تولید سنگفرش پلیمری چطور انجام می شود؟

تولید سنگفرش پلیمری

کفپوش پلیمری یکی از بهترین سنگفرش ها به شمار می آید که در محیط های مختلف قابل استفاده بوده و دامنه گسترده ای از کاربرد دارد. با توجه به تنوع بالا و قیمت مناسب سنگفرش های پلیمری، این کفپوش ها از بهترین و پرطرفدارترین نوع کفپوش های امروزی محسوب می شوند. در ادامه به مختصری در خصوص تولید سنگفرش پلیمری می پردازیم که در جای خود جالب توجه است.

تولید سنگفرش پلیمری

پس از استخراج کردن سنگ از معادن در طی فرایند پلیمریزاسیون با ترکیب کردن مواد مختلف به صورت سنگ های پلیمری تبدیل خواهند شد تا بتوان از آن ها در مصارف مختلفی استفاده کرد ، به همین خاطر یکی از موادی که در این فرایند برای تبدیل سنگ پلیمری  به کار خواهد رفت ترکیبات نانو می باشند که باعث می شود سنگ و موزاییک تولید شده به صورت پلیمری از استحکام و مقاومت بالایی در مقابل نفوذ آب بر خوردار باشد .

تولید سنگ های پلیمری برای سنگفرش کردن معابر می تواند بسیار مقرون به صرفه باشد چرا که این نوع از پوشش ها در نتیجه ی ترکیبات مختلفی که در آن ها به کار رفته است موجب خواهد شد محیط کفپوش شده ی شما تا چندین سال بدون تغییر باقی بماند و نیازی به تعویض نداشته باشد.

تولید سنگفرش پلیمری

افزایش مقاومت سنگفرش های پلیمری

زمانی که سنگ های پلیمری تولید می شوند در کارخانه ها برای اینکه مقاومت سنگ و موزاییک تولید شده بالاتر برود از بتن برای این کار استفاده می کنند ، چرا که استفاده از این ماده باعث می گردد که محیطی که سنگ فرش کرده اید در مقابل ضربه و فرسایش از خود مقاومت نشان دهد و به آسانی دچار فرسایش نشود .

در همین رابطه در زمان سنگ فرش کردن که به معنی کنار هم قرار دادن سنگ به طور منظم و یا به صورت نامنظم است ،  می توان از این نوع پوشش برای بستر سازی راه ها و کفپوش کردن مکان هایی مانند حیاط استفاده کرد چرا که مقاومت سنگ در مقایسه با دیگر مصالحی موجود بسیار بیشتر می باشد و به راحتی از بین نخواهد رفت .

یکی دیگر از مزایای استفاده از سنگ های پلیمری برای سنگ فرش کردن دادن جلوه ی زیبا تری به محیط خواهد بود ،  تا در این صورت  پوشش پلیمری استفاده شده علاوه بر مقاومت باعث می شود محیط زیبا تر جلوه کند .

Share:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on pinterest
Pinterest
Share on linkedin
LinkedIn

مقالات مرتبط

موزاییک پلیمری البرز

موزاییک پلیمری البرز و کاربردهای آن

در این مقاله قصد داریم شما را با موضوع « موزاییک پلیمری البرز » آشنا نماییم. کفپوش موزاییک از نوع پلیمری یکی از فناوری های نوین است که امروزه با استقبال زیادی مواجه شده است. مزایا و کاربرد زیاد آن باعث شده تا در این مقاله پیرامون آن مطالبی را بیان نماییم. با ما همراه

ادامه مطلب »
سنگ فرش پلیمری

سنگ فرش پلیمری چیست و موارد کاربرد آن کدامند؟

در این مقاله قصد داریم به سنگ فرش پلیمری بپردازیم. امروزه دکوراسیون داخلی و خارجی برای اینکه به جلوه خاصی به محیط شما بدهد از سنگ فرش پلیمری استفاده می کند . بیشتر افراد از سنگ فرش های پلیمری به دلیل ماهیتی که سازگار با  محیط های بیرونی می باشد در طراحی های خارجی استفاده

ادامه مطلب »
واش بتن اصفهان

واش بتن اصفهان

در این مقاله قصد داریم به موضوع واش بتن اصفهان بپردازیم. واش بتن که به بتن شسته نیز معروف است، از مدل های کفپوش های بتنی به حساب می آید که از محبوبیت بسیار بالایی برخوردار است و در محیط هایی که زیبایی مهم است به کار می رود. استان اصفهان در ایران یکی از

ادامه مطلب »
قیمت سنگ پلیمری

قیمت سنگ پلیمری

سنگ های پلیمری به عنوان یکی از پر کاربرد ترین نوع سنگ ها در ساخت و ساز محسوب می شود که  اکثر معماران  پروژه های سختمانی  در ساخت و ساز نما و یا محوطه سازی در ترکیب با موزاییک پلیمری از این نوع سنگ استفاده می کنند. در این مقاله قصد داریم به موضوع قیمت

ادامه مطلب »
اسکرول به بالا