تولید سنگ فرش پلیمری

تولید سنگ فرش پلیمری

در این مقاله می خواهیم به موضوع تولید سنگ فرش پلیمری بپردازیم، در سال های اخیر یکی از انواع مصالح  ای که برای  کفپوش کردن محیط های مختلف بسیار مورد استفاده قرار گرفته است سنگ فرش  می باشد، به طوری که بسیاری از افراد برای فضا سازی و پوشش دادن مکان هایی چون حیاط ،  پارک ها و معابر از سنگ به عنوان پوشش استفاده می کنند

چرا که استفاده از سنگ به دلیل مقاومت بالایی که دارد به راحتی در اثر قرار گرفتن در مجاورت شرایط آب و هوایی مختلف نظیر سرما و… از بین نمی رود ، بنابراین توصیه می شود برای کفپوش کردن محیط های مختلف که در معرض رفت و آمد زیادی هستند از سنگ فرش پلیمری  به عنوان پوشش استفاده کنید .

تولید سنگ فرش پلیمری

در این مقاله قصد داریم پیرامون سنگ فرش به سوالات زیر پاسخ دهیم .

 • سنگ های پلیمری که به عنوان سنگ فرش  استفاده می شوند دارای چه خصوصیاتی هستند ؟
 • سنگ های پلیمری چگونه تولید می شوند ؟
 • از چه طریقی می توان مقاومت سنگ پلیمری را افزایش داد ؟
 • سنگ های پلیمری استفاده شده به عنوان سنگ فرش چه ویژگی هایی دارند ؟
 • آیا استفاده کردن از سنگ فرش پلیمری می تواند به عنوان پوشش مفید باشد ؟
 • در چه مکان هایی می توان از سنگ های پلیمری به عنوان سنگ فرش استفاده کرد ؟
 • از سنگ های پلیمری اولین بار در چه سالی استفاده شد ؟

انواع طرح های مختلف برای چیدن سنگ های پلیمری کدامند ؟

 1. به کار بردن سنگ های پلیمری به صورت سنگ فرش چه مزیت هایی در پی خواهد داشت ؟
 2. آیا استفاده از سنگ های پلیمری به عنوان سنگ فرش می تواند در کاهش دادن هزینه ها موثر باشد ؟
 3. از چه مصالحی می توان در کنار سنگ پلیمری در جهت سنگ فرش محیط استفاده کرد ؟
 4. چه عواملی می تواند بر روی تعیین هزینه ی سنگ های پلیمری برای سنگ فرش کردن تاثیر داشته باشد ؟
 5. در ساخت سنگ های پلیمری چه موادی به کار رفته است ؟
 6. نحوی نصب سنگ های پلیمری برای سنگ فرش کردن به چه صورت انجام می شود ؟
 7. کشور ایران در رابطه با صادرات سنگ های پلیمری در جهان در چه رتبه ای قرار دارد ؟
 8. در زمان نصب سنگ های پلیمری باید به چه نکاتی توجه داشته باشید ؟
 9. چرا ایران نمی تواند به خوبی در زمینه ی صادرات سنگ های پلیمری فعالیت داشته باشد ؟
 10. چرا استفاده کردن از سنگ های پلیمری برای سنگ فرش کردن در مقایسه با سایر سنگ ها مناسب تر می باشند ؟
 11. چرا باید سنگ فرش های پلیمری موجود در معابر را شست شو کرد ؟
 12. با چه روش هایی می توان سنگ فرش  ها ی پلیمری را تمیز کرد ؟

سنگ های پلیمری که به عنوان سنگ فرش  استفاده می شوند دارای چه خصوصیاتی هستند ؟

سنگ های پلیمری یا همان سنگ مهندسی از جمله ی سنگ هایی می باشد که با داشتن ترکیبات نانویی که در ساخته آن ها به کار رفته است باعث می شوند در مکان های روباز مانند حیاط ها ، پارک ها و معابر از این نوع سنگ ها برای سنگ فرش کردن محیط استفاده کنند .

