردن مواد مختلف همراه با سنگدانه های ریز رودخانه ها و سنگ های رنگی موجود در طبیعت ساخته می شود. مواد اولیه که برای تولید این مصالح استفاده می شود شامل ماسه، سنگ دانه های معدنی رودخانه ها، مواد روان کننده بتن و

وزن و ظرفیت وسایل نقلیه برای حمل کفپوش های مختلف

وزن و ظرفیت وسایل نقلیه برای حمل کفپوش های مختلف

از آن جایی که پس از خرید انواع و اقسام کفپوش ها، نیاز به حمل و نقل آن ها به محل نصب خواهد بود؛ یک سوال مهم اغلب از سوی مشتریان مطرح می شد که وزن و ظرفیت وسایل نقلیه برای حمل کفپوش های مختلف چقدر خواهد بود. با خرید ۲ تن واش بتن، چه

چمن مصنوعی و واش بتن

چمن مصنوعی و واش بتن ، ترکیبی عالی در فضای باز

اگر تصمیم دارید فضای باز ویلا، حیاط منزل، باغ یا محیط ها و محوطه های مشابه را به شکلی عالی کفپوش کرده و ضمن به دست آوردن کارایی و طول عمر مناسب، به زیبایی چشم نوازی نیز دست یابید، استفاده از چمن مصنوعی و واش بتن در کنار یکدیگر ایده ای عالی خواهد بود. احتمالا

با یک کلیک تماس بگیرید اسکرول به بالا