تولید سنگفرش پلیمری چطور انجام می شود؟

تولید سنگفرش پلیمری

کفپوش پلیمری یکی از بهترین سنگفرش ها به شمار می آید که در محیط های مختلف قابل استفاده بوده و دامنه گسترده ای از کاربرد دارد. با توجه به تنوع بالا و قیمت مناسب سنگفرش های پلیمری، این کفپوش ها از بهترین و پرطرفدارترین نوع کفپوش های امروزی محسوب می شوند. در ادامه به مختصری در خصوص تولید سنگفرش پلیمری می پردازیم که در جای خود جالب توجه است.

تولید سنگفرش پلیمری

پس از استخراج کردن سنگ از معادن در طی فرایند پلیمریزاسیون با ترکیب کردن مواد مختلف به صورت سنگ های پلیمری تبدیل خواهند شد تا بتوان از آن ها در مصارف مختلفی استفاده کرد ، به همین خاطر یکی از موادی که در این فرایند برای تبدیل سنگ پلیمری  به کار خواهد رفت ترکیبات نانو می باشند که باعث می شود سنگ و موزاییک تولید شده به صورت پلیمری از استحکام و مقاومت بالایی در مقابل نفوذ آب بر خوردار باشد .

تولید سنگ های پلیمری برای سنگفرش کردن معابر می تواند بسیار مقرون به صرفه باشد چرا که این نوع از پوشش ها در نتیجه ی ترکیبات مختلفی که در آن ها به کار رفته است موجب خواهد شد محیط کفپوش شده ی شما تا چندین سال بدون تغییر باقی بماند و نیازی به تعویض نداشته باشد.

تولید سنگفرش پلیمری

افزایش مقاومت سنگفرش های پلیمری

زمانی که سنگ های پلیمری تولید می شوند در کارخانه ها برای اینکه مقاومت سنگ و موزاییک تولید شده بالاتر برود از بتن برای این کار استفاده می کنند ، چرا که استفاده از این ماده باعث می گردد که محیطی که سنگ فرش کرده اید در مقابل ضربه و فرسایش از خود مقاومت نشان دهد و به آسانی دچار فرسایش نشود .

در همین رابطه در زمان سنگ فرش کردن که به معنی کنار هم قرار دادن سنگ به طور منظم و یا به صورت نامنظم است ،  می توان از این نوع پوشش برای بستر سازی راه ها و کفپوش کردن مکان هایی مانند حیاط استفاده کرد چرا که مقاومت سنگ در مقایسه با دیگر مصالحی موجود بسیار بیشتر می باشد و به راحتی از بین نخواهد رفت .

یکی دیگر از مزایای استفاده از سنگ های پلیمری برای سنگ فرش کردن دادن جلوه ی زیبا تری به محیط خواهد بود ،  تا در این صورت  پوشش پلیمری استفاده شده علاوه بر مقاومت باعث می شود محیط زیبا تر جلوه کند .

Share:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on pinterest
Pinterest
Share on linkedin
LinkedIn

مقالات مرتبط

تولید سنگفرش پلیمری

تاریخچه استفاده از سنگ فرش به عنوان پوشش به چه دوره ای باز می گردد؟

در رابطه با تاریخچه و قدمت استفاده از سنگ فرش به عنوان پوشش می توان به رومیان باستان اشاره کرد که از معروف ترین افرادی هستند که برای پوشاندن خیابان ها و معابر شهر از این سنگ فرش ها استفاده می کردند، به گونه ای که استفاده از پوشش سنگ فرش به صورت روشی رایج

ادامه مطلب »
قیمت سنگ فرش

عوامل موثر بر قیمت سنگ فرش در بازار کدام اند؟

استفاده کردن از سنگ برای پوشش دادن یک محیط مانند حیاط بسیار می تواند به صرفه تر باشد، بنابراین شما می توانید با پرداخت هزینه ای مناسب حیاط خود را پوشش دهید، چرا که می توان سنگ ها را به صورت طبیعی بدون هیچ گونه برشی به عنوان سنگ فرش برای پوشش دادن یک محیط

ادامه مطلب »
قیمت سنگ پلیمری

قیمت سنگ پلیمری

سنگ های پلیمری به عنوان یکی از پر کاربرد ترین نوع سنگ ها در ساخت و ساز محسوب می شود که  اکثر معماران  پروژه های سختمانی  در ساخت و ساز نما و یا محوطه سازی در ترکیب با موزاییک پلیمری از این نوع سنگ استفاده می کنند. در این مقاله قصد داریم به موضوع قیمت

ادامه مطلب »
 نحوه اجرای موزاییک واش بتن

 نحوه اجرای موزاییک واش بتن به چه صورت می باشد؟

همانطور که پیش از این نیز در مطالب قبلی، بیان کردیم واش بتن یک مدل کف پوش می باشد که در ایجاد محوطه باغ، ویلا، روف گاردن، معابرسازی، پارکینگ و… مورد استفاده قرار می گیرد. در روش های تولید واش بتن، از سنگدانه های معدنی و رنگی به کار گرفته شده است که دارای حالت

ادامه مطلب »
اسکرول به بالا