سنگ پس از استخراج شدن در کارخانه با ترکیب کردن مواد مختلف نانو به صورت قابل استفاده تری برای به کاربردن در سنگ فرش تبدیل می شوند ، تا  از آن ها در محیط های مختلف بخصوص مکان هایی که در معرض قرار گیری در شرایط آب و هوایی مختلف  هستند بتوان از آن ها استفاده کرد ، چرا که  این نوع از پوشش ها در مقابل نفوذ آب مقاومت خوبی از خود نشان می دهند .

سنگ های پلیمری که به عنوان سنگ فرش  استفاده می شوند دارای چه خصوصیاتی هستند ؟
سنگ های پلیمری که به عنوان سنگ فرش  استفاده می شوند دارای چه خصوصیاتی هستند ؟

شما در حال مطالعه مقاله تولید سنگ فرش پلیمری هستید و می توانید همزمان مقاله کفپوش پلیمری را مطالعه نمایید.

سنگ های پلیمری استفاده شده به عنوان سنگ فرش چه ویژگی هایی دارند ؟

سنگ هایی پلیمری که به عنوان سنگ فرش به کار برده خواهند شد دارای ویژگی های زیادی هستند که از مهمترین این ویژگی ها می توان به موارد زیر اشاره کرد .

سبکی از ویژگی های مهمی که باعث شده است از این سنگ برای استفاده به عنوان سنگ فرش بسیار استفاده شود ، داشتن وزن به نسبت پایین تری در مقایسه با سنگ های طبیعی می باشد ، در نتیجه این ویژگی باعث می شود که حمل و نقل سنگ در جهت استفاده یه عنوان سنگ فرش به راحتی صورت بگیرد ..

در صورتی که از سنگ ها و موزاییک پلیمری به عنوان پوشش استفاده کنید متوجه خواهید شد این نوع از مصالح به دلیل قرار گرفتن ترکیبات مختلفی که در آن ها به کار رفته است باعث می شود به عنوان عایق عمل کنند ، در همین رابطه اگر از این نوع از سنگ ها به عنوان سنگ فرش استفاده کنید متوجه خواهید شد که هیچ گونه آبی نمی تواند به لایه های زیرین سنگ نفوذ پیدا کند .

سنگ های پلیمری به دلیل اینکه در یک فرآیند متراکم ساخته شده اند به همین خاطر بر روی سطح خود هیچ گونه رگه ای سیاه مانند ندارند ، نداشتن سیاهی بر روی سنگ های پلیمری به این دلیل خواهد بود که تمام هوای موجود در سنگ در زمان متراکم شدن خارج خواهد شد در نتیجه هیچ رگه ای بر روی سنگ بر جا باقی نخواهد ماند .

سنگ های پلیمری استفاده شده به عنوان سنگ فرش چه ویژگی هایی دارند ؟
سنگ های پلیمری استفاده شده به عنوان سنگ فرش چه ویژگی هایی دارند ؟

یکی از مزایایی که سنگ فرش کردن با خود به همراه دارد این است که سنگ فرش کردن باعث خواهد شد که گرد و خاک از زمین بلند نشود

به همین دلیل استفاده از سنگ های پلیمری می تواند باعث عدم ورود گرد و خاک به محیط منزل شما شود ، چرا که یکی از ویژگی های این نوع از سنگ ها عدم نفوذ پذیری در مقابل گرد و خاک می باشد .

این نوع از سنگ ها به دلیل اینکه در کارخانه طی فرمولاسیون خاص و همچنین در اثر ترکیبات مختلفی تولید می شوند به همین خاطر دارای مقاومت و دوام بسیار بالایی هستند به طوری که این نوع از سنگ ها پس از استفاده نیازی به تعمیر و نگهداری نخواهند داشت ، حتی در صورتی که زلزله رخ دهد سنگ هایی که به صورت سنگ فرش به کار برده شده اند دچار شکستگی نمی شوند .

سنگ های پلیمری به دلیل داشتن عمر طولانی مدت پس از گذشت چند سال از نصبشان نیازی به تعویض و بازسازی نخواهند داشت.

می توان در صورت نیاز سنگ های پلیمری را بدون اینکه برش دهید استفاده کنید ، به همین خاطر این ویژگی باعث گردیده است سنگ های پلیمری را در هر مکان و محیطی که نیاز به پوشش دادن و فضا سازی داشته باشد استفاده کرد ، در نتیجه محیطی که به وسیله ی این نوع از سنگ ها ، سنگ فرش می شود دارای جلوه ی طبیعی و زیبا تری خواهد بود .

شما در حال مطالعه مقاله تولید سنگ فرش پلیمری هستید

سنگ های پلیمری در مقایسه با سنگ هایی که به صورت طبیعی استخراج می شوند دارای قیمت مناسب تری هستند

همچنین این نوع از سنگ برای استفاده به عنوان سنگ فرش در طرح ها و اندازه های متفاوتی برش داده می شوند .

یکی از ویژگی های بسیار مهمی که سنگ های پلیمری دارند می توان به داشتن مقاومت بالا این نوع از سنگ ها در مقابل ضربه و همچنین سرما اشاره کرد ، چرا که در زمان بارندگی آب باران بر روی سطوح جاری می شود و در صورت نفوذ به شیار ها ی سنگ ممکن است در اثر سرما باعث ترک خوردگی سنگ شود ،  اما از آنجایی که سنگ های پلیمری تولید شده دارای مقاومت بالا در مقابل شرایط آب و هوایی مختلف هستند به همین خاطر آب باران نمی تواند به داخل این نوع از سنگ ها نفوذ پیدا کند .

سنگ های پلیمری در زمان استفاده به عنوان سنگ فرش دارای چسبندگی بالایی هستند ، به همین خاطر می توانید در زمان استفاده و نصب این نوع از سنگ ها به عنوان سنگ فرش از ملات کمتری برای این کار استفاده کنید ، حتی می توانید از سنگ ریزه برای نصب سنگ برای پوشش دادن معابر استفاده کنید .

آیا استفاده کردن از سنگ فرش پلیمری می تواند به عنوان پوشش مفید باشد ؟

در ابتدا باید به این مسئله اشاره کنیم که استفاده کردن از سنگ به عنوان پوشش بسیار می تواند در پوشش دادن یک محیط موثر باشد ، به دلیل این که سنگ ها در مقایسه با سایر مصالح از مقاومت بالاتری برخورد دار هستند در نتیجه در زمان استفاده ی طولانی مدت دچار فرسایش و شکستگی نخواهند شد به همین خاطر توصیه می شود برای فضا سازی از سنگ فرش به عنوان پوشش استفاده کنید .

یکی دیگر از مزیت هایی که استفاده کردن از سنگ های پلیمری با خود به همراه دارد می توان به طولانی بودن عمر این نوع از مصالح اشاره کرد به طوری که پس از گذشت چندین سال نیاز نخواهد بود پوشش سنگ فرش شده را تغییر دهید .

آیا استفاده کردن از سنگ فرش پلیمری می تواند به عنوان پوشش مفید باشد ؟
آیا استفاده کردن از سنگ فرش پلیمری می تواند به عنوان پوشش مفید باشد ؟

در چه مکان هایی می توان از سنگ های پلیمری به عنوان سنگ فرش استفاده کرد ؟

در بسیاری از مکان ها می توان از سنگ های پلیمری به عنوان پوشش استفاده کرد ، به طوری که بسیاری از افراد حیاط هایی را که در منزلشان وجود دارد به وسیله ی سنگ های پلیمری می توان سنگ فرش کرد .

در مناطق سرد سیر به دلیل اینکه هوای سرد جریان دارد انتخاب سنگ های پلیمری در جهت به کار بردن به عنوان سنگ فرش می تواند گزینه ی مناسبی باشد به همین خاطر در این نواحی از کشور مکان های مانند معابر خیابان ها و یا پیاده رو ها رو سنگ فرش می کنند ، چرا که سنگ های پلیمری در مقابل نفوذ های سرد مقاوم هستند به همین خاطر در زمان یخ زدگی دچار شکستگی نمی شوند .

در چه مکان هایی می توان از سنگ های پلیمری به عنوان سنگ فرش استفاده کرد ؟
در چه مکان هایی می توان از سنگ های پلیمری به عنوان سنگ فرش استفاده کرد ؟

تا انتهای مقاله تولید سنگ فرش پلیمری ما را همراهی کنید

از سنگ های پلیمری اولین بار در چه سالی استفاده شد ؟

از این نوع از سنگ ها برای اولین بار اروپایی ها در قرن ۱۸ میلادی جهت سنگ فرش کردن معابر و خیابان های اصلی شهر استفاده کردند تا کلاسکه و ماشین هایی که از این معابر عبور می کنند بتوانند به سادگی حرکت کنند و همچنین به کاربردن سنگ به عنوان سنگ فرش علاوه بر زیبایی باعث می شود.

هویت تاریخی یک کشور نیز شکل بگیرد به طوری که رومیان از اولین افرادی بودن که از این نوع پوشش برای سنگ فرش کردن محیط های مختلف استفاده کردن و در سال های اخیر این نوع از سنگ فرش ها به نماد تاریخی آن کشور تبدیل شده است .

از سنگ های پلیمری اولین بار در چه سالی استفاده شد ؟
از سنگ های پلیمری اولین بار در چه سالی استفاده شد ؟

انواع طرح های مختلف برای چیدن سنگ های پلیمری کدامند ؟

بسیاری از اوقات باعث شده است که این سوال به ذهن شما خطور کند که چگونه و بر اساس چه طرحی این سنگ ها در کنار یگ دیگر قرار گرفته اند ، بنابراین می توانید با مطالعه ی الگو ها و طرح هایی که در ادمه به آن خواهیم پرداخت نحوی چیدمان سنگ فرش را یاد بگیرید .

انواع طرح های مختلف برای چیدن سنگ های پلیمری کدامند ؟
انواع طرح های مختلف برای چیدن سنگ های پلیمری کدامند ؟

شما در حال مطالعه مقاله تولید سنگ فرش پلیمری هستید

۱.سنگ های پلیمری را می توان به صورت دایره ای و گرد در کنار هم قرار داد .

اساس کار در این روش ایجاد دایره هایی از سنگ فرش می باشد به همین خاطر این نوع از الگوی چیدمان سنگ یکی از رایج ترین طرح هایی می باشد که برای سنگ فرش کردن حیاط می تواند استفاده شود

روش کار در این نوع از چیدمان سنگ به این صورت خواهد بود که در ابتدا دایره ها ی کوچکی از سنگ شروع به شکل گرفتن می کنند و سپس و به تدریج به شعاع این دایره افزوده خواهد شد اما  باید در این سبک از سنگ فرش کردن به این نکته توجه داشته باشید که باید فضا های به وجود آمده را با شن و یا با آهک و رس بپوشانید ، به همین دلیل این الگو از سنگ فرش برای منازلی که دارای حیاط به همراه آلاچیق هستند مناسب خواهد بود  .

۲.سنگ های پلیمری را می توان به صورت دانه دار در کنار هم قرار داد .

یکی دیگر از الگو های قرار دادن سنگ های پلیمری در کنار هم به صورت شاخه ای می باشد ، در این روش از سنگ فرش کردن باید سنگ ها را با زاویه ی ۴۵ درجه و یا ۹۰ درجه از یک دیگر قرار دهید ، به همین خاطر الگوی سنگ فرشی که به این صورت ایجاد می شود به شکل هفت خواهد بود ، در نتیجه استفاده از این الگو می تواند به فضای شما درعین سادگی جلوه ی کلاسیکی نیز بدهد ، از این الگو می توانید در طراحی سنگ فرش برای حیاط منزلتان استفاده نمایید .

۳.چیدن سنگ های پلیمری به صورت سبد شکل

از روش ها و طرح های دیگر که برای چیدمان سنگ های پلیمری در جهت پوشش دادن و سنگ فرش کردن یک مکان مورد استفاده قرار می گیرد استفاده کردن از طرح سبد شکل است ، در این روش از سنگ فرش کردن سنگ ها را به صورت رج های عمودی و افقی از یک دیگر قرار می دهند به صورتی که به شکل بافت سبد در خواهد آمد ، این نوع از سنگ فرش به دلیل قوی بودن طرح برای طراحی محوطه ی باغ ها بسیار مناسب می باشد .

 1. چیدن سنگ های پلیمری به صورت پره ای

چیدن سنگ های پلیمری به صورت پره ای یکی دیگر از انواع طرح و نقشه ای است که شما می توانید برای سنگ فرش کردن یک مکان از آن استفاده کنید ، این نوع از چیدمان سنگ فرش که به پره اروپایی شهرت دارد ، به عنوان یکی از سخت ترین نوع طراحی سنگ فرش محسوب می شود ، به همین خاطر اگر بخواهید فضای حیاط خود را به صورت مدرن تری در آورید می توانید از این الگو برای چیدمان سنگ فرش استفاده کنید .

بنابراین در این روش از چیدمان سنگ های پلیمری شما باید بسیار دقت کنید چراکه سختی طراحی این نوع از الگوی چیدمان سنگ به این  دلیل  است که باید کمان هایی که ایجاد می شود به صورت دقیق طراحی شوند و همچنین نوع سنگ ها و اندازه و ابعاد آنها به صورت یک اندازه باید انتخاب شوند تا سنگ فرش به درستی ایجاد شود .

۵.چیدمان سنگ های پلیمری به صورت راست چینی

یکی دیگر از روش ها و طراح هایی که برای چیدن سنگ پلیمری استفاده می شود طرح راست چینی می باشد ، در این الگو از طراحی سنگ فرش که ساده ترین نوع چیدمان می باشد ، به این صورت شکل می گیرد که سنگ ها در امتدا یک دیگر قرار خواهند گرفت ، به همین خاطر بهتر است از سنگ هایی با ابعاد و اندازه ی کوچکتر برای این کار استفاده کنید چرا که این کار باعث می شود فضای حیاط شما با این شکل از سنگ فرش بزرگتر نشان بدهد .

۶.قرار دادن سنگ های پلیمری به صورت طرح شطرنجی

یقرار دادن سنگ های پلیمری به صورت طرح شطرنجی یکی دیگر از روش ها و طرح هایی است که شما می توانید برای چیدن سنگ های پلیمری از آن استفاده کنید ، الگوی شطرنجی می باشد به این صورت که می توانید از دو نوع سنگ با رنگ های مختلف برای این کار استفاده کنید تا فضای حیاط شما حالت مدرن تری به خود بگیرد .

به همین خاطر در این روش از چید مان سنگ ها برای سنگ فرش کردن می توانید از قطعات بزرگ سنگ برای این کار استفاده کنید ، همچنین به کار بردن چمن در کنار سنگ ها می تواند جلوه ی زیباتری را به حیاط شما بدهد .

۷.قرار دادن سنگ های پلیمری به صورت منظم و یا نامنظم

می توانید شما سنگ های پلیمری را به صورت منظم و یا نامنظم در کنار یکدیگر قرار دهید به همین دلیل در این روش از سنگ فرش کردن شما می توانید هر گونه که می خواهید سنگ ها را در هر ابعادی که هست در کنار یک دیگر قرار دهید تا طرح سنگ فرش شما شکل بگیرد ، در همین رابطه بسیاری از افراد برای این که محیط بیشتر به صورت طبیعی جلوه کند از این طرح و نقشه استفاده می کنند .

به کار بردن سنگ های پلیمری به صورت سنگ فرش چه مزیت هایی در پی خواهد داشت ؟
به کار بردن سنگ های پلیمری به صورت سنگ فرش چه مزیت هایی در پی خواهد داشت ؟

شما در حال مطالعه مقاله تولید سنگ فرش پلیمری هستید

  از چه مصالحی می توان در کنار سنگ پلیمری در جهت سنگ فرش محیط استفاده کرد ؟

می توان در زمان استفاده از سنگ های پلیمری از مصالحی دیگری نیز برای زیبا تر کردن محیط استفاده کرد ، این مصالح عبارتنداز :

  از چه مصالحی می توان در کنار سنگ پلیمری در جهت سنگ فرش محیط استفاده کرد ؟
از چه مصالحی می توان در کنار سنگ پلیمری در جهت سنگ فرش محیط استفاده کرد ؟
 • می توانید از چمن در کنار سنگ پلیمری برای سنگ فرش کردن استفاده کنید .

یکی از مصالح ای که می توانید برای سنگ فرش کردن از ان استفاده کنید چمن است ، بنابراین شما می توانید در زمان سنگ فرش کردن از چمن برای زیبایی پوشش حیاط استفاده کنید ، این کار علاوه بر مقاومت سطح باعث زیباتر شدن دو جندان حیاط شما نیز می شود

اما باید در نظر داشته باشید که استفاده کردن از چمن طبیعی می تواند معایبی نیز در پی داشته باشد ، به این صورت که چمن طبیعی به صورت دوره ای نیاز به هرس کردن پیدا خواهد کرد ، در نتیجه شما می توانید از چمن مصنوعی در کنار سنگ برای سنگ فرش شدن حیاط استفاده کنید تا از بروز بسیاری از مشکلات جلوگیری کرده باشید  .

 

 • می توانید در کنار سنگ پلیمری از شن و سنگ ریزه استفاده کنید .

یکی دیگر از مصالح ای که در کنار سنگ استفاده می شود سنگ ریزه می باشد ، این نوع از طراحی که بیشتر در شمال کشور دیده می شود از شن ها در کنار سنگ در زمان سنگ فرش کردن استفاده می کنند و به دلیل این که دارای هزینه های پایین تر در زمان نصب و همچنین زییاتر کردن بیشتر محیط می شود به همین خاطر از آن به عنوان یکی از مصالحی پر طرفداری نام برده می باشد که می تواند در کنار سنگ قرار بگیرد .

برای بیشتر جلوه کردن شن ها می توانید آن ها را  رنگ کنید در این صورت در هنگام قرار گرفتن در کنار تکه های سنگ می تواند باعث زیبا تر شدن فضای حیاط شما شود

شما در حال مطالعه مقاله تولید سنگ فرش پلیمری هستید

 • چوب نیزدر کنار سنگ پلیمری می تواند جلوه ی زیبا تریبه محیط بدهد .

می توان از چوب هم در کنار سنگ برای محوطه سازی حیاط استفاده کرد ، اما باید توجه داشته باشید که استفاده از چوب نمی تواند برای محوطه های باز مانند حیاط مناسب باشد ، چرا که چوب مدتی پس از قرار گرفتن در مقابل  شرایط آب و هوایی مختلف از جمله بارندگی دچار پوسیدگی خواهد شد به همین خاطر توصیه می شود از چوب برای محوطه سازی محیط تراس ها استفاده کنید نه برای فضا سازی در حیاط که به سرعت از بین می رود  .

یکی دیگر از معایبی که باعث کمتر استقبال کردن  افراد از چوب برای محوطه سازی می شود بالا بودن هزینه های نصب و نگهداری آن است ، به همین خاطر نمی توان به صورت همگیر از آن برای پوشش دادن حیاط در کنار سنگ استفاده کرد .

چه عواملی می تواند بر روی تعیین هزینه ی سنگ های پلیمری برای سنگ فرش کردن تاثیر داشته باشد ؟

عوامل متعددی می تواند بر روی تعیین هزینه برای سنگ فرش کردن محیط تاثیر گذار باشد ، از جمله ی مهمترین این نوع از هزینه ها می توان به ابعاد و مساحتی که قرار است شما سنگ فرش کنید بستگی دارد به طوری که هر چه مساحت کار شما بیشتر باشد باید هزینه ی بیشتری را نیز پرداخت نمایید .

در صورتی که سنگ پلیمری که قرار است شما از آن برای پوشش دادن محیط استفاده کنید نیاز به برش داشته باشد در این صورت باید هزینه ی بیشتری پرداخت کنید ، همچنین جابجایی و حمل و نقل سنگ برای شما متحمل هزینه خواهد بود .

چه عواملی می تواند بر روی تعیین هزینه ی سنگ های پلیمری برای سنگ فرش کردن تاثیر داشته باشد ؟
چه عواملی می تواند بر روی تعیین هزینه ی سنگ های پلیمری برای سنگ فرش کردن تاثیر داشته باشد ؟

در حالت کلی قیمت این نوع از سنگ ها که می توان از آن ها جهت سنگ فرش کردن محیط استفاده کرد با  توجه به مواد و افزودنی هایی تعیین می شود که در کارخانه به سنگ اضافه می کنند تا مقاومت سنگ پلیمری در زمان استفاده جهت سنگ فرش کردن بیشتر شود ، در این صورت محیط پوشش داده شده به این صورت کمتر دچار فرسایش قرار خواهد گرفت و می توان در طی سالیان دراز از آن استفاده کرد .

کار خانه و تولید کننده ی سنگ پلیمری نیز می تواند از عوامل تاثیر گذار بر روی قیمت باشد ، به همین خاطر توصیه می شود قبل از خرید قیمت های مختلف را با یک دیگر مقایسه کنید .

شما در حال مطالعه مقاله تولید سنگ فرش پلیمری هستید.

 کشور ایران در رابطه با صادرات سنگ های پلیمری در جهان در چه رتبه ای قرار دارد ؟

کشور ایران از لحاظ تولید این نوع از سنگ دارای شرایط مطلوبی می باشد ، چرا که ایران از نظر داشتن معادن و همچنین آب فراوانی که برای تولید این نوع از سنگ ها نیاز است در جایگاه مطلوبی در جهان قرار دارد

به همین خاطر کشور های اروپایی سنگ های پلیمری ایران را از نظر کیفیت و تنوع به عنوان یکی از مصالح ممتاز می شناسند اما از آن جایی که تولید کننده گان ایرانی برای شناسایی و برندینگ این محصول در جهان با مشکل روبه رو هستند در این صورت سنگ های پلیمری ایرانی در جهان با نام ایران شناخته نمی شوند .

در همین رابطه ایران به عنوان یکی از  تولید کننده گان بزرگ در زمینه ی سنگ های پلیمری این نوع از محصول را برای کشور های همسایه مانند عراق ، افغانستان و پاکستان و….صادر می کند ، همچنین صادرات سنگ های پلیمری می تواند ارز زیادی را به داخل کشور وارد کند

به همین خاطر توصیه می شود که تولید کننده گان ایرانی برای ساخت برند برای محصولات پلیمری خود بیشتر تلاش کنند تا بتوانند این محصول را در سراسر جهان به عنوان سنگ پلیمری ایرانی صادر کنند .

 کشور ایران در رابطه با صادرات سنگ های پلیمری در جهان در چه رتبه ای قرار دارد ؟
کشور ایران در رابطه با صادرات سنگ های پلیمری در جهان در چه رتبه ای قرار دارد ؟

شما در حال مطالعه مقاله تولید سنگ فرش پلیمری هستید

 

در زمان نصب سنگ های پلیمری باید به چه نکاتی توجه داشته باشید ؟
در زمان نصب سنگ های پلیمری باید به چه نکاتی توجه داشته باشید ؟

چرا ایران نمی تواند به خوبی در زمینه ی صادرات سنگ های پلیمری فعالیت داشته باشد ؟

دلایل بسیاری باعث شده است که ایران با داشتن معادن بسیار زیادی که برای تولید این نوع از سنگ دارد نتواند به عنوان یکی از صادر کننده گان این نوع از محصولات پلیمری در جهان شناخته شده باشد ، به همین خاطر از جمله مهمترین مشکلاتی که بر سر راه صادرات این محصول پلیمری وجود دارد عبارتنداز :

۱.سنگ های پلیمری ایرانی بدون هیچ گونه برندی به کشور های دیگر صادر می شوند ، به همین خاطر این نوع از محصول ایرانی در جهان کمتربه نام ایران شناخته می شود .

۲.صادرات سنگ طبیعی باعث شده است که تولید سنگ های پلیمری کاهش پیدا کند .

۳.بسیاری از معادن و تولیدکننده گان سنگ های پلیمری به دلایل ختلف از جمله بالا رفتن هزینه ها نمی توانند محصولات پلیمری را در حد صادرات تولید کنند و فقط توانایی بر طرف کردن نیازداخلی را دارند .

۴.یکی دیگر از مشکلاتی که بر سر راه تولید سنگ های پلیمری برای تولید کننده گان این نوع از محصولات وجود دارد

عبارت است از بالا رفتن هزینه ی تعمیرو نگهداری تجهیزات به همین خاطر بسیاری از معادن و کارخانه های تولید سنگ در ایران در حال ورشکستگی هستند .

چرا ایران نمی تواند به خوبی در زمینه ی صادرات سنگ های پلیمری فعالیت داشته باشد ؟

چرا استفاده کردن از سنگ های پلیمری برای سنگ فرش کردن در مقایسه با سایر سنگ ها مناسب تر می باشند ؟

یکی از دلایل عمده ای که باعث شده است استفاده از سنگ های پلیمری در مقایسه با سایر سنگ ها برای سنگ فرش کردن مناسب تر باشد به دلیل داشتن چسبندگی بالای سنگ های پلیمری می باشد به همین خاطر در زمان نصب سنگ برای پوشش دادن و سنگ فرش کردن یک محیط به ملات کمتری نیاز خواهید داشت در این صورت هزینه های شما کاهش پیدا خواهد کرد .

به همین خاطر می توان از این نوع سنگ برای سنگ فرش کردن معابر مختلف مانند پارک ها و پیاده رو ها در خیابان ها از این سنگ به دلیل داشتن مقاومت بالا استفاده کرد ، چرا که هزینه ی نصب و نگهداری سنگ های پلیمری در مقایسه با سایر روش ها برای پوشش دادن یک محیط بسیار پایین تر می باشد .

چرا استفاده کردن از سنگ های پلیمری برای سنگ فرش کردن در مقایسه با سایر سنگ ها مناسب تر می باشند ؟
چرا استفاده کردن از سنگ های پلیمری برای سنگ فرش کردن در مقایسه با سایر سنگ ها مناسب تر می باشند ؟

چرا باید سنگ فرش های پلیمری موجود در معابر را شست شو کرد ؟

یکی از مواردی که حتما باید در زمان نگهداری از سنگ فرش ها باید رعایت شود شست و شوی سنگ فرش می باشد ، تا در این صورت معابر و پیاده رو های شهری که به این صورت پوشش داده شده اند دارای جلوه ی زیبا تری باشند ،  همچنین در این صورت ماندگاری سنگ های پلیمری استفاده شده به عنوان سنگ فرش بیشتر خواهد شد بنابراین بهتر است زمان هایی را برای شست و شو تمیز کردن این معابر اختصاص دهید .

به این مطلب امتیاز دهید
0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments

مقالات مرتبط

موزاییک واش بتن

موزاییک واش بتن

  راهنمای شناخت موزاییک واش بتن ، موزاییک واش بتن چیست و کاربرد مصرف آن در چه مواردی است ؟ امروزه با پیشرفت زندگی مردم و همچنین تغییرات زیادی که در علم و تکنولوژی به وجود آمده است ، سطح زندگی مردم و به طبع میزان اسایش و ارامش آنها بالاتر رفته و اصلا قابل

ادامه مطلب »
تولید سنگفرش پلیمری

تاریخچه استفاده از سنگ فرش به عنوان پوشش به چه دوره ای باز می گردد؟

در رابطه با تاریخچه و قدمت استفاده از سنگ فرش به عنوان پوشش می توان به رومیان باستان اشاره کرد که از معروف ترین افرادی هستند که برای پوشاندن خیابان ها و معابر شهر از این سنگ فرش ها استفاده می کردند، به گونه ای که استفاده از پوشش سنگ فرش به صورت روشی رایج

ادامه مطلب »
قیمت سنگ فرش

عوامل موثر بر قیمت سنگ فرش در بازار کدام اند؟

استفاده کردن از سنگ برای پوشش دادن یک محیط مانند حیاط بسیار می تواند به صرفه تر باشد، بنابراین شما می توانید با پرداخت هزینه ای مناسب حیاط خود را پوشش دهید، چرا که می توان سنگ ها را به صورت طبیعی بدون هیچ گونه برشی به عنوان سنگ فرش برای پوشش دادن یک محیط

ادامه مطلب »
قیمت سنگ پلیمری

قیمت سنگ پلیمری

سنگ های پلیمری به عنوان یکی از پر کاربرد ترین نوع سنگ ها در ساخت و ساز محسوب می شود که  اکثر معماران  پروژه های سختمانی  در ساخت و ساز نما و یا محوطه سازی در ترکیب با موزاییک پلیمری از این نوع سنگ استفاده می کنند. در این مقاله قصد داریم به موضوع قیمت

ادامه مطلب »
اسکرول به بالا